Zone Jastrebac/Besna Kobila
Da li neko zna da li su postavljeni antenski sistemi na novom stubu na Jastrebcu
DVBT2 MUX1 

DVB T2 prijem sa predajnika
Avala, Crni Vrh (Jagodina), Rudnik, Ovcar, Jastrebac, Deli Jovan

Strong 8201, Horizons A115, LG 32LB650V, Elsat AP3, Loga 4, Antenna Rotator.
Reply
(01. May 2015, 09:38)rajko34 Wrote: Da li neko zna da li su postavljeni antenski sistemi na novom stubu na Jastrebcu

ako možeš da malo skokneš do jastrebca i provjeriš jesu li radili šta. da li je spao snjeg gore sada.
Reply
Evo malo informacija od 30.4 i 1.5 vezano za ovu zonu.
Posto sam ja sa kolegama ranije a i 30.4 izlazio na Goc vezano za montazu digitalnog linka za Tv Rtk , odradjen je postojeci profesionalni abe digitalni link od Krusevca do Goca. Naravno signal je odlican, svi parametri ok i za etv je prosledjen sdi signal, cekaju se oni da ukljuce Tv Krusevac u postojeci mux na ch33.
U razgovoru sa tehnicarima iz etv ne zna se tacno kada jer su im prioritet zone koje se gase...
Sledeca bitna stvar je da je postojeci rode predajnik od 300w zamenjen novim uredjaima i to 4x300w...
Tri za poetojeca tri mux sa i jedan rezerva i to u automatskom sten baju , menja bilo koji od ova tri.
Svi su po 300w snage i to je zavrsno sto se tice Goca i predajnika. Ostaje da se odradi novi antenski sitem na Novom stubu.
Eto mi prvi postavili antenu na novom stubu na Gocu....Povukli nogu za dalje montiranje opreme...Slika ce biti u ant. stubovi...
Vezano za 1.5..eto isao na Prvomajski izlet do Jastrpca i naravno tu su nove slike...ant. stubovi...a vezano za info koji sam saznao gore je da u narednim danima dolazi ekipa iz Rumunije da montira Katrein antenski sistem pa sledi kablaza i na dalje. Visina ce biti 123m....
Inace za Mihajla...ima snega pored puta i vise od metra ponegde...Vise u ant.stubovi...
Reply
Bravo Zoki za ove korisne informacije sto si nam pripremio.
- Ekipa iz Rumunije je jako dobra i profesionalno to rade. Cuo za nih da i u Bugarskoj su oni sve to odradili Antenske sisteme, a Katrein nemacki sistem je vrh. BRAVO!

Reply
(01. May 2015, 23:13)bravodenisu Wrote: Bravo Zoki za ove korisne informacije sto si nam pripremio.
-  Ekipa iz Rumunije je jako dobra i profesionalno to rade. Cuo za nih da i u Bugarskoj su oni sve to odradili Antenske sisteme, a Katrein nemacki sistem je vrh. BRAVO!

Lepo zvuci kada se pomene Rode Shvarc, Katrein vezano za emisionu tehniku, ali na zalost kao i sve ostalo oko tehnike nije vise sto je bilo...
Rode postao kinez i kao posledica - vec su slati novo montirani uredjaji na opravku....
A Katrein postao rumun... pa zato i dolazi ekipa iz Rumunije da montira...a paneli kako koji nema pojma da merenjem pokazu pojacanje sto i pise na njima.
Nije to nesto drasticno ali od 100 posto kvaliteta nema nista.
Ovo saznao u razgovoru etv covekom.
Reply
I Zoki Pošto imas informacije sa Goča u vezi RTK linka zna li se kada će se uključiti RTK sa Jastrebca....
Reply
A sta se radi na Besna kobila -neko zna li =Georgi e prihvatio kratkotrajni signal na 35 k. u pravcu Besna Kobila na 30 aprila u 12 c=neko -2-3 min.sa jacinom 90 bez Q sa resiver Amiko i ant. Frakaro-pojacivac Terra 011 u ujnim  delovima Sofie-dali to je slucaino ili neke testove -pri meni tai signal je nemao -ali mojda sam ga izpustio -ant Funke -terra -011 Sinaps Bit 2 u pravca Besna
Reply
(01. May 2015, 23:45)zokipop Wrote: Lepo zvuci kada se pomene Rode Shvarc, Katrein vezano za emisionu tehniku, ali na zalost kao i sve ostalo oko tehnike nije vise sto je bilo...
Rode postao kinez i kao posledica - vec su slati novo montirani uredjaji na opravku....
A Katrein postao rumun... pa zato i dolazi ekipa iz Rumunije da montira...a paneli kako koji nema pojma da merenjem pokazu pojacanje sto i pise na njima.
Nije to nesto drasticno ali od 100 posto kvaliteta nema nista.
Ovo saznao u razgovoru etv c

jeli moguce da rode svarc ne prave nijemci nego samo kinezi, nemogu da vjerujem. sa druge strane mogli su uzeti dvbt2 predajnike tomson od engleza koji su valda originalni i možda kvalitetniji od ovih kineskih rode svarc
Reply
umjesto sto su kupovali kineske predajnike rode svarc ko zna kakve i možda cak i polovne a prikazivali kao nove bolje da su uzeli provjerene engleske thomson kao sto je recimo ovaj dvbt2 predajnik futura koji ide cak do 11,5 KW. ali necemo mi kvalitet mi hocemo sto gore to bolje i da se pride neko tu i ugradi sto je vjerovatno i sada slucaj, pa se desava da im se novi predajnici kvare i da ih vec posle par nedelja upotrebe moraju slati na popravku. svasta i necuveno.

http://thomson-broadcast.com/portfolio/f...smitter-2/
Reply
Tender je vodila €U, jer su i dali pare.
“Obrazovana osoba je naučila da se informacija gotovo uvek objavljuje da bi u najboljem slučaju bila nekompletna; vrlo često je netačna, služi usmeravanju u pogrešnom pravcu, neretko izmišljena, neiskrena je ili – sasvim pogrešna.”
Russell Wayne Baker
Reply

Forum Jump:

Users browsing this thread: 1 Guest(s)