Orion Telekom DVB-T2 risiveri
Ja koliko znam,mozete da vratite,ili da zamenite za drugi,tamo gde ste kupili,jer Maxi i Orion imaju ugovor o distribuciji,prodaji i reklamaciji STB uredjaja za dvb T2
Kad ti svi okrenu ledja, šutni ih u dupe! 
Reply
(11. Apr 2015, 18:46)WALLY GATOR Wrote: Otkud znaš?
Jesi li testirao baš model Horizons S ili si upoređivao npr. druga dva STB-a od kojih je jedan seckao a drugi ne?
Ja sam kupio Horizons S zato što je u specifikaciji stajalo da ima istu osetljivost tjunera kao i Horizons A 115 i takođe sam hteo da izbegnem to pištanje kod modela A 115.

edit E. Maiden: popravljen quote tag
Moram da reagujem u ovoj temi jer je pomenut Horizons. Instalirao sam dva komada modela A115 i tri S RF i ni jedan nije pištao ... prodavac mi je rekao da ako se pojavi takav obavezno menjaju jer je takav uredjaj sa greškom - tj. u kvaru. Kod sebe imam jedan A115 i odlično se pokazao.  Kad sam sa Rudnika primao promenljivu jačinu signala sa 1% prijema i sve iznad 10% kvaliteta nije seckao.
Reply
Da li je moguce da su ti problemi do podesavanja ili antene (ili cak kabla kojim su povezani STB i TV) ili je 100% do STB-a? Da li znate mozda koji se cipset/tjuner nalazi u Orionu?
Reply
(12. Apr 2015, 01:11)totalis Wrote: Moram da reagujem u ovoj temi jer je pomenut Horizons. Instalirao sam dva komada modela A115 i tri S RF i ni jedan nije pištao ... prodavac mi je rekao da ako se pojavi takav obavezno menjaju jer je takav uredjaj sa greškom - tj. u kvaru. Kod sebe imam jedan A115 i odlično se pokazao.  Kad sam sa Rudnika primao promenljivu jačinu signala sa 1% prijema i sve iznad 10% kvaliteta nije seckao.

Ni moj Horizons S ne pišti ali užasno secka sliku, a uzeo sam taj model umesto modela A 115 samo zato što su se mnogi korisnici žalili da im A 115 pišti. Nemoguće da na desetine korisnika koju su prijavljivali pištanje laže.
Možeš da pogledaš komentare kod dve najveće IT maloprodaje u Srbiji čija imena počinju sa W i G.
Moj Horizons S secka i kad mu je kvalitet signala 40%.
Kada je jačina signala ispod 90% ja uopšte nemam sliku!
Reply
Orion STB je u stvari LOCO MS HIP 209 i pod tim imenom je dobio Digital TV nalepnicu.
Proizvođač je SHENZHEN DONGZHOUJUN TECHNOLOGY CO. LTD
To bi trebalo da bude ovaj STB:
http://www.usb-ect.com/index.php?case=ar...ow&aid=108
Chip set je Mstar 7816.
Reply
Svaka cast, ja se ubih trazeci i raspitujuci i nista. Izgleda je to to, samo Orion ima i SCART. Znaci 7816 kao Bear...
Reply
Da jeste taj prijemnik (Loco MS HIP209), samo što su na testiranje bili dostavili uređaj koji je imao naziv MPEG4-DVB-T2-8901-SCART. I tačno se vidi na linku koji je postavio WALLY GATOR da je to taj prijemnik DVB-T2 8901.
Reply
Upravo tako, jeftine komponente po sistemu eto radi šta koga briga i šta ko zna šta ima ispod poklopca (pa ako je još i plastičan još jeftinje). Ionako narod gleda cenu. Toga se drže i drugi uvoznici pa neobjavljuju ime procesora, demodulatora i tjunera, jer su shvatili da su ipak ljudi primetili razliku i zahvaljujući internetu skapirali koji uređaj sa kojim komponetama iole nešto vrede iako svi dolaze iz Kine pa i Strong za koga je prvobitno pokušano da se proturi da je proizveden u Japanu pa su tako i stavljali na pozadini pa kad je trebao dobiti Digital nalepnicu morali su da napišu proizvođača i da promene zemlju proizvodnje. Ali bogami u Maksiju prodadoše dosta toga dok se narod ne opasulji. Što se tiče Horizonsa ja nemam lošeg iskustva. Slika uopšte ne zamrzava i ne secka USB pušta većinu formata odlično isto bez seckanja podržava titlove koje možete menjati po boji kao i pozadinu i veličinu i položaj. Video sam da je to oko titlova mnogima bilo prvo pitanje jer su skapirali da mnogi STB tu opciju nemaju. Čak titlovi imaju i slova sa kvačicama što su se neki žalili da Strong to nepodržava.
Moguće je zaista da svi predajnici i repetitori nisu imali sinhronizaciju i na tome se dosta radilo u poslednje vreme i radiće se do kraja digitalizacije. Ali zaista nigde nisam pročitao da se ljudi žale na seckanje kod Horizonsa. Na zujanje kod modela A 115, DA ali svi to objašnjavaju (čak je na jednom forumu dat i tačan uzrok tog zujanja) i objašnjeno da nije opasno za sam uređaj sem što ume da nervira. Da se to pojavljuje i u nekim komponentama računara koji imaju naravno neke delove izrađene u Kini i da to malo laka rešava problem. Naravno uvek je savet dok je pod garancijom reklamirati pa neka serviser otklanja uzrok.
Pokušao sam danas od distributera da dobijem odgovor, gde na njihovoj web stranici mogu naći informacije o Orion DVB-T2 Loco MS HIP209 i gde imaju podršku za novi softver, uputstvo itd. (uzgred Horizons to ima pa je i to između ostalog doprinelo da baš njega kupim) nisam dobio odgovor. Sve se svelo na to da ima digital nalepnicu i kao pitanje: pa šta Vam je sve ostalo bitno. Ako na web straniciimaju inretnet, iptv, hosting, voip i sve ostale podnaslove kako nisu našli mesto i za svoj STB? Toliko o ozbiljnosti uvoznika. Na nama svima je da se predhodno dobro raspitamo pa tek onda kupovati.
Reply
Da li neko ima bilo kakva iskustva sa Set Top Box "Orion Risiver DVB-T2" koji se prodaje po "Maxi" radnjama za 2.999.din Metalan je, ima mogućnost snimanja i ima činčeve (što je retko) kao "Horizona A115". Nigde nisam našao za njega komentare ili retenzije tako da ne znam ni da li i koliko zuji dok radi ili u stend baj-u, ni koliko se pregrejava ni da li ga je iko hvalio ili pak imao loša iskustva...
Našao sam im i zvaničnu stranicu http://www.usb-ect.com/index.php?case=ar...ow&aid=108
Reply
a sto "malo" ne prelistas forum.... prvi post imas i odmah hoces na gotovo da ti se servira....
http://www.rtvforum.net/thread-4511.html
Televes FSM100, Televes Pro 75, Nokia Mediamaster 9800, Yamaha R-N500, Bose AM5/III, Technics 1210mkII, JBL Charge3
Reply

Forum Jump:

Users browsing this thread: 1 Guest(s)