Rock Radio
Evo sad upravo ide Sophie Ellis-Bextor. Neverovatan "rock" izbor :D
Reply
Tutti frutti bend i "Krila leptira" o.O
Mada, na wikipediji piše da su rok bend, pa su se možda time vodili :D
Mnogo brljaju, ovo je takva svaštara od liste da je to strašno. Nije stvar u tome da ne treba ploviti kroz stilove, naprotiv, ali ovde svaka druga-treća pesma se uopšte ne slaže sa imenom radija.
Reply
A gde je Dejan Cukić u rotaciji? Pravda za Cuku!

Možda njemu daju neku autorsku emisiju.
Reply
Najgore je što bolje od ovoga izgleda ne može u Srbiji. Predrag je, nažalost, u pravu.

Domaća r'n'r scena je gotovo nepostojeća, novi domaći bendovi nisu komercijalni, uredništu fali hrabrosti da eksperimentiše sa ubacivanjem ultra komercijalnijih stvari indie bendova ili barem manje poznatih stvari mainstream bendova. Ide se na siguricu i prave se kompromisi da bi se privukla što šira publika. Vrlo je očigledno i da se ovde godinama ne prate svetski trendovi pa tako pesme koji su ogromni hitovi napolju ovde prođu nezapaženo i mogu se čuti na Studiju B ili u večernjim terminima na B92. Ako i radio Studio B padne nakon privatizaciije (a i sada je preterano opterećen informativnim programom), to bi bilo to barem što se tiče Beograda. Ostaće B92 sa par večernjih emisija gde se može čuti nešto drugačiji zvuk u par autorskih emisijia i u noćnim plejlistama i, možda, 202-jka koja nije baš sigurna šta želi da bude jer čitav Radio Beograd tumara bez jasne koncepcije.

Po svemu sudeći biće ovo još jedna klasično formatirana stanica, sa nešto više gitarskog pop-rocka i povremeno nekog 70's ili 80's rok klasika čisto da naziv stanice ne dovodi potencijalne slušaoce baš potpuno u zabludu. A prosečan slušalac će da napiše da je "muzika super" i "pravo osveženje", iako zapravo nije.
Reply
Problem je nepoznavanje muzike, naravno u kombinaciji sa "sigurica" pristupom. Ono kao "za svaki slučaj da se ja držim ultragigamega hitova, to raja voli, a i ne znam bolje od toga".
Većina onih koji pakuju plejliste i ne znaju da bi umesto "Don't Get Me Wrong" Pretendersa bolje legla "Middle Of The Road", da bi ponekad bilo dobro zameniti "Losing My Religion" REM-a sa "Orange Crush", da faking prokleta "Hope Of Deliverance" nije jedina Mekartnijeva pesma, nego da jednom ROCK radiju mnogo bolje leži rokerskija "Jet".
Eto, ne govorim o nekim nepoznatim albumskim stvarima (mada je to tek pravo blago za ljubitelje rok muzike)...ove pesme koje sam naveo kao zamenu izlizanim hitićima su takođe bili hitovi, ali džaba kada je fonoteka u glavi onih koji sklapaju liste krajnje oskudna.
Reply
Aco, delom se mogu sloziti da je 'fonoteka u glavi onih koji sklapaju liste krajnje oskudna', ali mislim da sve vreme masis osnovnu poentu komercijalnog formatiranog radija da on pusta samo hitove, a hitovi su, u slucaju radija u Srbiji, one pesme koje su to na nasem trzistu (niposto to ne moraju biti hitovi koji su to u svetu) i onda dolazimo do svih ovih izlizanih pesama. Otuda se tvoja definicija moze preformulisati da osim sto je onima koji sklapaju liste (ja bi upotrebio rec 'baze' jer su liste samo mehanicko generisanje pesama iz baze) fonoteka mozda oskudna, ali je verovatno jos veci problem je da je 'oskudno muzicko znanje potencijalnih slusalaca'.
Muzicka edukacija nije zadatak formatiranog komercijalnog radija bilo koji muzicki format da koristi jer on od toga ne moze da zivi mada je pitanje kako ce uopste da prezivi Rock Radio u Beogradu koji se ne cuje dobro ni u celom gradu.
Radio Fokus zajedno sa piratskom mrežom "Radio Balkan" na nizu nelegalnih frekvencija na sramotu drzave - 1159. dan.
Reply
Lako je pljuvati, ali ne verujem da je baš neko nabacao hitove u winamp tek tako i da ne zna šta radi.
Sve ovo me podseća na nedavnu situaciju:
Uđem u prodavnicu/podrum pića i pitam da li možda imaju mleko, trebalo mi.
Kaže nema. Rekoh imate čips i novine u prodvnici pića, kao trafika, a nemate mleko ili jogurt???
Ako je čips piće, onda sam ja...
Kaže ovo ljudi traže usput.
A meni ako treba mleko, idem tamo gde ima od svega po malo.
Reply
Zar nije Laguna pokušala da se formatira kao rokerska stanica?

Što se ovog "Roka" tiče, da bude najgore, neke od stvari u rotaciji i jesu osveženje - noćas sam čuo i Dubiozu kolektiv, recimo. Ipak, dobar deo baze jeste ziheraški, a sudeći po produkcionim elementima, verovatno će stanica biti posložena kao i većina komercijalnih stanica u srbiji (mislim na raspored kategorija u muzičkim klokovima). Uz to, slogan im je OH NE, NE OPET - "Moj život, moja muzika". Dakle, posle "samo najbolje muzike", "najboljeg muzičkog miksa", "mog grada, mog radija", i "tvog hit radija" imamo još jednu sasvim neverovatnu i nikad viđenu interpretaciju iste formule. Mislim da to dovoljno govori šta možemo da očekujemo Smile

Zna li se kada kreće govorni program? Mislim da bi bilo zabavno da krene za prvi maj :p
Reply
Niko ih nije terao da uzmu ime Rock za svoju radio stanicu. Ovako ispada da se može emitovati sve što na bilo koji način može da se dovede s rock muzikom.
Npr. sinoć su pustili Sophie Ellis-Bextor, veza može da bude ta što je ona pre svoje pop solo karijere pevala u indie rock bendu Smile Smešno, ali to je izgleda logika AS FM ekipe.
Reply
@Predrag
Čak i ako hoće da idu na najgrđu komercijalu, prečesto se dešava da im muzički izbor ni najmanje ne odgovara nazivu stanice.
Velikih izlizanih rok hitova ima bezbroj, ali tu Sophie Ellis Bextor koja je daleko od nečega što je rok, kao i ljig-baladice kao što je ova koja baš sad ide ("Nothing's Gonna Change My Love For You" Glenn Medeirosa), definitivno nemaju svoje mesto.
A evo sad krenuli Goblini, posle one ljige...potpuno amaterski sklopljena lista, apsolutni promašaj.
Reply

Forum Jump:

Users browsing this thread: 1 Guest(s)