Šta da kupim?
(22. Feb 2015, 22:14)AlekLO Wrote: Nisam znao da je toliko jak..

Ne može se reći jak (to se zove osetljiv), to su nijanse u pitanju.

Možda je bolje rešenje uložiti novac u neku pojasnu antenu, sa kanalnim pojačalima na željenim kanalima.
Pogledaj malo ovde http://www.dual.rs/DVB-T2-antena-oprema/...lna-Antena mislim da deluju malo precenjeno. Pojačalo http://www.dual.rs/UHF-kanalni-predpojac...eamplifier
(22. Feb 2015, 22:29)j00j4nt200 Wrote: Sad mi je jasno,Synaps T50 ima RF out
Ako je RF kriterijum, onda je odluka pala ? Smile Ukoliko nabaviš ovaj risiver, volo bih kad bi mogao podeliti s nama izgled grafičkog interfejsa i svoja iskustva. Ne može se puno naći na netu o tome.
[Image: 5urbzc.gif]
Reply
Ja imam Bear imao sam Xwave-one i imam Strong. Mogu reci po meni Strong je najbolji. Bear je OK jedino se blokira malo kada saltas kanale malo brze pa zna malo da se zbuni a inace sve u svemu OK. Xwave ne svidja mi se iz vise razloga, jedino daljinski je bolji zato sto je malo veci. Druge modele nisam probao!
- Strong ovih dva dana vidim da nema EPG. Posle 2 dana vidim pojavilo se EPG samo preko Cot-a. Preko Avale jos uvek ne. Verovatno to nije do mene!
- Drugo kod Strong-a ne znam zasto jacina signala repetitora Avale i Cot-a stalno je (99%-98%) cak i preko Cot-a gde bi trebalo da bude max (45%-60%) !!!
- I trece ne znam sta znaci kada menjam kanale svaki kanal pokaze dole ispod nesto "koliko %" 60% a ovaj kanal primer pokazuje 1%  Sta je to?

Reply
ne zamlacujte se i ne gubite vreme tzv "meracima" nivoa signala u tim uredjajima... svaki uredjaj je prica za sebe i ko zna kako ga je kinez ustelovao i sta treba i koliko da pokazuje....
jedno je nivo signala na tim malim uredjajima, a druga je prica izmeriti nivo profesionalnim meracem

SNR, BER, MER.... ne bih Vas opterećivao.....
Televes FSM100, Televes Pro 75, Nokia Mediamaster 9800, Yamaha R-N500, Bose AM5/III, Technics 1210mkII, JBL Charge3
Reply
DA u pravu si televes Sada sam probao Antenu direktno bez pojacivaca i opao signal za 45% i kada stavim i pojacivac odmah je full. A kod Bear-a sa pojacivacem pokazao oko 55%. Izgleda da zavisi od risivera. A kod Xwave tamo i kod dosta slabog signala pokazao sve 100% sto nije uopste realno i ne mozes da stelujes najbolje Antenu sa tim maximalnim fals signalom.
- Jedino ne mogu saznati kod Strong-a sta se pojavi ta linija dole koliko procenata ima. Sta tu meri!

Reply
(22. Feb 2015, 23:10)televes Wrote: ne zamlacujte se i ne gubite vreme tzv "meracima" nivoa signala u tim uredjajima... svaki uredjaj je prica za sebe i ko zna kako ga je kinez ustelovao i sta treba i koliko da pokazuje....
jedno je nivo signala na tim malim uredjajima, a druga je prica izmeriti nivo profesionalnim meracem

SNR, BER, MER.... ne bih Vas opterećivao.....

Thumb up
Reply
(22. Feb 2015, 23:18)bravodenisu Wrote: - Jedino ne mogu saznati kod Strong-a sta se pojavi ta linija dole koliko procenata ima. Sta tu meri!

To ti pokazuje koliko je prošlo od početka emisije koja je u tom trenutku na programu. Naravno, ako je EPG u skladu sa onim što se stvarno emituje.
Reply
(23. Feb 2015, 00:34)Hansel Wrote: To ti pokazuje koliko je prošlo od početka emisije koja je u tom trenutku na programu. Naravno, ako je EPG u skladu sa onim što se stvarno emituje.

Aaa jasno! Dobra stvar Smile  Hvala!

Reply
(22. Feb 2015, 21:58)AlekLO Wrote: Gledajuci ovaj snimak,ja razmisljam da kupim Bit2..Inace imam strong 8201 i mogu reci da je ok..Ali koliko vidim Bit2 je -jaci-..
Nemojte da se zavaravate sa ovim testovima. Meni je sve to drugacije pokazalo na testu. Ono sto sam ja isprobao, ispalo je da su Strong i Bear najbolji, a Synaps je 70% losiji. Horizons je tu nesto isti kao i Strong.
Na drugoj anteni mi je Horizons bio bolji od Stronga za nijansu. Svaki test se razlikuje kao kad svaka antena trazi svoj risiver. Drugo objasnjenje nemam. Testirao sam i uzeo za merodavno da li koci sliku i da li pojedine predajnike mogu da pronadjem. Njihove skale je nerealno uporedjivati.

bravodenisu da li si probao daljinac od Stronga na Bear i obrnuto? :D Ako nisi, probaj i javi.
Reply
(24. Feb 2015, 13:11)tvzma Wrote: bravodenisu da li si probao daljinac od Stronga na Bear i obrnuto? :D Ako nisi, probaj i javi.
Kupio druze  STRONG-a od coveka odakle si i ti kupio Smile. Probao sam jer mi stoje oba uredjaja jedan preko drugog i sve pase, skoro isti dalinski i takodje isto menja kanale :D. Po meni  ide prvi Strong i odmah posle Bear. Samo da kazem da Bear uopste nije naivan i los risiver za razliku koje sam jos probao. Strong mozda je malo samo kvalitetniji ali i skuplji tako da... Matori

Reply
Jel si testirao jeo neki model resivera ili samo ta dva.
Imal li neko iskustva sa denverom, vivaxom.
Reply

Forum Jump:

Users browsing this thread: 1 Guest(s)