Orion Telekom DVB-T2 risiveri
jel možeš tačno da mi okačiš koji kabl, tačan naziv

kucam na guglu rca, i na jednom kraju ima žuto, belu i crvenu a na drugom neke skroz desete priklučke
meni valjda treba na oba kraja žuta bela i crvena
Reply
Nije los ovaj Orion samo sto nema Dolby digital na RTS HD.
Koliko znam,crvena i bela su za ton (desni i levi zvucnik) a zuta je za video.
Reply
(03. May 2015, 22:10)dj90 Wrote: jel možeš tačno da mi okačiš koji kabl, tačan naziv

kucam na guglu rca, i na jednom kraju ima žuto, belu i crvenu a na drugom neke skroz desete priklučke
meni valjda treba na oba kraja žuta bela i crvena

To je ovaj. 
[Image: rca3.jpg]

No moja je preporuka da ako si već risiver povezao RF (antenskim) da pokušaš sa traženjem kanala na TV-u, pretpostavljam da ti je to poznato, jer su tako sada memorisani ti trenutni kanali. Ako ne umeš, slikaj dugmiće da pomognemo Smile
[Image: 5urbzc.gif]
Reply
Dovoljno je da imas zuti kabl (video) i beli ili crveni (levi tj desni zvucnik).
Najlakse ces povezati :
1.ukljucis antenu u rf ulaz na risiveru
2.povezes risiver sa televizorom obicnim kablom koje dolazi uz Orion risiver (iz RF out u TV)
3.ukljucis u struju
4.crveno dugme na risiver da se ukljuci - pojavice se crtice
5.pretraga kanala preko daljinca na tv
6.pojavice se meni od risivera.
Reply
predajem se
našao sam taj kabl u bojama kući i ništa
probao opet preko antenskog i ništa
neće taj menu da mi se upali nikako, samo piše na stb-u boot kad ga uključim, pa mi je pisalo i scan ali ništa da pronađe
Reply
Za početak, da li si video meni risivera na tv-u? Gde je pisalo scan? Ako si ga priključio RCA kablom i prebacio na AV, mora se pojaviti neka slika, sem ako risiver ili tv nije ispravan. Ako je ispravno risiver povezan na tv-u mora pisati "nama kanala" ili "no signal", ali da nema ništa to nešto nije u redu.
Reply
nisam video menu
scan je pisalo na stb-u na njegovom malom ekrancicu napred

na tvu ništa nema, kad ide preko antenskog sve je isto kao pre, a na videu nema ništa
Reply
Ukoliko na Videu tv-a nema ništa, moguće da nešto nije u redu sa kablovima. Pokušaj iskoristiti recimo crveni kabal koji ćeš ubosti sa obe strane u žuti konektor. Za početak je bitno da je žuti dobro povezan.
Što se tiče kanala, kanali su isti jer to što tamo imaš je analogno. Da li si pokušao sa pretraživanjem kanala na TV-u, ne risiveru? Naravno STB mora biti uključen.
Reply
pa imam iste kanale i istu sliku kao što sam i bez toga imao
a valjda bi trebao imati čistiju sliku i sve ove glavne kanale sa stb

probao sam i pretragu na tv i ništa

meni je čudno da mi se ne pokazuje menu, to je problem. da imam menu lako bi ja dalje
Reply
Čistiju sliku ćeš imati tek kada budeš koristio funkciju risivera, pošto ne vidiš meni, ne možeš ni videti kanale sa tog risivera.

Ako ne pokazuje menu i kablovi su u redu, moguće da je risiver neispravan. Pokušaj ga povezati sa nekim drugim tv-om, naravno, najsigurnija varijanta je uvek povezati RCA/Scart kablom koji eleminiše potrebe skeniranje kada je povezan sa "antenskim"
Reply

Forum Jump:

Users browsing this thread: 1 Guest(s)