Spisak STB prijemnika sa žigom “Digital TV”
(Personal magazin) Žig garancije – spisak STB prijemnika sa žigom “Digital TV”
[Image: h6_Qnf_Ci.png]
[Image: mzAebF3.gif]
Reply
Dakle prema našem ministarstvu Lg i Samsung modeli televizora nemaju ovaj "žig digitalizacije". Zašto? I preko njih se može gledati signal u DVB T2 formatu.
Reply
ha to je vrhunska glupost oko tog žiga a najgore da će se mase voditi tome i kupovati kojekakve poluproizvode samo zato što piše "digital tv" na njima.

Recimo vrhunski dvb-t2 prijemnici renomiranih EU proizvođača kao što je Telesystem TS6700, Fegruson Ariva T70 ili Opticum LION T2 su za dve klase minimalno kvalitetniji od bilo kojeg sa tog spiska i netreba nikakav činovnik to potvrđivati da bi kao bio za upotrebu.
Reply
Opticum LION T2 je potpuno indentičan sa Horizons A115 samo je kutija druga, tako da nije ni čudo što je najtraženiji.
Reply
(11. Feb 2015, 18:08)RTV Wrote: Telesystem TS6700, Fegruson Ariva T70 ili Opticum LION T2

Ova Telesystem izgleda kao i drugi kinezi http://www.njuskalo.hr/image-w920x690/tv...225635.jpg Opticum neko reče kao Horzons, dok ovaj Ferguson ne znam, ali kažu da je veoma sličan Amiku.
[Image: 5urbzc.gif]
Reply
ma da sve je to isto, kada se stručno zaključuje pomoću slika uređaja na internetu Facepalm
Reply
Ja nisam stekao utisak da je TS neka marka, a imao sam njihov sat risiver. Kinezi su postali dominantni, tako da je njihova platforma skoro svuda upravo iz ekonomskih razloga. Da li ti imaš ove uređaje ili link i do nekog sajta gde je urađeno upoređivanje Optikuma i TS sa Horizonom pa tvrdis drugačije?
[Image: 5urbzc.gif]
Reply
Opticum Lion 2 Mini u hr kosta 220 kuna sto je 3500 din, a mi kupujemo kopiju-Horizons a115 za istu i vecu cenu. E sada, moram reci da je Horizons dobar risiver (kupio sam jedan pre cetiri dana) lepo radi stabilan signal, i slabije signale reprodukuje tj. pronalazi ih ..., ali postoji kvaka, zuji kada je iskljucen a to nocu ubija. Svi ce reci pa nemoj ga iskljucivati, ali eto mreza pocinje da zuji i toku rada iz dana u dan sve jace. Definitivno ga vracam iz tog razloga i nijednog drugog, dok ne prodje 7 dana. Daleka mu lepa kuca. Jos mi uvoznici na telefon kazu "gledamo da resimo to, poznat nam je taj problem", na pitanje kako, posto mora resiver da se posalje i menjaju komponente u mrezi, drsko su me uputili na njihov ovlasceni servis.
Ipak mislim da Opticum ne bi predvideo ovakvu stvar.
I zasto uvek u Srbiji prvo kopija neceg?
Reply
mkkk u ovoj temi je bilo reči o tom famoznom zujanju:
http://www.rtvforum.net/thread-154-post-...#pid122163 (pa nadalje)
Reply
Pre nekoliko dana probao risiver Horizons S RF i radi dobro kao i Horizons A115 koga sam nabavio danas. Imaju isti meni i laki su za upotrebu, dobro reaguju i na slabije signale. Ja sa lokacije 60km južno od BG sa mrežastom antenom i sa pojačivačem hvatam signal Avale i Čota sa 98-99% jačine i kvaliteta. Kada pojačivač isključim iz napajanja Avala mi je i dalje dobra dok Čot padne na 34% jačine ali i dalje odličan procenat kvaliteta.

Što se tiče famoznog zujenja kod RF modela toga nema, a kod A115 čuje se samo kad približite uvo risiveru i to ne zujanje, nego kao kad vam ostanu upaljeni zvučnici kod kompjutera, sasvim slabo. Možda će se to vremenom pojačati, ali za sada je tako.
Uspeo sam lepo poređati kanale po svojoj volji i redosledu, mogu se preimenovati takođe. Samo mi je LCN malo prilikom tog procesa pravio problem i ne znam iz kog razloga uključi se sam od sebe iako sam ga stavio na isključeno. Ponovnim nameštanjem odradio sam proces ređanja kanala i više se ne uključuje.

Skinuo sam i novi softver za A115 sa domaćeg sajta Horizonsa V1.0.2 i ne vidim nikakvu razliku samo je promenio oznaku sa 180 na 180A i upisao v1.0.2 a datum zabrljao i upisao 4. maj umesto mart 2015.
Ima plejer sa kojim možete kako u uputstvu piše otvarati mnoge formate samo se mora odabrati grupa: da li su to slike, muzika, video i sl.
Sve u svemu odličan je za sada.

Što se tiče drugih predajnika očekivao sam prijem i sa Rudnika jer hvatam analogne kanale i sa te strane, ali verovatno zbog male snage neću biti u mogućnosti da do juna ostvarim digitalni prijem i sa tog predajnika.
Reply

Forum Jump:

Users browsing this thread: 1 Guest(s)