Bear DVB-T2 risiveri
Nisam znao gde pa rekoh 'ajde ovde da pitam.
Tjuner je Bear DTV-202.
Os skoro sam primetio da kada želim da pustim neki fajl preko USB-a u .mkv formatu on ide bez tona. Probao sam više filmova u .mkv i isti rezultat. Napominjem slika kreće normalno ali nema tona. Sada sam primetio isto to i na jednom .avi fajlu.
Da li sam nešto loše podesio?
Gledam zemaljske kanale sa tonom, takođe puštam .mp4 fajlove i oni imaju audio.
Može li neko da mi pomogne, hvala unapred.
Reply
Proveri audio podesavanje.
Reply
U tjuneru? Može malo preciznije...
Reply
Da, da li postoji nešto kao što je "downmix to stereo" ili izlaz da se odabere LPCM ili slično.
[Image: 5urbzc.gif]
Reply
Bear ne pusta DTS koliko me secanje sluzi kad sam ga testirao nekoliko dana, tako da ces morati da skines ponovo te filmove koji koriste DTS za audio.
I LIKE TRAINS
Reply
Ako je tako, onda verovatno ima pass throw na coaxial, ako imaš uređaj koji može da prima signal sa coax-a, eto rešenja.
[Image: 5urbzc.gif]
Reply
Ne mogu nikako da se snađem...
Reply
@Aleksandar, nadam se da si hteo da napises pass thru :P
@stajkowski, ne razumem sta tu ima da se snadjes ili ne, DTS audio ne radi na BEAR i kraj price, neces moci da ga pustas preko bear, imas 4 opcije:
1. kupis drugi STB ako bas hoces da pustas sve moguce audio codec
2. kupis HDMI kabal i spojis PC i TV, ako imas TV sa HDMI ulazom
3. kupis neki media player, npr. sa android-om
4. skines opet isti film sa npr. AAC audio i kraj price ili pronadjes skriptu za konverziju DTS u neki drugi audio, ima ih koliko hoces samo googlaj.
I LIKE TRAINS
Reply
A što da kupuje nešto? Lakše je da skine avidemux i obradi samo audio u neki format koji Bear podržava. To je maksimum 3 minuta posla za film od 90 min.
Reply
Prebacio sam ovde temu i promenio naziv da služi kao opšta tema za Bear risivere Smile
Nastavite sa rešavanjem problema sa risiverom Smile
[Image: mzAebF3.gif]
Reply

Forum Jump:

Users browsing this thread: 1 Guest(s)