Strong DVB-T2 risiveri
(12. Jul 2015, 15:45)AlekLO Wrote: Osetljiv je na Avalu 28 ch,na Crni vrh Jagodina 26,29 CH...Ali samo da napomenem da za ove kanale i predajnike pokazuje samo jacinu ali ne i kvalitet...Ali ipak nesto pokazuje dok na Strongu ni makac.

Bear je kao Synaps bit2 da li si testirao ovaj Synaps?
DVB-T2 Master
Reply
(12. Jul 2015, 10:27)perica100 Wrote: Model koji ja imam Horizonts  S ima Panasonic,to mozes proveriti i na sajtu koji sam okacio na temi o Horizonts-u.Moguce da mislis na model  Horizonts A115,on cinimi se ima Sony tjuner ako se ne varam..

da ali ovde je reč o strongu a na kutiji ne piše da ima nešto sonijevo

[Image: 213rpsx.jpg]
Reply
(12. Jul 2015, 22:36)dj90 Wrote: da ali ovde je reč o strongu a na kutiji ne piše da ima nešto sonijevo

[Image: 213rpsx.jpg]

Ovo jste tem o Strongu,ali covek je pomenuo Horizonts,pa sam odgovorio jer imam i taj risiver.Ako treba neka amdin obrizu taj deo na ovoj temi koji nema veze sa Strong.

Inace specifikacija za Strong ima na sajtu WinWin mislim,ali sam ja to uvrdio kroz resetke kuzista gde se vidi da ima Sony komponente.Inace Strong ima stabilniji prjem signala od Horizontsa,cak i kada je signal slab recimo 10% kvalitet slike je veci od toga i nema smetnji.Ja sam se u to uverio jer preko krovne antene imam kanale sa Kopaonika pomocu Stronga,dok Horizonts ne hvata te kanale sa istom antenom.
Reply
ja sam mislio da si pomešao strong sa horizonsom pošto si rekao da strong ima soni pa sam ti ja odgovorio da nema on već ima horizons
sad kako si ti video da kroz rešetke da ima soni ne znam pošto ja nemam taj stb pa da proverim samo sam pokazao da na kutiji nikakav soni ne piše i da si možda loše video Smile
Reply
Kolega uzeo Thomson 520,potpuno iste specifikacije kao Strong.
Ali odmah postoji problem,probano na dva razlicita crt tv i sa dva razlicita scart kabla.
Bilo koju rezoluciju da stavi slika bude usporena(usporeni pokreti,scene) i izgubi ostrinu,ton normalan..Bilo da stavi video izlaz: scart ili hdmi(cvbs) postoji taj problem.
Da li moze biti nesto hardverski,nov je uredjaj,mozda uleteo takav primerak?
Reply
(26. Jul 2015, 21:48)Konstantin Wrote: Kolega uzeo  Thomson 520,potpuno iste specifikacije kao Strong.
Ali odmah postoji problem,probano na dva  razlicita crt tv i  sa dva razlicita scart kabla.
Bilo koju rezoluciju da stavi slika bude usporena(usporeni pokreti,scene) i izgubi ostrinu,ton normalan..Bilo da stavi video izlaz: scart ili hdmi(cvbs) postoji taj problem.
Da li moze biti nesto hardverski,nov je uredjaj,mozda uleteo takav primerak?
Ako imas ove opcije,probaj ih menjati:
rezolucija...stavi 576i rezoluciju...
tip TV-a (PAL,NTSC,Auto...)-stavi PAL.
audio menjaj PAL B/G,D/K...
Reply
Namestili u podesavanjima na 720p ili 1080p, jedino tako radi normalno. Mada kad se menjaju kanali dole u informacijama pise 576i.
Izgleda da se ne snalazi najbolje sa crt televizorima,mozda je vise za ove najnovije sa dvbt.
Reply
Zna li neko kako da se na Strong-u isključi ono obaveštenje 'pronadjene su nove usluge, da li želite da pokrenete autoscan?' (verovatno pronalazi mux1 i 3 sa drugih repetitora koji nisu memorisani)? Prodjoh kroz sve stavke u meniju i ne nadjoh ništa u vezi toga.
Reply
(29. Sep 2015, 13:59)paparazzo84 Wrote: Zna li neko kako da se na Strong-u isključi ono obaveštenje 'pronadjene su nove usluge, da li želite da pokrenete autoscan?' (verovatno pronalazi  mux1 i 3 sa drugih repetitora koji nisu memorisani)? Prodjoh kroz sve stavke u meniju i ne nadjoh ništa u vezi toga.

Kod mene isto tako samo se iskljucivo to ubaci kada saltam drugi mux sa avale na 28k kao da nsu dobro podeseni podaci i nigde vise,pozdrav
Reply
Isti slučaj,  kad se šalta avala mux2 često to izbaci, jedino se danas prvi put desilo i na mux2 sa Tornika-Ovčara.
Reply

Forum Jump:

Users browsing this thread: 1 Guest(s)