Strong DVB-T2 risiveri
Ima li gde sw za Strong 8202?
Reply
Za sada nema, kada bude nova verzija fw možeš skinuti na Strong SRT-8202

Reply
Da li je neko došao do informacije koji je procesor i tjuner u modelu SRT-8202, na njhovom sajtu stoji da je nova tjuner tehnologija za odličan prijem ali ne i koji je tjuner.

Reply
(01. Dec 2016, 19:45)euromatik Wrote: Da li je neko došao do informacije koji je procesor i tjuner u modelu SRT-8202, na njhovom sajtu stoji da je nova tjuner tehnologija za odličan prijem ali ne i koji je tjuner.

Da li je neko isprobao ovaj novi sw SRT8202 - v 1.1.0 sa njihove stranice?
Reply
Ja sam instalirao v1.1.0 sve je OK, fabrička verzija u risiveru bila je v1.0.8 (27.oct.2015).

Primetio sam da Strong SRT-8202 ne registruje MUX3 CH41 Čot i CH45 Avalu dok ih Horizons A115 pronalazi nivo/kvalitet 38/98% Čot, 96/87% Avala.
Takođe MUX2 Čot CH30 na Strongu pokazuje 96/70% a na Horizons A115 98/98%

Reply
Pozdrav svima posle dužeg vremena!

Strong 8201 nisam koristio neko duže vreme (mom ocu nije odgovarao zbog čestih zahteva skeniranja čim se nešto promeni u mreži), a sada sam hteo da ga pozajmim ljudima koji su "teško pogođeni" odsustvom onih nekoliko kanala na Radijus vektoru... Kad, imam šta da vidim, posle "ON" na displeju se pojavi "ASH" (ili A5H, ili R5H ili RSH, kako god se čitalo to sa onog jednostavnog displeja). Preko HDMI-a nikakvog signala nema (tako javlja TV), a preko skarta je crn ekran, ali TV ipak nešto detektuje, pošto sâm prebaci sa antene na AV...

Pokušao sam pretragu, ali ništa upotrebljivo ne nađoh, a i pitanje je da li kao laik nešto mogu sâm da uradim. Ako ga odnesem u servis (garancija je prošla), biće verovatno skuplja tara nego mera... Stars
Reply
(12. Jul 2015, 15:45)AlekLO Wrote: Osetljiv je na Avalu 28 ch,na Crni vrh Jagodina 26,29 CH...Ali samo da napomenem da za ove kanale i predajnike pokazuje samo jacinu ali ne i kvalitet...Ali ipak nesto pokazuje dok na Strongu ni makac.
Mislim da kad se govori o osetljivosti tunera treba razlikovat dve stvari,a to su sastavljanje slike i prikaz signala.
Kolko sam video na testovima na youtubu Strong čim pokaže neku najmanju kvalitetu signala odma se javlja i slika,čim se javi mrvicu kvalitete blizu je sken.
Dok recimo Synaps Bit2 pokazuje kvalitetu vrlo slabih signala,ali je jako daleko da iste skenira.
Znači Synaps je puno osetljiviji kod prikaza,ali kod sastavljanja slike nije.
Test osetljivosti najbolje je provest na nekoj slici koja je na granici prijema i secka.I Obavezno antena mora bit usmerena prema predajniku,jer ako nije onda se ne testira osetljivost,već i imunost na reflektovane signale,jer prijem refleksija se pojačava kad se antena okreće dalje od predajnika i razni risiveri različito podnose reflektovan signal.
A sad ako nema signala na granici prijema sa antenom usmerenom prema predajniku,on se može proizvest oslabljivačem.
Reply
Da li je neko imao priliku da proba Strong SRT 8210?

[Image: 8210_front.jpg]
[Image: 8210_rear.jpg]

Reply
ima li razlike u tjunerima 8201 vs. 8202?
Televes FSM100, Televes Pro 75, Nokia Mediamaster 9800, Yamaha R-N500, Bose AM5/III, Technics 1210mkII, JBL Charge3
Reply
(12. Sep 2017, 17:56)Hansel Wrote: Strong 8201 nisam koristio neko duže vreme... posle "ON" na displeju se pojavi "ASH" (ili A5H, ili R5H ili RSH, kako god se čitalo to sa onog jednostavnog displeja). Preko HDMI-a nikakvog signala nema (tako javlja TV), a preko skarta je crn ekran, ali  TV ipak nešto detektuje, pošto sâm prebaci sa antene na AV...

Ako nekoga zanima, u servisu rekli da je u pitanju bio softver(?!), zapravo prvo usmeno da je "verovatno čip", a na računu je pisalo "zamena softvera".
Reply

Forum Jump:

Users browsing this thread: 1 Guest(s)