Pločice i adapteri za mrežaste antene
Moja antena ima 3 polomljena elementa i stara je više od 15godina kao i koaksijalac tako da moram da menjam, IS-12 ima dobru pločicu bar tako kažu korisnici antene!!

Može li neko da mi preporuči dobar koaksijalni kabl....

Reply
Kabal RG-59 ili jos bolji RG-6/U Wink

Reply
Mislim da se ne treba previše opterećivati sa pločicom u anteni IS-12, verovatno je ta serija bila dobra. S obzirom da je to domaći brend koji se pravi u Kini, mala je verovatnoća da bi u novu seriji tih antena (ukoliko je bude), ugradili identične pločice. Po komentarima korisnika, svaka od tih pločica je priča za sebe.
Reply
Ima li neko iskustva sa ovom Micron pločicom SWA-9000

Reply
Ovakva pločica bi trebalo da je dobra

http://www.dipolnet.com/shielded_antenna..._B4010.htm
Reply
Sumnjivi su mi čim ne deklarišu šumni broj, nego samo uopšteno "Low noise figure"
LG42LA660S+ Synaps THD-2858
Sony Bravia KDL32R415BBAEP
Antena Iskra DTX-92F + Pojačalo Terra AB011 + rotor

Predajnici: Čot - Subotica - Kikinda - Szentes - Chavoly - Szeged

Reply
U Antenall IS-12 je pločica SWA-49R

[Image: DSCN3315.jpg]

Reply
(20. Jan 2016, 20:16)euromatik Wrote: U Antenall IS-12 je pločica SWA-49R
Bas ovu plocicu meni se pokazala malo losija od nekih starih plocica koje sam imao. Naravno imao sam i neke jos slabije nego ove koje sam kupio sa buvljaka u Pancevu. Smile
 - Sve to sam probao sa analognim dalekim signalima sa panel (mreznom) antenom. Sa digitalnim signalima ove  plocice nisam probao!

Reply
Pošto pločica ima regulaciju jačine jel može da se ubaci adapter sa regulacijom umesto adaptera koji ide uz antenu i da se preko njega reguliše pojačivač?

Reply
(20. Jan 2016, 20:57)euromatik Wrote: Pošto pločica ima regulaciju jačine jel može da se ubaci adapter sa regulacijom umesto adaptera koji ide uz antenu i da se preko njega reguliše pojačivač?

Naravno!
 Te adaptere sa regulacijom napona nisu ni skupi, negde oko 200din. tako da preporucim staviti dole bas te. Thumb up

Reply

Forum Jump:

Users browsing this thread: 1 Guest(s)