Bear DVB-T2 risiveri
Thumbs Up 
(15. May 2015, 20:54)domo-kun Wrote: 1. kupis drugi STB

Aplauz Aplauz Aplauz Živeli
Televes FSM100, Televes Pro 75, Nokia Mediamaster 9800, Yamaha R-N500, Bose AM5/III, Technics 1210mkII, JBL Charge3
Reply
Ok društvo ali ja sam pre mesec i više pitao ovde šta sve Bear otvara pošto planiram da kupim pa mogli ste da me upozorite da znam... Matori
Reply
Bear ima fantastične bisere u prevodu, znate li šta znači "Pretraga uputstva"? :D
Reply
@televes, :D

Ali ozbiljno, ja kada sam kupovao STB, koji je namenjen bio stariji ljudima, i koji ce iskljucivo biti koriscen za DVB-T2 i nista vise, tada sam uzeo najjeftiniji model, platio sam ga preko 35e sa postarinom. Sada se isti ovaj model, dobro "update-ovan" moze naci i za 2600din u radnji sa garancijom od 24 meseca. Ja ni tada nisam ocekivao da cu za 35e dobiti nesto kvalitetno; top tier.

Ja tvoju temu @stajkowski nisam video, ali iskreno STB bi prvenstveno (barem modeli koji se mogu naci po najnizoj ceni) trebao da sluzi za gledanje televizije, tj. primanje DVB-T i DVB-T2 signala. USB citanje/snimanje na ovim STB koji se mogu naci za 20e je samo plus funkcija koja ne bi trebalo da utice na odabir STB. 90% ljudi koji kupuju STB, to uglavnom cine zbog toga sto ako ne uzmu, nece moci da prate televiziju vise.
Pretpostavljam da imas CRT TV, ali samo radi poredjenja, vecina LG TV novije generacije ne pusta DTS takodje, znaci postoji neko tamo ko je pukao i preko 1000 eur za TV, a ne moze da pusti film koji sadrzi DTS audio...

A ti ako ti je stvarno potreban multimedia player, koji je ujedno i jeftin, mozes da uzmes Raspberry Pi.
I LIKE TRAINS
Reply
Recimo, za neki "moj pojam", vrlo je bitno da risiver ima na daljinskom posebno dugme za podešavanje aspekta slike, a Bear to ima (dok npr. Strong nema). Kod Bear-a sam primetio neke probleme u snimanju i radu tajmera, ali nisam imao vremena da mnogo ispitujem, možda je rešivo, a možda je i taj primerak bio izuzetak.
Reply
Skinuo sam jedan drugi .mkv fajl i eureka, ima ton. Znači neki fajlovi mogu a neki ne. Dobro je i ovako ali sad moram da provalim kako da ispeglam .mkv fajl na PC-ju iz pomoć Avidemux.  Neka pomoć, bilo šta je dobro došla.
Dobro što je Eddie prebacio ovde pa možemo da raspravljamo o Bear-u uopšte.
Ja sam ga kupio za 2890 din. i u globalu sam zadovoljan. Kol'ko para tol'ko muzike tj. filmova sa USB-a... Wink
Reply
Ubaciš video u avidemux. Video ostaviš na copy. Audio na AAC ili AC3. Imaš još i fina podešavanja, odnosno filters u audio. Čekiraj DRC i remix u stereo kako bi ti se ne bi dešavalo da su specijalni efekti 10 puta bučniji od govora. Možeš čekirati i Gain mode. Na kraju Output format. Izaberi isti onaj u kom je video. I to je cela mudrost. Ne zaboravi kada sačuvaš novi video da staviš ekstenziju tog videa. MKV, MP4... To valjda znaš.
Reply
Hvala lepo, pokušaću...
Reply
Pozdrav drugari,zanima  me malo opsirnije objasenje i iskustva o ovom Bear reciveru,posto nisam mogao da nadjem specifikaciju,a pre svega me zanima hardver tj  koji je procesor i tjuner u pitanju itd.
 Inace ja sam kupio vec jedan T2 resiver u pitanju je Strong 8201, i postavio sam na YT vec svoj test istog i vidim da se neke kolege pozivaju na taj moj test,hvala na poverenju.Naravno cena ovog uredjaja je  relativno visoka pa se od njega ocekuje i kvalitet,znam da ima Sony tjuner i Mali procesor i to sve radi  dobro.Inace na testu sam imao i Xwave  One T2 resiver i njega takodje imate na Youtube,i neki su me vec ovde citirali i navodlili,hvala takodje na poverenju.
  Ono sto me zanima je da uzmem jos jedan ali jeftiniji reciver i gledao sam pre svega ovaj Bear koji moze da se nadje po ceni 2600 din i drugi uredjaj Horizons S  koji je oko 3000 din ali koliko sma video sa slicnom specifikacijom ako i Strong,ima SOny tjuner,Mali procesor i dovoljno memorije.Ono sto nema je Led displey sa brojevima kanala ali to je mozda manji nedostatak ako je hardver dobar.
  Dakle jos jednom molim za podatke i jos bolje iskustva sa Baer T2  resiverom i njegovo poredjenje  sa pomenutim Horizonts S  reciverom bez RF modulatora.
  Hvala unapred na pomoci Smile
Reply
Packy uspeo sam, hvala... Ne moram da kupujem drugi tjuner.
Pisaću ovde kako me služi Bear, pozitivne i negativne strane. Tek od skoro ga imam.
Reply

Forum Jump:

Users browsing this thread: 1 Guest(s)