RTRS
Hahaha, montaža, ali dobra.. Gledao sam ovaj dnevnik, ovaj prilog o Dodiku je išao na početklu, a ovaj drugi na kraju. Osoba koja je montirala, odlično je ukombinovala. Wink
Reply
kad ce rtrs da doce na ikom
Reply
Quote:Бањалука - Радио Телевизија Републике Српске (РТРС) девету годину заредом пословала је позитивно, показао је финансијски извјештај који је Управни одбор РТРС усвојио на сједници одржаној у сриједу.

- РТРС се овом чињеницом сврстава међу најстабилније јавне сервисе у региону - саопштено је данас из РТРС-а.

Додаје се да је, осим позитивног пословања, РТРС током прошле године реализовала бројне велике пројекте који су од значаја за развој и унапређење цјелокупног функционисања Јавног медијског сервиса РС.

- Завршена је инсталација техничке и технолошке опреме вриједне око 2,5 милиона евра, чиме су створене претпоставке за фазе покретања квалитетније постпродукције музичког, драмског и филмског програма, дигитализацију архива, опремање осталих технолошких погона и ИТЦ-а - наводи се.

РТРС је прошле године преселила и интегрисала људске и техничке ресурсе у јединствен РТВ Дом, те опремила и ставила у функцију ИТЦ Брчко који је на тај начин умрежен у систем РТРС-а.

- У 2013. години Радио Телевизија РС намјерава остати лидер у техничком, технолошком и продукционом напретку. Приоритет у наредном периоду јесте припрема за пренос и емитовање дигиталног сигнала, као и покретање другог канала емитовања - истиче се у саопштењу РТРС-а.

http://www.glassrpske.com/drustvo/vijest...11045.html

Vjerujem da je ovo pokretanje drugog kanala emitovanja povezano sa pokretanjem RTRS SAT, na BIH transponder Team: Sat na Eutelsat 16A.

Za sada ide obicni RTRS, sa zatamnjenjima sadrzaja za koji nisu regulisana autorska prava

[Image: rtrs.jpg]

Slika preuzeta sa banjalukaforum.com
korisnik veso1982
Reply
Kad na zamaljskom programu ide sport, onda na satelitskom puštaju muziku.
Reply
(05. Jan 2013, 22:39)savski zmaj Wrote: kad ce rtrs da doce na ikom
To je pitanje za rukovodstvo IKOM-a, a jedini kontakt sa njima je preko e-maila pri čemu nema garancija da oni takve predloge zaista i razmatraju (mada uredno stigne automatski generisani odgovor da su svaki predlog primili na znanje).
Ikom je imao u ponudi RTRS i to u prvoj godini svoga rada ali koliko se sećam ne na svim teritorijama Beograda. Znam da je bio dostupan na teritoriji Čukarice. Međutim uskoro su prekinuli njegovo emitovanje jer je slika bila promenjljivog kvaliteta, ponekad i vrlo loša. Mislim da su ga tada hvatali zemaljskim antenama direktno sa Majevice pa je bio problem obezbediti kvalitet. U međuvremenu RTRS je krenuo preko satelita, a da li će IKOM rešiti da ga preuzima, to samo oni znaju. Možeš pratiti njihov program "live" preko Interneta direktno sa njihovog sajta. Slika je pristojnog kvaliteta, naravno ako imaš brzi net. evo link
http://www.rtrs.tv/program/uzivo.php?c=1 Smile
Reply
hvala puno,znam za to. Nego sam mislio da ga puste kao nov kanal a taman i da obogate ponudu na ikom-u
Reply
Дали се РТРС хвата у Београду - Кумодраж без антене?
http://youtu.be/kMlobqP35aw
QTH: Sofia Süd (KN12PP78)
FM Home: Sony XDR-F1HD & XDR-S3HD, Kenwood KT 6040
FM Portable: Eton E1, Sangean ATS 909W & ATS 909X
MW: Panasonic RF-2200 & RF-1115

73 de LZ1EBM
Reply
Imam ja RTRS na 5. kanalu VHF,a li se loše vidi, imam smetnje od RTS1 sa Crvenog sela. Lokacija prijema Zapadna Vojvodina, Ratkovo.
Reply
To je signal RTRS koji dolazi sa planine Majevica. Otprilike nekih 110 kilometara vazdušne udaljenosti od Ratkova. U pojedinim višim delovima Beograda takođe je moguć prijem na toj frekvenciji. Za bolji prijem jedino rešenje je posebno usmerena VHF antena prema Majevici sa VHF kanalnim pojačivačem za 5 kanal.
Reply
A je li prijenos utakmice s Prve ili oni rade po svome čak? Smile
Reply

Forum Jump:

Users browsing this thread: 1 Guest(s)