DRM radio
@herdarko
hvala. Ti se me zainteresovao za ove spravice, pa možda i kupim jednu
Smile
“Obrazovana osoba je naučila da se informacija gotovo uvek objavljuje da bi u najboljem slučaju bila nekompletna; vrlo često je netačna, služi usmeravanju u pogrešnom pravcu, neretko izmišljena, neiskrena je ili – sasvim pogrešna.”
Russell Wayne Baker
Reply
(08. Jul 2016, 15:46)herdarko Wrote: Mislio sam, da se ovde zna o čemu se radi i šta se traži, ali očito nije tako.  Stars Na ovim stranicama je link do dobavljača već objavljen u jednom prijašnjem postu i ne volim da to ponavljam. Očito se ne prati tema. Shock

Evo za one neupućene, neinformisane, zaboravljive, nesnalažljive, nezainteresovane,  … još jednom.

Radi se o "USB 2.0 Digital DVB-T SDR+DAB+FM HDTV TV Tuner Receiver Stick RTL2832U+R820T2".

Evo link.

http://www.aliexpress.com/item/1pc-USB-2-0-Digital-DVB-T-SDR-DAB-FM-HDTV-TV-Tuner-Receiver-Stick-RTL2832U/32404102773.html?spm=2114.01020208.3.11.Qq94R0&ws_ab_test=searchweb201556_8,searchweb201602_1_10017_301_407_406_10040,searchweb201603_7&btsid=64f39de8-4e57-4566-839a-e74cdb0a796c

I ovaj za svaki slučaj. Zzzzz

http://www.aliexpress.com/premium/rtl2832u-r820t2.html?ltype=wholesale&d=y&origin=y&isViewCP=y&catId=0&initiative_id=AS_20160708043252&SearchText=rtl2832u+r820t2

Ma prati se tema, samo nemam iskustva sa ovim.
Trenutno se bavim FM DX-om mada planiram da kupim world band receiver zbog kratkih talasa.
Reply
Da ne bude nesporazuma … Smile
Nikome ja ovaj USB stik ne uturavam da kupi, niti meni to sve skupa treba da radim i da slušam neke bezvezne stanice.

Pored Internetnog radija - šta mi više treba? Confused

[Image: naxi-radi.jpg]

Evo, lepo piše da NAXI radi[Image: this.gif]. S ljubavlju. A radim i ja tako. I bez ljubavi prema ovome ne može da ide. Pišem samo o onome šta vidim i čujem na svojim prijemnicima, a tiče se prijema signala. Takvih ili onakvih. To je to. Na kratko.

Kod kolege u Francuskoj vidim da taj USB stik podržava slideshow.  Smile Prijem RFI …

[Image: rfi-marcel.jpg]

I meni je konačno uletio taj radio text "Site: www.tdf.fr/smartcast", ali ništa više od toga. Zvuka nema, niti može bilo šta da se testira.

[Image: rfi-smartcast.jpg]

Signal prema Evropi je jako slab. Valjda će da puste nešto konkretno prema Mediteranu. Za sada je izgleda važniji Atlantik za testiranje.
Reply
Da li ovaj USB provereno radi Dvb-t2?
“Obrazovana osoba je naučila da se informacija gotovo uvek objavljuje da bi u najboljem slučaju bila nekompletna; vrlo često je netačna, služi usmeravanju u pogrešnom pravcu, neretko izmišljena, neiskrena je ili – sasvim pogrešna.”
Russell Wayne Baker
Reply
Nope. Provereno ne radi. DVB-T2 provereno radi na ova dva (iz licnog iskustva):

http://www.aliexpress.com/item/DVB-T2-re...42736.html

http://www.aliexpress.com/item/Hot-DVB-T...90215.html

Ali, ako hoces da se igras sa ostalim stvarima onda izabere jedan od stickova koji je darko linkovao.
I LIKE TRAINS
Reply
I treba reci da se ne moze koristiti istovremeno za SDR i za DVB-T2 jer su potrebni razliciti drajveri.
Reply
Izgleda da oznaka R820T2 radi zabunu. Češ češ

[Image: 2016-02-23103803.jpg]

Ja sam u međuvremenu taj USB stik ipak uzeo …  da se malo igram. Kolutam očima
Reply
Radio Taiwan International se je opet pojavio na 11665 kHz, ali ovaj put sa vrlo kratkim DRM testom – samo 10 minuta. Emisija je išla na nemačkom jeziku. Radio texta nije bilo.

[Image: rti-tamsui-test.jpg]

Signal je prilično "zavijao", ali dekodovanje zvuka ipak preko 50 %. Udaljenost do odašiljača Thamsui (Taiwan) je od mene preko 9000 km.

[Image: 11665-160722-1620-1629-d.png]

U avgustu, septembru i oktobru će imati još nekoliko emisija u AM i DRM na istoj frekvenciji. Thumb up

[Image: rti-schedule-2016.jpg]

Ovo je njihova QSL kartica … Smile

[Image: rti-qsl-2016.jpg]
Reply
Evo iz mojeg arhiva (malo zbog usporedbe), kako je pred skoro 2 godine izgledao DRM test Radio Taiwan International (RTI).

[Image: rti-drm-test-2014.jpg]

Emisija je trajala sat vremena. Decoded Audio: 98,41 %. Cool

[Image: 11665-141018-1559-1657-h.png]
Reply
Na 15785 kHz sam opet dobio Radio "bit Express", ali ovaj put sam "skinuo" skoro celi  radio text.
"Naziv programa", ako može tako da se kaže, "funklust HE-AAC" je naravno ostao isti.

[Image: fraunhofer-iis.jpg]

Radio text:

[email protected]
www.like.eei.uni-erlangen.de
www.funklust.de
DRM Testsender Erlangen
MUX funktion … (ovde nisam stigao da prepišem do kraja taj deo RT, a posle ga više nije bilo)
Lehrstuhl f?r Informationstechnik   (prijemnik ne podržava prikaz svih slova – pravilno für)
Fraunhofer IIS

Signal je naravno slab. Emituju vrlo malom snagom, ali dovoljno da se vidi šta rade. Na P2 je bio Journaline.

[Image: 15785-160727-0819-0938-d.png]

Preko informacija na radio textu mogu da se pronađu i pročitaju zanimljive stvari.
http://www.iis.fraunhofer.de/en/ff/amm/prod/digirundfunk/digirundf/drmcontentserver.html#
Reply

Forum Jump:

Users browsing this thread: 1 Guest(s)