Zone Crni Vrh/Rudnik
...može, naravno, ali neće to da urade dok se ne izgradi nov stub i srede prostorije.
(11. Feb 2015, 21:48)Miki Rudinski Wrote: Та би снага требало да остане јер су њу добили!
Crni Vrh biće 100kW ERP-a (izračene snage iz antena) kružno, a Rudnik 20kW, po dijagramu zračenja.
(11. Feb 2015, 21:48)Miki Rudinski Wrote: ...хватаће после 17 јуна!
Snaga se menja na dan gašenja analognije ili neki dan pre tog dana. Naša nesposobna država nije sposobna da objavi datume gašenja, još uvek.
Naravno, on može biti 17. jun, a kakvi nas vode, može biti i 17. jul, ali kako sam čuo, biće neki maj.
“Obrazovana osoba je naučila da se informacija gotovo uvek objavljuje da bi u najboljem slučaju bila nekompletna; vrlo često je netačna, služi usmeravanju u pogrešnom pravcu, neretko izmišljena, neiskrena je ili – sasvim pogrešna.”
Russell Wayne Baker
Reply
(18. Feb 2015, 23:32)dvb-t manijak Wrote: ...može, naravno, ali neće to da urade dok se ne izgradi nov stub i srede prostorije.
Crni Vrh biće 100kW ERP-a (izračene snage iz antena) kružno, a Rudnik 20kW, po dijagramu zračenja.
Snaga se menja na dan gašenja analognije ili neki dan pre tog dana. Naša nesposobna država nije sposobna da objavi datume gašenja, još uvek.
Naravno, on može biti 17. jun, a kakvi nas vode, može biti i 17. jul, ali kako sam čuo, biće neki maj.

Preostalo je jako malo vremena do konačnog isključenja analognih predajnika A stanje nove dvbt2 mreže je očajno ,predajnici iskaču i A većina ih radi polovicnom snagom,na šta će to na kraju ličiti videćemo
DVB T2 Predajnici

Avala- 28 CH,22 CH
Cot- 30 CH,24 CH
Rudnik-29 CH,26 CH
Ovcar- 36 CH,23 CH
Cer- 37 CH,32 CH
Reply
Ja imam odlican prijem siglana sa Rudnika, Crnog vrha i Avale, a nesto malo slabiji sa nekog predajnika na 33ch mozda Jastrebac mada sa tog predajnika, cini mi se, kao da se kanali preuzimaju sa Crnog vrha 38ch sve isto. Inace sa AR.
Reply
(27. Feb 2015, 13:37)suncewap Wrote: Ja imam odlican prijem siglana sa Rudnika, Crnog vrha i Avale, a nesto malo slabiji sa nekog predajnika na 33ch mozda Jastrebac mada sa tog predajnika, cini mi se, kao da se kanali preuzimaju sa Crnog vrha 38ch sve isto. Inace sa AR.

Ja zivim u Smederevskoj Palanci i nemam dobar signal sa Rudnika (ch 60), iako mi je antena okrenuta tamo.
Digitalni signal je vrlo slab do 20 posto promenljivog kvaliteta pa se slika ledi.
Kad ce Rudnik biti u punoj funkciji?
Reply
(07. Mar 2015, 17:39)audis8 Wrote: Ja zivim u Smederevskoj Palanci i nemam dobar signal sa Rudnika (ch 60), iako mi je antena okrenuta tamo.
Digitalni signal je vrlo slab do 20 posto promenljivog kvaliteta pa se slika ledi.
Kad ce Rudnik biti u punoj funkciji.

bice od 01. juna tako je propisano izmjenjenim planom koji je nedavno usvojila vlada, pogledaj tabelu http://www.etv.rs/87-etvakcije/232-gasen...-raspodele

takodje je neophodno na rudniku riješiti pitanje obnove porušene infrastrukture (antenski stub je vec obnovljen) i izgradnje objekata za smještaj opreme, boravak stalne posade i izgradnju novog energetskog bloka sa snažnim agregatima, kao što je bilo do 1999. tek tada će rudnik raditi kako treba i bez stalnih iskakanja. mnogi na ovom forumu se žale na prijem sa rudnika
Reply
@audis8

А какав ти је тренутно аналогни сигнал са Рудника? Тек можеш очекивати добар пријем дигиталног сигнала са Рудника после 1 јуна!

