Orion Telekom DVB-T2 risiveri
Upravo sam video da već postoji tema za "Orion Risiver DVB-T2" na http://www.rtvforum.net/thread-4511.html...ight=orion :-):-):-)
Reply
Mozda bi u naslovu trebalo da se ispravi i doda Telekom. Orion je ozbiljna firma sa preko 30 godina iskustva u TV tehnici, a ovaj risiver je Orion Telekom sto nema nikakve veze sa Orionom.
Reply
Dodato Smile
[Image: mzAebF3.gif]
Reply
Uzeo sam za vaucer Orion Telekom risiver i postavio ga tetki. Grafika je potpuno ista kao kod Vivaxa sa RF modulatorom. Mislim da i Synaps sa RF modulatorom ima isti softver, skoro isti kao i kod Bear-a.
Risiver za sad dobro radi, nemam zamerke.
Reply
ljudi kako se koristi ovaj stb
povezao sam preko antenskog priključka i gledam sad uputstvo i ne prikazuje mi se nikakav menu za pretragu, da biram jezik itd...kao što je naslikano u uputstvu
slika i kanali i raspored kanala su mi skroz isti kao i pre
Reply
Ako je preko RF kabala, moraš na TV pronaći kanal na kome je risiver (često UHF 38 mislim ili UHF 21) i memorisati (kao kada bi nekad tražio na kom kanalu je video rekorder). Javi rezultate.
[Image: 5urbzc.gif]
Reply
koliko se sećam video mu je bio kad stisnem dugme za video, tako sam i plejstejšn igrao
[Image: 2wdo9qv.jpg]
imam ja na tv-u žuti i beli video in/out ali ne mogu preko njega jer mi fali crvena pa moram preko antenskog stb da priključim
Reply
Onda risiver moraš povezati Scart kablom ili RCA
Skart
[Image: SCART_20050724_002.jpg]
RCA
[Image: Composite-cables.jpg]

Ako fali crvena, dovoljno je da spojiš samo Žutu (video) i Belu(Mono). Je l' TV nema crvenu ili nemaš kabal?
Reply
pa rekoh, nemam crvenu na tv-u. Samo beli i žuti priklučak

doduše plejstejšn mi je radio bez crvene, šta znam

a skart nemam uopšte
Reply
U tom slučaju je dovoljno da povežeš žuti i beli, to je bolja varijanta od RF-a, svakako. Televizor je ionako "mono".

U svakom slučaju, probaj i sa pronalaženjem kanala na kojim radi risiver. To možeš uraditi standardnom pretragom kanala na TV-u, ako ti je to praktičnije, tj. TV pri paljenju se uključuje na nekom od kanala, a ne AV
Reply

Forum Jump:

Users browsing this thread: 1 Guest(s)