Strong DVB-T2 risiveri
(06. Jun 2015, 17:05)RADASIN Wrote: Jeste poveca cena, ali je uredjaj bez mane.

Ovo je daleko od istine. Tjuner ne komentarišem, komentarišem nepostojanje izdvojene dugmadi za aspekt slike i podešavanje tona, nemogućnost podešavanja tona (L-R, eventualno biranje tonskog podnosioca) koji će važiti samo za jedan program, a mislim i da ne zapamti podešavanje u slučaju isključenja. Komplikovano snima, pakuje svaki snimak u poseban folder, a snimci imaju početno isti naziv... ne prihvata snimanje ako nema slobodnih bar 1 GB, ako se ne varam... fleš memorija se mora softverski isključivati, i to samo iz menija... Podstranice teleteksta ne pamti... Daleko od toga da je bez mane. A nema ni svih mogućih prilagođavanja aspekta slike proporcijama ekrana...

(preneo sam deo diskusije sa ove teme: http://www.rtvforum.net/thread-4532-post...#pid141119)
Reply
(06. Jun 2015, 18:24)Hansel Wrote: Ovo je daleko od istine. Tjuner ne komentarišem, komentarišem nepostojanje izdvojene dugmadi za aspekt slike i podešavanje tona, nemogućnost podešavanja tona (L-R, eventualno biranje tonskog podnosioca) koji će važiti samo za jedan program, a mislim i da ne zapamti podešavanje u slučaju isključenja. Komplikovano snima, pakuje svaki snimak u poseban folder, a snimci imaju početno isti naziv... ne prihvata snimanje ako nema slobodnih bar 1 GB, ako se ne varam... fleš memorija se mora softverski isključivati, i to samo iz menija... Podstranice teleteksta ne pamti... Daleko od toga da je bez mane. A nema ni svih mogućih prilagođavanja aspekta slike proporcijama ekrana...
(preneo sam deo diskusije sa ove teme: http://www.rtvforum.net/thread-4532-post...#pid141119)
Druze za neke stvari jesi u pravu sto se tice Stronga,ja bih dodao da je kod mene i numerisanje favorit kanala mali problem jer nece sve kanale da prihvati posle podesavnja favorita,dok recimo dosta jeftiniji Horizonts S to radi bez probelma.Takodje se lakse nalazi snimljen video sa Tv na Horizonsu preko daljinca direkto dok je kod Stronga to komplikovano...No Medjutim
Sve to je tako kako je ali,cinjenica je da je Strong vrlo poznat Japan brend u svetu prijema satelitskog i zemaljskog signala,da koriste kvalitetne komponente itd.Ja imao jedan analogni i sada digitalni sateli resiver i to radi bez greske godinama
Sto se tice ovog modela za T2 digital,cinjenica je da od svih ima najstabilniji signal,da hvata i sa udaljenih predajnika signal dok recimo Horizonts pa i Xwave to nemogu,da cak i sa signalom od 10% on ima kvalitet 30% slike i nema smetnji.Takodje je i Meni definitivno najbolji,slican je kao kod recimo Horizontsa zbog cipa Mali koji imaju,ali je opet to nekako ugladjenije i cistije,ostrije uradjeno kod STronga.U to se lako mozes uveriti ako pogledas moje testove na YT.
Reply
(06. Jun 2015, 19:15)perica100 Wrote: Druze za neke stvari jesi u pravu sto se tice Stronga,ja bih dodao da je kod mene i numerisanje favorit kanala mali problem jer nece sve kanale da prihvati posle podesavnja favorita,dok recimo dosta jeftiniji Horizonts S to radi bez probelma.Takodje se lakse nalazi snimljen video sa Tv na Horizonsu preko daljinca direkto dok je kod Stronga to komplikovano...No Medjutim
Sve to je tako kako je ali,cinjenica je da je Strong vrlo poznat Japan brend u svetu prijema satelitskog i zemaljskog signala,da koriste kvalitetne komponente itd.Ja imao jedan analogni i sada digitalni sateli resiver i to radi bez greske godinama
Sto se tice ovog modela za T2 digital,cinjenica je da od svih ima najstabilniji signal,da hvata i sa udaljenih predajnika signal dok recimo Horizonts pa i Xwave to nemogu,da cak i sa signalom od 10% on ima kvalitet 30% slike i nema smetnji.Takodje je i Meni definitivno najbolji,slican je kao kod recimo Horizontsa zbog cipa Mali koji imaju,ali je opet to nekako ugladjenije i cistije,ostrije uradjeno kod STronga.U to se lako mozes uveriti ako pogledas moje testove na YT.

