Šta da kupim?
Posle 2 godine svakodnevnog iskustva sa DVB-T2 risiverima, mogu da vam prenesem moje iskustvo. Htedoh i statistiku, ali nebih da odajem poslovne tajne o kolicini prodate robe Smile
Na ogromnom uzorku, kod Beara sam imao na 120komada jedan kvar. Da li je kvar bio od groma ili pravi kvar(sumnjam da su 60% gromirani ili strujni udar), Antenal nije pravio pitanje. Menjao je bez reci cak i onda kada su kupci gubili racun i garanciju. Svaka cast za Antenal. Risiver kao risiver je malo trom i mirise na kinesku radnju Smile ali radi kao mrcina.

Horizons S RF najbolji risiver od svih sa RF modulatorom. Jedini koji radi bas na svakom TV-u a da ne krivi sliku i zuji. Kod njega nisam imao kvarova, ali uzorak je mali, oko 40komada. Dobavljac mi kaze da je i on prezadovoljan sa tim risiverom.

Vivax 107. Kod njega nisam imao klasicnih kvarova, sem njegove mane da se kod pogresnog povezivanja cinceva izgubi ton. On je odlican za HDMI povezivanje. Tu ne moze da se pogresi. Takodje za njegovu cenu mislim da je odlican risiver. Samo treba biti pazljiv prilikom povezivanja cinceva.

Net je skoro isti risiver kao i Bear, imao ih bas malo, dvadesetak i nemam reklamacije.

Strong, pojedini Vivaxi, X-wawe, Prosto i svi Horizonsi su po meni podjednako kvalitetni risiveri. Nisam ih imao mnogo, ali ih ne razlikujem. Imam saznanje da X-wawe hoce sam da isprazni flash ali se to popravlja.

Vremenom se naucilo i zakljucilo da su natrajniji risiver u metalnoj kutiji, a da je najvise kvarova bilo na risiverima u plasticnim kutijama. Nebih da kudim ni jedan uredjaj, ali je u trenutku u winwin outlet ponudi bilo najvise Denvera. Imali su zimus 380 raznih repariranih uredjaja u ponudi a od toga 295 Denvera i TV-stara. Iznenadilo me da su imali dosta i hvaljeni Horizons A115.

Konacno moj predlog je sledeci. Ja da kupujem, ja bih kupio Strong, Horizons ili Bear iz ove ponude ili ovaj Bear. Ako ga nema Giatron, onda ga AVS ima uvek. Za obican TV ne treba ulagati puno jer kad taj TV stane, kupicete nov TV sa DVB-T2 tjunerom a risiver ode u spajz :D
Reply
A da li se pojavio neki televizor koji ima mogućnost istovremenog držanja u memoriji i zemaljskih i kablovskih digitalnih kanala? Nije da ću skoro da kupujem, ali do sada ne naiđoh na takav...
Reply
(27. Sep 2016, 01:59)tvzmaj Wrote:  ovaj Bear

Koristim isti nekoliko mjeseci. Sve preporuke. Odličan.
Reply
Bear je odličan, dva moja komada rade kao sat

Sent from my HTC Desire 310 dual sim using Tapatalk
Reply
(29. Sep 2016, 00:00)Hansel Wrote: A da li se pojavio neki televizor koji ima mogućnost istovremenog držanja u memoriji i zemaljskih i kablovskih digitalnih kanala? Nije da ću skoro da kupujem, ali do sada ne naiđoh na takav...

Taj problem imam i ja...sa mojim Sony Bravia.

A bas juce procitao sam na rumunskom forumu da jedan kolega im LG i da ostanu zapamceni u memoriji i jedni i drugi kanali...Nisam video svojim ocima...

A pre nego da kupim prosle godine ovaj SONY, sam kupijo prvo jedan LG sa DVB T2/S2 pa posle jednog dana sam ga odneo nazad, ni mi se svidela slika na T2...Sa mojim STB-om se videlo lepse...
A za taj jedan dan nisam uspeo da svatim ako ostaju programi u memoriji ili ne...Nisam ni obratio paznju na to...
DVB-T2: Urseni, Vrsacki Breg, Avala, Crveni Cot, Kikinda.
TV: Watson 32'' HD Ready; Sony Bravia KDL 40W 705C FHD
Risiver DVB-S: SUNNY AT 14009 FTA Plus, Eutelsat 16 E
Risiver DVB-T2: Alien Smart 101
Antena TV UHF Dipol 44/21-69 DVB-T/T2 Tri Digit ECO (sa pojacalom LNA-177 30dB)
Reply
Ja znam da je na nekim starijim Samsung LCD TV bila lista analogne i digitalne (doduše DVB-C) na jednom mestu.
[Image: 5urbzc.gif]
Reply
Valjda je bolje kupiti za 2000-20000 din poluupotrebljive risivere,nego neupotrebljive  displeje(televizore?) sa t2 tjunerom(za 30.40,..90000 din)?
Reply
Može li ovo pojačalo na mrežarku? Probao sam ga na 3 tv-a. Da nije sivi adapter dovoljan, bez pojačala? Pomagajte, da vraćam ako ne valja, 100 kuna je
[Image: WP_20161005_14_59_10_Pro.jpg]
Neće da edituje post...Probao sam na tri tv-a, i ništa, nula. Treći adapter je riknuo pa zbog njega i kupujem novo pojačalo.
Naoružajmo se i bež’mo.
Reply

Forum Jump:

Users browsing this thread: 1 Guest(s)