Orion Telekom DVB-T2 risiveri
Zamolio bih nekoga za jednu uslugu. Treba jednoj starioj osobi da pomognem, tv joj ne radi a ja pokušavam da ustanovim u čemu je problem ovako iz daleka jer trenutno nisam u mogućnosti da odem do nje.

Dakle ono što mi treba je da neko okači sliku kako na ovom risiveru (ili nekom koji ima isti softver) izgleda kada nestane signala, odnosno šta se tačno pojavi na ekranu. Znači neko ako može sam neka na kratko "isčupa" antenski kabl iz risivera i slika ekran. Znam da mnogo tražim, ali mnogo bi mi značilo. Hvala unapred
Reply
(19. Jan 2017, 16:46)vladimirradonjic Wrote: Zamolio bih nekoga za jednu uslugu. Treba jednoj starioj osobi da pomognem, tv joj ne radi a ja pokušavam da ustanovim u čemu je problem ovako iz daleka jer trenutno nisam u mogućnosti da odem do nje.

Dakle ono što mi treba je da neko okači sliku kako na ovom risiveru (ili nekom koji ima isti softver) izgleda kada nestane signala, odnosno šta se tačno pojavi na ekranu. Znači neko ako može sam neka na kratko  "isčupa" antenski kabl iz risivera i slika ekran. Znam da mnogo tražim, ali mnogo bi mi značilo. Hvala unapred

[Image: 16145497_10209578318958886_1659387768_o.jpg]
Reply
Ako ti nesto znaci, ima veoma slican meni kao  Bear DTV-202.

Ja sam pre jedno mesec dana takodje kupovao jednoj starijoj osobi televizor sa dvb-t2 tunerom. Naime zamolio me je, posto je njegov crt televizor "crkao" a radio je u kombinaciji sa  Bear t2 risiverom. Kad sam mu odneo nov TV zaprepastio sam se kako ljudski um nekad funkcionise.

Naime antena nije bila dobro prikljucena na risiver (pogresan ulaz izlaz roto antena) i signal je bio na granici prijema ili teki ispod njega, ali na ekranu nije nista pisalo posto kakav takav signal postoji  (potpuno crni ekran a trebalo bi kao na slici iz prethodnog posta).

Znaci ima slike 15-20 minuta pa crni ekran i tada nastaje udaranje po televizoru do iznemoglosti, posto je on sebe uverio da je to razlog zasto slika opet posle sat dva dolazi. Covek je ovo radio puna 3 meseca a i TV i risiver potpuno ispravni  Kolutam očima

Ovo sam napisao zbog crnog ekrana koji zna da bude prisutan, bez upozorenje da signala nema tj da nije dovoljno jak.
Reply
Pozdrav, pretpostavljam da sam na pravom mestu....imam jedan Orion box sa kojim ne mogu da instaliram kanale..LOCO MS HIP209...nema nikakvih kanala nakon pretrage....kada pokusam rucno da nadjem nivo i kvalitet signala su 0.....probao sve antene..sobnu, spoljnu ali nema nista....jel to tjuner otisao ili nesto drugo.....hvala unapred
Reply
Sad zvao Orion...pa redom do Emisione tehnike.....na NBgd nije bas moguce uhvatiti DVBT2 signal sa sobnom antenom??? Potrebna spoljna antena pa tek onda ima signala !!!!!! Istina ili....na Nbg kod hotela Jugoslavija...prvi put sam probao signal na ovom mestu!!!
Reply

Forum Jump:

Users browsing this thread: 1 Guest(s)