Vratiti se ili ne?
Sad 
Posle 12 godina tragikomičnog korišćenja "Poštine" ponude, u aprilu sam prešao na D3i. Iako je njihova ponuda bila nominalno daleko bolja, u praksi sam dobijao izuzetno nekvalitetan signal (koji se sekao, prekidao, nestajao, iziskivao neprekidno resetovanje uređaja). 5 meseci je trajalo prepucavanje sa ADSL provajderom ("Beotelom"), traženje problema, kupovina i zamena svih elemenata u mreži... Stars

Jednostavno rečeno, nisu locirali kvar- možda je priključak, možda parica, možda centrala.  Furious  Iz "Beotela" su bili dovoljno uviđavni da mi predlože raskid ugovora bez penala, što će očito posle učiniti i SBB. Neki drugi mi govore da ni promena operatera (recimo, izbor "Oriona" ili "Telekoma") neće rešiti problem, jer "Telekomovi" tehničari treba da ustanove kvar. 

Šta činiti?

Kao rešenje, nameće se povratak na "Poštinu" sigurniju infrastrukturu i ujedno lošiju ponudu. Zapravo, nije toliko loša, koliko je penzionerska (jer penzioneri su i izabrali "Poštu" za provajdera pre 12 godina): nekoga možda zadovoljava kvalitet signala TV Surdulica (za nemale pare) na HD prijemniku, ali nekoga iole mlađeg i ne baš.

Tako da sam se našao u nebranom grožđu.

Šta biste činili da ste (ne dao vam Gospod Bog) u mojoj koži? BS Shield
Reply
Hipotetički govoreći kad bi uspeo da raskineš ugovore sa internet provajderom (Beotel) i D3i,
kakve su ti druge mogućnosti u tvojoj zgradi za internet. Nema kablovskog neta, ili ti je jedina opcija opet ADSL.

Čiji god da uzmeš ADSL, oni su zapravo podprovajderi, jer celokupnu infrastrukturu ima sadašnji Telekom,
iako je to ranije pripadalo jedinstvenom preduzeću PTT.
Na stranu priča da su, recimo u mom malom mestu gde živim građani novcem od samodoprinosa kupili
telefonsku centralu i platili infrastrukciju (zgradu centrale u Pošti, radove, kopanje i sl) krajem sedamdesetih,
da bi to na kraju pripalo prvo PTT, a od 1997 Telekomu, kada su se PTT I Telekom razdvojili u dve kompanije.

Možda bi ti bilo rešenje da probaš da odeš kod nekog komšije koji u zgradi koristi ADSL, i kod njega proveriš
kako to kod njega šljaka.
[Image: mini_150930014727522968.jpg]
Reply
Napisao sam ti u SBB D3i temi: Zadrži SBB D3i, pređi na telekomov ADSL.
Ili ako imaš 100 evra, uzmeš SBB vajerles internet. Wink
Reply
Koji je to SBB "vajerles" ima?
Reply
Zoveš ih i raspitaš se.
Ja sam u Lazarevcu uzeo vajerles preko njihovih zastupnika za tu opštinu. Kida koliko je brz.
A ako takvo nešto ima u Lazarevcu, ne vidim razlog da ne postoji u Beogradu.
Reply
U Beogradu ima Beogrid koji je u SBB-ovom vlasnistvu.
Reply
(29. Sep 2015, 15:58)Jaqen Hghar Wrote: Hipotetički govoreći kad bi uspeo da raskineš ugovore sa internet provajderom (Beotel) i D3i,
kakve su ti druge mogućnosti u tvojoj zgradi za internet. Nema kablovskog neta, ili ti je jedina opcija opet ADSL.

Čiji god da uzmeš ADSL, oni su zapravo podprovajderi, jer celokupnu infrastrukturu ima sadašnji Telekom,
iako je to ranije pripadalo jedinstvenom preduzeću PTT.
Na stranu priča da su, recimo u mom malom mestu gde živim građani novcem od samodoprinosa kupili
telefonsku centralu i platili infrastrukciju (zgradu centrale u Pošti, radove, kopanje i sl) krajem sedamdesetih,
da bi to na kraju pripalo prvo PTT, a od 1997 Telekomu, kada su se PTT I Telekom razdvojili u dve kompanije.

Možda bi ti bilo  rešenje da probaš da odeš kod nekog komšije koji u zgradi koristi ADSL, i kod njega proveriš
kako to kod njega šljaka.
Hajde redom:
1) Beotel već ponudio raskid ugovora bez penala ako ne reše kvar (mada će verovatno dotle učiniti svašta da to toga ne dođe).
2) SBB ću jednostavno obavestiti da sam sa Beotelom raskinuo ugovor i da više nemam net Wink
3) Imam kablovski net u zgradi, Poštin, ali je kablovska televizija kao što rekoh očaj blagi. Ipak, ako uzmem od njih kablovski net (ukoliko uopšte može odvojeno) glupo mi je da zadržim D3i.
4) Nisam ljubitelj bežičnih, jer u kraju ima dosta faktora ometača na raznim frekventnim opsezima. Još i na to da trošim živce, ne bih.

Svelo se na sledeće: "Lelekom"- ukoliko budu hteli da ispitaju da li sigurno imam uslove i(li) ponude neki probni period (nisam video da ima ta varijanta kod njih).
Povratak na "Poštu" kao iznuđena varijanta.
Reply
(04. Oct 2015, 21:47)DustBGD89 Wrote: Hajde redom:
1) Beotel već ponudio raskid ugovora bez penala ako ne reše kvar (mada će verovatno dotle učiniti svašta da to toga ne dođe).
2) SBB ću jednostavno obavestiti da sam sa Beotelom raskinuo ugovor i da više nemam net Wink
3) Imam kablovski net u zgradi, Poštin, ali je kablovska televizija kao što rekoh očaj blagi. Ipak, ako uzmem od njih kablovski net (ukoliko uopšte može odvojeno) glupo mi je da zadržim D3i.
4) Nisam ljubitelj bežičnih, jer u kraju ima dosta faktora ometača na raznim frekventnim opsezima. Još i na to da trošim živce, ne bih.

Svelo se na sledeće: "Lelekom"- ukoliko budu hteli da ispitaju da li sigurno imam uslove i(li) ponude neki probni period (nisam video da ima ta varijanta kod njih).
Povratak na "Poštu" kao iznuđena varijanta.

Kao što negde pomenuh: razlaz i sa jednima i sa drugima je sada očito definitivna varijanta. Naklon
Uzimam na probu od "Telekoma" mesec dana (platiću ADSL bez ugovorne obaveze za to vreme, toliko mogu da "izdržim", da ne bude da nisam probao). Yuck
Ako i to padne u vodu, vraćam se "Pošti". Glare
Reply
Ne znam samo zasto si 100% uveren da ce te SBB pustiti iz ugovorne obaveze samo zato sto prelazis sa jedne vrste interneta na drugu.
Reply

Forum Jump:

Users browsing this thread: 1 Guest(s)