Zelite Telekomov VDSL? Moze, ali dobijete i NAT
Ko uzme VDSL odsada ce verovatno imati problema sa otvaranjem portova za torrente i DVR-uredjaje za video-nadzor.

golub2012 @ Benchmark forum Wrote:Pozdrav, presao i ja na vDSL i odmah problemi, imao sam otvorene portove za DVR uredjaj i to je radilo do pre nekoliko dana. Odjednom vise ne radi, ni dmz mi ne pomaze, ni port mapping, cak sam i u bridge prebacio modem ali skeniranje portova kaze da mi je port zatvoren. Kako ovo da resim?

Blackart @ Benchmark forum Wrote:Nemam obicaj da pisem po forumima...ali evo da skratim muke mnogim ljudima..muke i pokusavanja u kojima sam i ja bio proteklih dana jer sam imao istih problema od pre nekih 2 nedelje....

Posle par prijava telekomu i par neupucenih ljudi i objasnjavanja, konacno me je pozvao informisan covek i objasnio sledece:

OD SKORA JE UKINUTA USLUGA FORWARDOVANJA PORTOVA...jos uvek nije stiglo na sve servere ali uskoro svi korisnici mogu da ocekuju isto!

Razlog: zasto bi neki ljudi bili budale da im doplacuju za staticku ip adresu ako mogu i ovako sa forwardovanjem....
Dakle...kome je neophodno samo doplata za staticku od sada...

Sad...dal je to osnova za raskid ugovora...sumnjam...jer sumnjam da i ne postoji ta stavka,tj usluga u ugovoru....

cyBerManIA @ Benchmark forum Wrote:Meni jedino pada na pamet da je ceo saobracaj NATovan kako bi ustedili na IPv4 adresama, ili navukli ljude na staticku (manje verovatno).
Poklapa se prica sa ovim sto je Blackart napisao.

Meni je javna IP: 93.87.234.x
Dok ruter dobija:
[Image: d1fIkHL.png]

Blackart @ Benchmark forum Wrote:Informaciju mi nije preneo neki operater, vec direktno iz bga stiglo obavestenje kroz neke zvanicne njima mailove...
ja verujem da je pouzdana informacija, jer i ja sam pokusavao zadnjih 2 nedelje bas sve...naravno prvo sam i pokusao razlicite rutere kod razlicitih ljudi...

Kao sto taj lik rece, jos nisu stigli samo da updateuju sve servere...zato jos uvek nekima radi...ali i to ce da se desi u naredna par dana...
Jednostavno nije nikakva greska ili kvar kod njih...nego svesno ukidaju tu opciju kako bi kome to bude trebalo morao da doplacuje za staticku. Ja verujem da su tolki *****i da to i sprovedu.

Kamo srece da gresim...tj da oni ne znaju...ili da nije preko servera te da moze neki hack (ali mislim da ni sa bridge varijantom nece moci)...pa cu bas da pratim vase postove da vidim da li sam dzaba montirao 5 kamera i da li cu morati do kraja ugovora da ih trpim....Smile)

cyBerManIA @ Benchmark forum Wrote:Nazalost, sve sto sam proverio i svi testovi koji su mi pali na pamet su bili pozitivni. Telekom je poceo Carrier Grade NAT.

Monarch @ Benchmark forum Wrote:RIP port forwarding.

markonitogen @ Benchmark forum Wrote:Shared Address Space opseg IP adresa je 100.64.0.0/10. Koristi se za Carrier-grade NAT.
Znači, Port Forwarding = game over.
(Verovatno samo za Dinamičke Javne IP Adrese)
Za sada sam na ovu situaciju naišao samo kod onih koji imaju nove VDSL rutere.
I ja sam poslao upit telekomu pa ću javiti šta su odgovorili.

Svi postovi su iz teme:
http://forum.benchmark.rs/showthread.php...DP-portova
Reply
A nisu pustili IPV6 paralelno sa ovim potezom.
Reply
Mogu samo da potvrdim: čak ni kod mene port forwarding više ne radi, iako imam samo klasičan ADSL 10/1 mbit.

Jedino rešenje je zakup statičke adrese po ceni od 590 dinara mesečno.

Tako kažu iz Telekoma. Ranting
___________________________________________________________________________________
SBB: TRIO Gold paket

MTS TV: Osnovni paket
ADSL: Net 10

Reply
Da ne bude kako samo kritikujem. Nekim čudom, jedan dobr čovek iz Telekoma skide CGNAT sa mog HG630 rutera. I sada je sa port forwardingom opet sve u najboljem redu. Rečeno mi je da se problem eventualno može ponoviti jedino u slučaju da u budućnosti budem iz nekog razloga morao da zamenim ruter.
___________________________________________________________________________________
SBB: TRIO Gold paket

MTS TV: Osnovni paket
ADSL: Net 10

Reply
Ne menja se nista ni kad zamenis modem, meni zamenili modem i portovi ostali otvoreni, naravno uz skidanje CGNATa.
Reply
kako se moze skinutu taj cgnat? ja imam huawei HG630 modem
Reply

Forum Jump:

Users browsing this thread: 1 Guest(s)