Zone Čot/Sombor/Subotica/Kikinda/Vršac
Kakva je slika na Santosu i Panoniji?

(13. Mar 2015, 22:22)laza Wrote: Neverovatno ali nece da skenira kanale sa brojevnim oznakama
Nisu brojevne oznake, nego nije upisan naziv. Biće to rešeno uskoro Smile
[Image: 5urbzc.gif]
Reply
Da, biće sve više kanala ali na žalost malo njih sa kvalitetnom SD slikom za gledanje na 16:9 ekranima. Ovaj "Santos" mi deluje da ima za nijansu bolju sliku od "Panonije" ali to je moje subjektivno mišljenje.  Naravno ima tu još dosta lokalaca koji bi mogli da uđu u "mux 2" na Čotu, npr. Novosadska tv, Kanal 9 itd. Nadam se da će svi ovi lokalci nabaviti kvalitetniju opremu pa da šalju pravi digitalni signal iz studija, a ne mutni analogni VHS kvalitet koji konvertuju u digitalni sa ko zna kakvom "buvljak" opremom.
Reply
Da laki..Slazem se..
Reply
Meni ove kanale risiver prepoznaje kao "Unknown channel 1 i 2". Slika na Santosu je najbolja od ovih regionalno / lokalnih sa Čota. Ubedljivo najgoru sliku sa Čota ima Most. Sremska tv ima zamrznutu sliku trenutno.
Evo snimaka i slika pa uporedite.
Santos
Panonija
Most
[Image: santos.jpg]
[Image: panonija.jpg]
[Image: most.jpg]
Reply
meni je ovaj snimak sa Panonije bolji od Santosa, mada moguće je da je sam materijal lošiji, jer serije na svim programima imaju odvratnu sliku.
Most je tragedija i u pogledu toga šta je na ekranu i u pogledu toga kako se to vidi.
“Obrazovana osoba je naučila da se informacija gotovo uvek objavljuje da bi u najboljem slučaju bila nekompletna; vrlo često je netačna, služi usmeravanju u pogrešnom pravcu, neretko izmišljena, neiskrena je ili – sasvim pogrešna.”
Russell Wayne Baker
Reply
Čot ne radi punom snagom? Jbt, pa koliko će biti ta snaga? Antena gde god da okrenem 100% signal kao RTS 2. Vazdušna udaljenost od Čota 60 km. Ako još pojačaju, ima Slovenci i Austrijanci emigranti da se obraduju.
Reply
kod mene cot katastrofa jedva ponekad uvece udaljenost123km juzni banat izmedju vrsca i bele crkve a dobro mi prolazi avala v breg,crni vrh,jastrebac i deli jovan na44k i rudnik60k ali po meni trebalo bi jos da pojacaju zbog ljudi koji nisu u direktnom snopu,pozdrav
Reply
ima li ko informaciju koji kanali ulaze u mux2 sa vrsackog brega 303.2015

edit E. Maiden: uklonjen citat sopstvene prethodne poruke. Opcija za editovanje svoje poruke se nalazi ispod digmeta EDIT.
Reply
Pa dobro ti si na drugu stranu, naginješ ka brdovitom Balkanu :D. Ovo sve na zapad ravnica, sve do Ljubljane. Smile
Reply
Није све до Љубљане. Брда почињу већ код Марибора. :D
Reply

Forum Jump:

Users browsing this thread: 1 Guest(s)