mam strong 8201 imam problem sa sfn sa jastrebca i goca na amiko mini combo signal u fulu a strong ga ne detektuje mogu li ovi iz etv a to da nasteluju ili ne,ali zto mi crni vrh-rudnik rade ali i prvi mux sa jastrebca ima li ko jos ove probleme u radu stronga 8201 verzija mi 1.3.9
Reply
@tume
Nemogu ti mnogo pomoci prijatelju nazalost.To zi bas udaljen od Jastrebca i Goca,tako da moras to sa antenama i pojacivacima da resavas.Inace ima na YT klip kolege iz Buraske koji recimo ima lose iskustvo sa Amiko,osrednje iskustvo sa Strong a odlicno iskustvo sa Synaps kada je hvatanje srpskih kanal u pitanju.
Inace koliko ja znam sva tri su renomirani proizvodjaci satelitskih i zemaljskih resivraa,ali...
evo ti link,mozda ti koristi
https://www.youtube.com/watch?v=HjqWQbMIPYE
i jos jedan njegov klip
https://www.youtube.com/watch?v=7jZlmb-zU6o

https://www.youtube.com/watch?v=LoJOPJAAwMs
Reply
Ja sa svoje strane da naglasim da sam rekao da tjuner nisam komentarisao. U mojim uslovima prijema (na nekoliko lokacija koje, istina, nisu problematične u smislu pozicije) nisam našao da je u tom smislu bolji od Bear-a i Synapsa 2858.
Reply
(06. Jun 2015, 23:11)Hansel Wrote: Ja sa svoje strane da naglasim da sam rekao da tjuner nisam komentarisao. U mojim uslovima prijema (na nekoliko lokacija koje, istina, nisu problematične u smislu pozicije) nisam našao da je u tom smislu bolji od Bear-a i Synapsa 2858.

bolji je za kanale od 21-43 tu bolje radi sigurno od beara a synaps je bolji na vecim kanalima ali ipak je najbolji humax risiver engleski ali mnogo je skuplji od ovih modela na nasem trzistu
Reply
Kod mog Stronga cesto je problem sto odjednom izgubi signal pa moram da ga restartujem tj vratim na fabricko...
Reply
(06. Jun 2015, 19:48)perica100 Wrote: @tume
ima lose iskustvo sa Amiko,osrednje iskustvo sa Strong a odlicno iskustvo sa Synaps kada je hvatanje srpskih kanal u pitanju.

Loše iskustvo sa Amiko Mini Combo, ali samo s njim, Amiko 8840,8260+ i Amiko Mini Combo SE su skroz u redu. Ja čak ni sa prvim nemam problema.

(06. Jun 2015, 19:36)tume Wrote: mam strong 8201 imam problem sa sfn sa jastrebca i goca na amiko mini combo signal u fulu a strong ga ne detektuje mogu li ovi iz etv a to da nasteluju ili ne,ali zto mi crni vrh-rudnik rade ali i prvi mux sa jastrebca ima li ko jos ove probleme u radu stronga 8201 verzija mi 1.3.9

Pokušaj verziju 1.2.5 sa drugačijim AGC-om
[Image: 5urbzc.gif]
Reply
(07. Jun 2015, 01:25)AlekLO Wrote: Kod mog Stronga cesto je problem sto odjednom izgubi signal pa moram da ga restartujem tj vratim na fabricko...

Neznam zasto imas tih problema,ja zasita ovih 4-5 meseci nikakvih probelma sa Strongom.Ja sam doduse ažurirao softver na resiver,ali i pre toga je radio korektno.
Reply
(07. Jun 2015, 01:25)AlekLO Wrote: Kod mog Stronga cesto je problem sto odjednom izgubi signal pa moram da ga restartujem tj vratim na fabricko...

ubaci noviji sw to se desavalo kod mene sa sw 1.2.5
Reply

Forum Jump:

Users browsing this thread: 1 Guest(s)