@mihajlod

Ја сам овде у предходним постовима написао проблем честог испада предајника на Руднику. Једино је пре бомбардовања имао на Руднику сталну посаду и свој објекат тадашња РТВ Политика. То се једино може решити  сад кад су постављени нови стубови од стране ЕТВа да се поставе агрегати на објектима  кад нестане електричне енергије да би могао да се даље настави емитовање радио и тв сигнала!

Још нема дигиталног сигнала (други дан) са Рудника а аналогни сигнал има.
 TV LG 32LB561U

Antena. Loga 2

DVB T2 Predajnici: Ovčar, Rudnik i Kopaonik        
Reply
@mihajlod: @miki:
Bar se nadam da ce od 1. juna signal biti ok sa Rudnika, nekad ga ima ali je vrlo slab kvalitet i varira, tako da od gledanja nema nista. Analogni je ok, negde ima snega ali moze da se gleda, Prva i Pink su najboljeg kvaliteta.
Zanimljivo je da mi je antena bas okrenuta tacno prema Rudniku, a hvatam signal sa Avale (ch 28), ali signal i tu varira - ujutru ga nema ili je slab nestaje, a uvece ide kvalitet do 78% jacina do 38%. Inace imam Horizons A115 riciver. Imao sam pre Vivax 106 koga sam uzeo samo zbog lepog izgleda spolja i male velicine, ali sam ubrzo zamenio jer je slab.

Nadam se da ce sa Rudnika biti vise kanala, sad je sa Avale manje, tako da ne okrecem antenu dzabe ka Avali, cekamo 1 jun.
Reply
Pa sta znam, meni je odlican prijem sa Rudnika cak 96-97% jacina a kvalitet stalno 100% isto tako i sa Crnog Vrha, mada sa Rudnika trenutno ide 11 kanala dok sa Crnog Vrha svega 9 kanala. Iako velik broj privatnih televizija ima na ovom podruciju gotovo niko nije krenuo u digitalno emitovanje. Verovatno svi cekaju zadnji trenutak kao i obično. Čudi me za neke jače televizije poput palme plus iz Jagodine i još neke da se nisu digitalizovale do sada.
Reply
Samo tri imaju teorijsku mogućnost da odmah krenu, a to su P+, K9 i tvKG
P+ trenutno ne žuri, jer je prisutna u svim kablovskim i iptv platformama, a i analogni signal radi solidno.
tvKg kao državna firma mora odmah da ide na trajno rešenje, a kako nemaju optičku vidljivost, biće problema, a trenutno ide lom i u unutar njihove firme, jer gazde hoće da odvoje radio i tv zbog lakše privatizacije...
K9 samo što nije krenuo, i tako već godinu dana Smile

Ostali imaju lokalne dozvole i čekaju 1.6.

vidim da nisam tačno napisao gore... Konačna snaga Crnog Vrha biće 5kW po MUX-u, što daje po 100kW ERP-a.
Sadašnja oprema radiće do gašenja, a od te noći ide sve novo. Oprema, antene, zgrada i napajanje.
“Obrazovana osoba je naučila da se informacija gotovo uvek objavljuje da bi u najboljem slučaju bila nekompletna; vrlo često je netačna, služi usmeravanju u pogrešnom pravcu, neretko izmišljena, neiskrena je ili – sasvim pogrešna.”
Russell Wayne Baker
Reply
Code:
153/2008-1 ТВ Сунце Радио телевизија Сунце Д.О.О.

Sta mislis za ovu televiziju, imas li nekih informacija za nju, dal bi mozda trebala i dal ce uopste krenuti u digitalizaciju?
Reply

Forum Jump:

Users browsing this thread: 1 Guest(s)