DVB-T2 risiveri - opšta tema (testovi, poređenja i sl.)
Onda neka ljudi kupuju Vivax, Trimax, i tako neke jeftine marke sa kojima nece imati nista. A vecina tih jeftinih risivera ne podrzava HD. Pa tako sad kad RTS krene u ful HD morace da kupuju druge risivere.
Reply
Amiko nije jefitna marka, skuplji je od Stronga. Ljudi kojima su dva SFN prijemnika u priblizno istom pravcu treba da paze da kupe neki koji dobro podnosi SFN. Vidimo da Strong to nije, mozda je neki od drugih jeftinijih igraca uspeo da napravi uredjaj koji dobro podnosi SFN.

Nije sve crno-belo kako bi ti voleo da predstavis. To sto je Strong u 95% slucajeva bolji od jeftinjaka ne znaci da je uvek bolji. Inace, svi DVB-T2 prijemnici podrzavaju HD i imaju HDMI prikljucak.
Reply
Ali ne moze svako da izdvoji oko 80 eura za Amico u ovoj nemastini. Ja uporedjujem ove jeftinije marke. Isprobao sam ove jeftinije u odnosu na Strong.I pravim usporedbu izmedju tih uredjaja i preporucujem sta bi od toga moglo se nabaviti. Imam vec od 93 godine pozitivnog iskustva sa Strongovim analognim i digitalnim satelitskim risiverima. Te sam se odlucio i za ovaj njihov model. Ne predstavljam ja nista crno nit bilo koga ponizavam. Vivax ne moze da primi signal sa kopaonika na 32 kanalu kao ni alphastar na lokaciji na kojoj sam. A Strong bez problema prima i reprodukuje signal.
Vivax u Pozegi sa mukom prima signal sa Ovcara dok Strong radi besprekorno sa istom frekvencijom.
Reply
Znaci, nisi podredio sa Synapsom, Horizonsom ili XWaveom, koji se spominju kao kvalitetniji medju jeftinijim prijemnicima.

Najjeftiniji Amiko ne kosta 80, vec oko 52 evra.
http://www.avmarket.rs/amiko-mini-hd-t2-...siver.html
Reply
Ne sa njims se nisam susretao. Ali kada pogledas meni Denvera, Alphastar, Vivax i jos nekih videces da je sve isto i isti softver samo je oklop drugojaciji. Inace Amico je stvarno ok. Jos ako je u kombinaciji sa DVBT-S2/C/T2
Reply
Te sto navodis ama bas niko nije ni hvalio kao kvalitetne.
Reply
E a mene interesuje Amico DVB-S2/C/T2. On je 80 eura.
Reply
(06. Jun 2015, 17:57)RADASIN Wrote: Ali ne moze svako da izdvoji oko 80 eura za Amico u ovoj nemastini. Ja uporedjujem ove jeftinije marke. Isprobao sam ove jeftinije u odnosu na Strong.I pravim usporedbu izmedju tih uredjaja i preporucujem sta bi od toga moglo se nabaviti. Imam vec od 93 godine pozitivnog iskustva sa Strongovim analognim i digitalnim satelitskim risiverima. Te sam se odlucio i za ovaj njihov model. Ne predstavljam ja nista crno nit bilo koga ponizavam. Vivax ne moze da primi signal sa kopaonika na 32 kanalu kao ni alphastar na lokaciji na kojoj sam. A Strong bez problema prima i reprodukuje signal.
Upravo si vec sam rekao da treba kad se kupuje da ima software support kao sto ima Strong 8201 isto tako kvalitetni demodulator i tuner!
Problema na jeftinije recuveri kao Synaps bit 2 sto nema software i to u stvari je veliki problem receiver umire!
DVB-T2 Master
Reply
(06. Jun 2015, 17:18)pjaf Wrote: Pa nece bas biti.

Evo i covek potvrdio da ima problem sa Strongom. Dzabe bolji prijem ako se pogubi zbog SFN-a.

TAKO je a amiko mkini combo rdi savrseno u sfn u a cena od 75e plus card sharing i puno toga jos od hd kanala
(06. Jun 2015, 17:57)RADASIN Wrote: Ali ne moze svako da izdvoji oko 80 eura za Amico u ovoj nemastini. Ja uporedjujem ove jeftinije marke. Isprobao sam ove jeftinije u odnosu na Strong.I pravim usporedbu izmedju tih uredjaja i preporucujem sta bi od toga moglo se nabaviti. Imam vec od 93 godine pozitivnog iskustva sa Strongovim analognim i digitalnim satelitskim risiverima. Te sam se odlucio i za ovaj njihov model. Ne predstavljam ja nista crno nit bilo koga ponizavam. Vivax ne moze da primi signal sa kopaonika na 32 kanalu kao ni alphastar na lokaciji na kojoj sam. A Strong bez problema prima i reprodukuje signal.

i kod mene okolina bele crkve primam kopaonik koji je od mene 195km ali imam problem sa crvenim cotom koji mi je na 130km tek ga imam uvece neverovatno zar ne i onda kazu da pokriva celu vokjvodinu nije istina...
Reply
(06. Jun 2015, 17:05)RADASIN Wrote: Strong prikazuje broj kanala pri memorisanju i frekvencije dok ostali prikazuju samo frekvencije i tesko se snaci koji je koji kanal.

?!

' Wrote:Jeste poveca cena, ali je uredjaj bez mane.
Dalje komentare prebacujem na temu o Strongu, mislim da postoji.
Reply

Forum Jump:

Users browsing this thread: 1 Guest(s)