Lov na spambotove
Je li se vama dešavalo da vam stigne kakva privatna poruka od botova? Istina, ne mogu sa stoprocentnom sigurnošću da tvrdim da je to bio bot, ali u par navrata u razmaku od recimo mesec-dva dana sam dobijao istovetni PP, gde se neko predstavlja kao da je iz Španije (takav je i nick imao, kao neko špansko ime i prezime), pisao na engleskom, a pitao za FTV (federalnu televiziju).
Reply
(06. Apr 2016, 17:01)Eddie Maiden Wrote: Pazi ovo: jedan je imao francusku ip, drugi je bio iz Jute (obojica su zapravo iz Azije), treći je Italijan, dvojica koriste yahooo mejl... Ta blokada zemalja neće raditi.

U pravu si, ali blokiranjem ovih problematičnih zemalja će da ima barem mali efekat (pogotovo kod blokiranje Kine i Indonezije a i Irana).

@Kanidja: Možda neki španac koji je slučajno zaleteo na ovaj forum? :D
Reply
(06. Apr 2016, 17:01)Eddie Maiden Wrote: Pazi ovo: jedan je imao francusku ip, drugi je bio iz Jute (obojica su zapravo iz Azije), treći je Italijan, dvojica koriste yahooo mejl... Ta blokada zemalja neće raditi.

ZB Block je dosta dobar, ja ga koristim. Nije u pitanju zastita prema zemljama, mada mozes da ubacis i blokove prema zemljama, ali to je po meni potpuno bezveze.

Glavna fora je sto blokira cloud servise i hosting kompanije, koju botovi obicno koriste. Koristi i StopForumSpam bazu, kao i jos mnoge druge fazone koji ukupno blokiraju dosta spama (ali ne sve!).

Ovde imate odlican clanak (ja sam inace autor)
http://tehnoblog.org/wordpress-security-...-tutorial/

Medjutim, poslednja zvanicna verzija je iz 2014. koja cak blokira i neke provajdere iz Srbije, tako da bez azuriranja na najnoviju bazu (postoji neoficijelni fork, medjutim, i on ima mana).

Ako vam treba, mogu vam poslati & ugraditi svoju verziju, dosta unapredjenu, sa auto-update funkcijama SFS baze i jos nekim dodacima... + moja pravila koja su znatno bolja od dostupnih verzija. Nije dostupna javno i to bih uradio samo za RTV Forum Smile
Reply
Znam za te cloud servise i hosting kompanije i znam da je to glavna namena ZBBlocka, ali sam zaboravio da pomenem Facepalm Jeste vrlo moćan, otkad ga koristim trafika od botova - prošlost :D Ni ja više ne koristim te blokove prema zemljama, ali ako ništa ne uspe...

Video sam te na ZBBlock forumu i mislio sam da si ti al' nisam bio siguran :D Takođe odličan blog!
Reply
(06. Apr 2016, 17:16)Kanidja Wrote: Je li se vama dešavalo da vam stigne kakva privatna poruka od botova? Istina, ne mogu sa stoprocentnom sigurnošću da tvrdim da je to bio bot, ali u par navrata u razmaku od recimo mesec-dva dana sam dobijao istovetni PP, gde se neko predstavlja kao da je iz Španije (takav je i nick imao, kao neko špansko ime i prezime), pisao na engleskom, a pitao za FTV (federalnu televiziju).

Moје мишљење је да није бот.
Reply
(06. Apr 2016, 17:16)Kanidja Wrote: Je li se vama dešavalo da vam stigne kakva privatna poruka od botova? Istina, ne mogu sa stoprocentnom sigurnošću da tvrdim da je to bio bot, ali u par navrata u razmaku od recimo mesec-dva dana sam dobijao istovetni PP, gde se neko predstavlja kao da je iz Španije (takav je i nick imao, kao neko špansko ime i prezime), pisao na engleskom, a pitao za FTV (federalnu televiziju).

Meni je stigla baš takva poruka od nekog španca Xavija (23. januara). Odgovorio sam mu i otad se nije javljao.
Reply
Ja sam primio od xevito32 (takodje 0 postova)

Quote:Hello!

I'm Xavi, from Barcelona, Spain.

I would like to record a show from BHT1 but here in Spain I cannot get this channel

Is it technically possible for you to record BHT1 channel? Do you have any way to record it?

Thank you very much for your answer!

Xavi,
Barcelona, Spain

Mozda je bot, zavisi koliko PM-ova je poslao u nekom periodu, ali je konstrukcija vrlo precizna, kreirana od strane coveka.

(06. Apr 2016, 17:29)ecine Wrote: Video sam te na ZBBlock forumu i mislio sam da si ti al' nisam bio siguran :D Takođe odličan blog!

Hvala Smile
Reply

Jeste meni, ali je trazio dobar link za BHT1 ili da mu snimim BH Eurosong show...xevito32 ili nesto tako...I nije bot posto poruke koje je slao meni sigurno su napisane od strane osobe... zanimalo me zasto bas hoce taj kanal i tu emisiju...odgovor je bio da zeli da snimi preko vlc playera cjelokupni sou za privatnu arhivu...
Reply
E moguće da je i mene pitao za BHT1, a ne za FTV.
Reply
Nije bot xevito Smile . Čovek skuplja snimke prenosa Evrosonga. Javljao se na nekoj od tema za ES.
[Image: mzAebF3.gif]
Reply

Forum Jump:

Users browsing this thread: 1 Guest(s)