Slagalica - kviz - RTS
Quote:TV Slagalica je zabavan i poučan kviz na Radio-televiziji Srbije (RTS), koji okuplja čitavu porodicu. Za razliku od mnogih drugih kvizova, u ovom nije novac na prvom mjestu, nego znanje.
"TV Slagalica" se prikazuje na Prvom programu RTS-a tokom cijele sedmice od 19 sati (UTC) , a svaka emisija traje 20-ak minuta. Trenutne voditeljke su Kristina Radenković i Marija Veljković-Milovanović, a supervizorka je Milka Canić.

izvor: Wikipedia
Trenutno idu reprize "Slagalice", na letnjoj su pauzi.
Reply
Greška u TV Slagalici
Reply
Naiđoh na zanimljiv detalj iz dve emisije Slagalice (2011. i 2016. godina). U pitanju je ista reč koja je stavljena za dobitnu - hrišćanstvo a pogodio ju je dva puta takmičar Dejan Kovačević:

(2:31)

(4:12)

Treba imati u vidu da, ako se za godinu dana snimi 5 ciklusa tj. preko 300 emisija, za svaku se u teoriji mora naći po dve nove reči (10, 11 ili 12 slova). Pošto to naravno nije moguće dolazi se do ogromnog ponavljanja čak i u okviru nekoliko meseci. Sad, da li su morali istom takmičaru da daju istu reč to je već drugo pitanje.
Mislim da je i Jutjub legendi Slavoljubu u jednoj emisiji to bila reč kompjutera.
Reply
nek objasni neko ovoj voditeljki da kod sabiranja i množenja važi kada se promeni mesto brojevima
kad neko izdiktira svoje rešenje a komp posle samo obrne brojeve ona kaže evo kako smo mi došli do rešenje a ustvari je jedno te isto

ona druge voditeljka je bolja
Reply
I mene to opasno nervira :D. Baš juče se opet tako izglupirala. Valjda će neko da joj ukaže na to. Kad je Višković mogao da prestane da priča "sa rukom", sve je moguće.
Reply
Idealno je da voditelj(ka) kviza ima izvesno znanje.

Drugo, kviz je prilicno striktna forma i voditelj treba da kaze tacno ono sto je po scenariju, tipa "svi su tu, nadjite im mesta", a ne da zbunjuje takmicare i gledaoce jezickim doskocicama.

Milica je ok zena i ima potencijal da se nauci, za razliku od one sto radi vremensku u jutajnjem. Kad je ona vodila jednostavno nisam mogao da gledam
Reply
Koji ona ima potencijal kada ne zna da je 2+4 i 4+2 isto, pa to se verovatno uči u prvom razredu škole. Inače, ona što je vodila par epizoda iz vremenske prognoze je bila užas, kao što i jesu sve koje vode vremensku prognozu. O pogrešnom naglašavanju reči da ne pričam ovom prilikom.
Reply
Ako pričamo o Ani Reljić, uletela je silom prilika, jer su obe voditeljke bile u blaženom stanju.

Mislim da je i Milica Gacin vodila Slagalicu iz istog razloga, ali eto, ona se tu i zadržala.
Reply
Ljudi, njima je bitno da se hvale rekordnom gledanošću a to što im je kviz za 20 godina doživeo minimalne izmene i poboljšanja to njih ne zanima. Čak i oni na Hepiju sa Naslovnom stranom imaju opušteniju atmosferu u studiju gde takmičari mogu da daju komentar između igara. Jedini odgovorni za ono što vidimo na ekranu je uredništvo kviza - ako oni ne smatraju da je loše to što voditeljka ne zna da zamena mesta sabiraka i činioca ne menja suštinu računa, onda šta mi kao gledaoci da se pitamo.
Reply
TV Slagalica je još uvek najbolji kviz na ovim prostorima.
Ne mogu ga upropastiti nikakve Milice Gacin.
Čuj, Happy i "Naslovna strana".
Koliko god bio nedotupav, uvlakački i arhaičan RTS je
najbolja televizija od svih ovih sa naci frekvencijom.
[Image: mini_150930014727522968.jpg]
Reply

Forum Jump:

Users browsing this thread: 1 Guest(s)