Pločice i adapteri za mrežaste antene
Da li je neko imao dodira sa pločicom Sonett TSWA-49R

[Image: image.jpg]

Reply
(22. Jan 2016, 20:03)euromatik Wrote: Da li je neko imao dodira sa pločicom Sonett TSWA-49R

Ради одлично,за те паре феноменално.
Reply
Moje iskustvo sa Antenall IS 12 je drugacije tj. plocica jeste bila od Mikrona al ne kao sa slike.Ove plocice sa slike su se meni pokazale kao one sa dosta slabijim pojacanjem.Mislim da crne i crvene 49R bi trebaju da imaju slicno pojacanje...Kod mene je bila na Antenall IS 12 Mikron plocica al je potenciometar mogao vise da se odvrne,mozda i duplo vise...i nije bio plav.
Reply
Na pločici SWA-49R antene Antenall IS 12 oznaka tranzistora je WML 38

Na pločici Micron SWA-49R oznaka je G 13

[Image: MICRON_SWA_49_R_2.jpg]

Reply
Danas naucih nesto novo.
Naime,na trzistu postoje original i kopije plocica MiCron SWA 49R.
Nisam ni primecivao to.Ja sam koristio M Cron 49R a original je MiCron 49R.Razlika u slovu i kvalitetu.Kopija izgleda ima osetno slabije pojacanje.Zaista se i ne primeti dok se ne zagleda.A razlika je i u ceni naravno.
Reply
To sam davno primetio da te pločice nisu original Micron Niš a to mi je potvrđeno i lično od vlasnika firme Micron!

tih kopija ima na Kupindu i KP......čak im i tranzistori nisu isti!

[Image: plocica-za-tv-antenu_slika_O_46489649.jpg]

Ovo je original Micron Niš

[Image: MICRON_SWA_49_R.jpg]

Reply
Danas sam isprobao 4 tipa plocica:

M Cron 49R - crvena - najslabije pojacanje

MiCron 49R - crvena - malo jace pojacanje
[Image: hpfgcZo.jpg]
[Image: Mogs5sV.jpg]
Mibotronik GTI3/9 - pojacanje kao kod navedene dve
[Image: cKY6FHr.jpg]
49R - crna - najjace pojacanje (pojacanje joj je za nijansu jace od Philipsove crne plocice.
[Image: Lz4TwxE.jpg]
[Image: WiXbucI.jpg]
Nigde na netu nisam nasao Micronovu plocicu sa Antenalove antene koja je imala ubedljivo najbolje pojacanje,potenciometar joj je mogao da se odvrne vise nego kod drugih plocica i nije bio plavobel.Cak i vlasnik Mikrona nije mogao naci tu plocicu,kaze da su im mozda kopirali ime i stavili na plocicu...al je bila dobra...  Hmmm

edit E. Maiden: stavljeni spojleri zbog dužine poruke
Reply
Tu pločicu sa antene Antenall IS-12 nećeš nigde naći, Antenall više ne uvozi iz Kine model IS-12 na koju je bila montirana ta pločica!

sajt proizvođača Antenall IS-12 i pločice:

SWA-49R

IS-12

Reply
(07. Apr 2016, 17:14)euromatik Wrote: Tu pločicu sa antene Antenall IS-12 nećeš nigde naći, Antenall više ne uvozi iz Kine model IS-12 na koju je bila montirana ta pločica!

sajt proizvođača Antenall IS-12 i pločice:

SWA-49R

IS-12

Meni su u Antenallu rekli da potrazim na buvljaku u BG a ja nisam u BG tako da ta opcija otpada.
Koja je razlika izmedju plocice sa linka gore i ove tvoje sa linka ispod ? Moze li se porediti ova tvoja plocica sa ostalim koje sam naveo?
http://postimg.org/image/bpqj1jgof/
Reply
И шта је поента тих плочица,са једном имате слику а са другом не ?
Reply

Forum Jump:

Users browsing this thread: 1 Guest(s)