Kako je STB ućutkao hard disk ?
Question 
Možda neko može da pomogne ... [Image: g062bx5.gif]

Za prijem digitalnog TV signala imamo u kući "Strong" STB.
Radi.
Sve bolje.

U trenucima optimizma,
ponesen mogućnostima predstavljenim u manuelu,
priključim ja jedan eksterni hard disk ( Verbatim 250GB ) na gorepomenuti risiver
i na televizoru lepo odgledam neke sadržaje koje sam sa kompa prebacivao na njega.

Kada sam međutim ponovo hteo da Verbatim povežem sa kompom,
on je postao nevidljiv,
odnosno ne mogu da mu pristupim !

Dakle,
posle priključivanja hard diska na risiver,
ponovno priključivanje na kompjuter je postalo nemoguće !
Reply
...i šta se tačno dešava i šta te zanima?

Vezivanje eksternih HDDa direkt na STB i nije dobra ideja zbog potrošnje.

Neke tako pržiš pod garancijom.
“Obrazovana osoba je naučila da se informacija gotovo uvek objavljuje da bi u najboljem slučaju bila nekompletna; vrlo često je netačna, služi usmeravanju u pogrešnom pravcu, neretko izmišljena, neiskrena je ili – sasvim pogrešna.”
Russell Wayne Baker
Reply
Pa objasnio sam gore !
Reply
Da li ga vidi stb?

Da li winows (koji) prepoznaje uključen hard ili samo ne vidi neke foldere?

Generalno, taj softver zna da zabrlja foldere.
“Obrazovana osoba je naučila da se informacija gotovo uvek objavljuje da bi u najboljem slučaju bila nekompletna; vrlo često je netačna, služi usmeravanju u pogrešnom pravcu, neretko izmišljena, neiskrena je ili – sasvim pogrešna.”
Russell Wayne Baker
Reply
(23. Aug 2015, 01:22)mali genijalac Wrote: Možda neko može da pomogne ... [Image: g062bx5.gif]

Za prijem digitalnog TV signala imamo u kući "Strong" STB.
Radi.
Sve bolje.

U trenucima optimizma,
ponesen mogućnostima predstavljenim u manuelu,
priključim ja jedan eksterni hard disk ( Verbatim 250GB ) na gorepomenuti risiver
i na televizoru lepo odgledam neke sadržaje koje sam sa kompa prebacivao na njega.

Kada sam međutim ponovo hteo da Verbatim povežem sa kompom,
on je postao nevidljiv,
odnosno ne mogu da mu pristupim !

Dakle,
posle priključivanja hard diska na risiver,
ponovno priključivanje na kompjuter je postalo nemoguće !

U ovom slučaju softver STB uređaja je uradio neku vrstu sopstvenog formatiranja hard disc uređaja. Zato ti više nije vidljiv na Windows operativnom sistemu. Pretpostavljam da su sadržaji na hard disku i dalje čitljivi kad ga povežeš na STB uređaj. Ako jesu, ne brini, onda definitivno nisi "spržio" hard disc. Ovakva pojava je karakteristična za smart televizore ali ne baš i za STB uređaje. Da bi povratio upotrebljivost hard diska probaj da ga povežeš na neki komp koji ima Linux operativni sistem i ako je vidljiv sadržaj uradi backup tih fajlova da ih trajno ne izgubiš, (naravno backup ne treba ako ih imaš još negde sačuvane ) zatim ga formatiraj iz Linuxa na neki od ponuđenih standarda, najbolje na windows ntfs pa ga ponovo poveži pod windows os-om i trebalo bi da ti bude ponovo vidljiv eksterni hard disk. Probaj sa Ubuntu Linux operativnim sistemom ili Linux Mint, SuSe itd. Da se ne smaraš sa instalacijom Linuxa samo zbog ovog problema, najbolje odnesi kod nekog drugara koji već ima linux na kompu.
Reply
Ne mora da nosi kod druga, mogao bi da ga pogleda i na windowsu,
@mali genijalac
koji ti je windows u pitanju
imaš li ti disk sa drajverima za taj usb hdd, ako nemaš odi na sajt proizvođača HDD(u ovom sučaju verbatim) i skini ih za taj model HDD http://www.verbatim.com
na tom sajtu možeš potražiti i alatku za reparaciju HDD
zatim instaliraj sa http://www.partition-tool.com/easeus-partition-manager/
alatku za paricionisanje i kad prikačiš hdd pogledaj da li ga ovaj program prepoznaje i kako ga prepoznaje,
napiši da li je usb 2.x ili 3.x na tom HDD,
i ako moraš da ga formatiraš ponovo formatiraj ga u fat32 prepoznaje ga i windows i STB

PS
verovatno je Strong STB ubacio recovery i formatirao u fat32 pa zbog toga ga i ne prepoznaje windows, da ti se ovo ne bi više dešavalo na hdd ubaci software sa http://www.strong.tv/en/products/terrestrial-receivers (izaberi svoj model)
Reply
Ako vec formatiras,probaj da formatiras iz opcije u risiveru jer kod mene ima ta opcija u risiveru s mogucnoscu odabira vrste formatiranja.
Reply
Drugari, mnogo hvala !
Usudio sam se i priključio ga ponovo na STB - ranije vidljivi fajlovi ( uglavnom filmovi )
su i dalje vidljivi.

Ostalo ne može da otvori,
ali sad vidim da neko može da ga "vrati" u život.
Taj neko će biti moj majstor Fića ...

Da,
interesantno je da kada ga priključim na komp,
on ga potpuno blokira,
tako da kompjuter moram da isključujem iz struje !!!

Ako ga je STB preformatirao,
zašto ceo kompjuter neće da radi ( dok je Verbatim priključen )?
Reply
STB je pod linux-om, ali to nije uzrok.
Podaci sa diska su (najverovatnije) na disku.

Ako očekuješ pomoć ovde na forumu, kaži koji je windows?
Russell Wayne Baker
Reply
To nije nista strasno,trebas samo da formatiras hard disk u format koji prepoznaje kompjuter.
Formatiranje ces uraditi preko risivera (ako ima opciju za razne tipove formatiranja)
ili preko PC-a.
Moguce da imas operativni sistem na PC koji blokira kad se prikljuci hard.
Onda probaj sa nekim drugim operativnim sistemom il probaj uci u Safe Mode pa onda povezi hard.(Dok se dize sistem pritiskaj F8 dugme za ulaz u Safe Mode).
Reply

Forum Jump:

Users browsing this thread: 1 Guest(s)