TV propagacije
Propagacije su čudo,ja ću da počnem a vi nastavite....
Najčešće se signali sa udaljenih predajnika usled propagacija mogu uhvatiti u jutarnjim časovima i kasnim večernjm a ponekad traju tokom cijelog dana,nakada i po nekoliko dana.Na Majevici sam tokom prošle godine ulovio signal slovačke STV-1 na 47.kanalu sa lokacije Poprad(za ocjenu 4) i to traje nekih 2 sata(zimski period).
Prije nekoliko godina sam slučajno uhvato slovenačku POP-TV na 33.kanalu(misilo sam da je na nekom repetitoru greškom uključen ovaj kanal ali se ispostavilo da signal baš sa predajnika u Sloveniji. Jačina je bila za 5,naravno nakon 1 sata je nestala.
ORF-1 na 7.kanalu je do prije nekoliko godina često gazo HRT-1 sa Borinaca(koji je ima dobar prijem).
Najveće iznenađenje je bilo prije 2 godine. U zimskom periodu(2 dana u toku godine) sam ulovio ukrajinske kanale TV-INTER(22.kanal),TV1+1(28.kanal) i NTU-1 na 34.kanalu. Signal je bio za ocjenu 4. Ne znam sa koje lokacije emituju,vjerovatno zapadna Ukrajina u blizini granice sa Mađarskom.
Od hrvatskih udaljenih predajnika sam prije skoro 2 godine uhvatio sa Sljemena HRT-1(9.kanal),HRT-2(28.kanal),RTL(25.kanal) i Nova TV(68.kanal).Trajalo je od ranih jutarnjih časova do podne,a signal je nekih 2 sata bio odličan.Napominjem da sam potpuno na nepovoljnoj lokacijin u odnosu na signale sa zapada.
E,sad,ko ne vjeruje i ne mora,i ja nisam u početku.... Smile
Rumuni i Mađari su stalni....
Reply
To se kod nas jako cesto desava....
Nekidan mi se Pink pojavio sa Guceva (47 uhf)
Pre nekolko meseca sam uhvatio TV Antena (Italija na 33 uhf)...TV Ashkali (Turska na 69 uhf ako se ne varam,znam da je bilo pri kraju)....pa RTV Sveti Stefan na 47 uhf nzm koji predajnik....Hrt programi sa raznih predajnika su kod mene obicaj :D.....Rumuni isto...njih mogu da gledam kad hocu... Madjarski tv Czatorna na 51 uhf i rumunski tvr info na 53 uhf.......desava se mnogo toga,samo sto ne mogu sve da propratim...
e da...nikad necu da zaboravim...negde 2002. gpdine...sam uhvatio ORF (1 il 2 ne secam se)...al bilo je na 23 uhf....i bio je sa teletekstom...slika cista jedno 2 sata...posle toga nikad vise....eto proslo skoro 10 godina...
TV prijem :
IPTV mt:s osnovni paket 
DVBT2 Falcom T2400 

Mesto: 25km severno od Sombora ka Subotici, Vojvodina, Srbija
Reply
Ashkali je romska TV iz Novog Sada, imaju i radio-stanicu sa predajnikom na Fruškoj gori. Pitaj Firefoxa za više informacija.
Reply
cudno....meni su rekli neki ljudi da je to turska televizija Facepalm.... cudi me da je sa fruske gore....jer ja hvatam sve cisto sa tog podrucja Stars...a to sam uhvatio samo jednom.....al verujem ti kad vec znas Thumb up
TV prijem :
DVBT2 Falcom T2400 

Reply
Mislim da TV Ashkali emituje iz samog grada NS a radio (98.2 FM) emituje sa FG.
Reply
znaci...jos jedan pirat.... Smile
TV prijem :
DVBT2 Falcom T2400 

Reply
Ashkali (poznat i kao Horizont) je piratska radio i TV stanica iz Novog Sada. Dok radio emituje sa Fruške Gore, TV emituje iz samog grada. I nije u pitanju romska nego aškalijska RTV.
http://www.radio-ashkali.org/
Fruškogorski FM PIRATI:
19.07.2014.
93,8 Dalrádió
96,9 Radio Grmeč
98,2 Aškali
99,1 Srpska Krajina
104,2 Antena
104,5 Jesenjin
105,7 Guess FM
Reply
kod tebe u 'potpisu' da je na 98,2 ...a na sajtu da je na 96,9..............................................................
Al da ne bi otisli sa prave teme.... cudno je to kako neki programi...npr meni Prva nestane sa 33 uhf,i onda se pojavi cista tv Antena-Italija....
TV prijem :
DVBT2 Falcom T2400 

Reply
Na 33 kanalu ti se pojavi tv Antena1 iz Rumunije. Malo, malo pa samo smetaju...
Reply
Aha...ok...hvala
TV prijem :
DVBT2 Falcom T2400 

Reply

Forum Jump:

Users browsing this thread: 1 Guest(s)