Prijem digitalnih signala iz susednih zemalja
Tema je "Šta hvatate od susednih digitalnih programa??", a ne želje čestitke i pozdravi,za to imate PM.... Smile
Uskoro će na 33.kanalu umjesto HDTV promo krenuti lokalni MUX(D11) sa predajnika Josipovac.Dozvolu je dobila OS TV,koja će uskoro napustiti MUX-D(21.kanal).
Reply
A, jesmo malo preterali sa off-om. Blush Izvinjavamo se, mnogo se izvinjavamo! Mr Green

(10. Feb 2011, 08:28)dx-916 Wrote: Uskoro će na 33.kanalu umjesto HDTV promo krenuti lokalni MUX(D11) sa predajnika Josipovac.Dozvolu je dobila OS TV,koja će uskoro napustiti MUX-D(21.kanal).

HDTV promo iliti nezvanični mux C je ugašen pre nedelju dana.
Znači polako oslobađaju mux D da bi tu moglo da stane još tri nove televizije, mislim. CMC, Sportska TV i još jedna, valjda.
Reply
Kod mog rođaka koji ima TV sa DVB-T nisam hvatao ništa digitalno. Autoscan je zastajao na ch23 i ch40 gde bi trebalo da budu DVB-T muxevi iz Bugarske ali nije našao programe. Inače kod njega analogni bTV ima dosta lošu sliku, samo ponekad ima boje a od Nove ima samo zvuk.
EDIT: Zaboravio sam da pomenem, antena je obična panelka na lošem mestu a lokacija je kod NIS-ove benzinske pumpe Bela Palanka.
Reply
(10. Feb 2011, 12:08)miki77 Wrote: A, jesmo malo preterali sa off-om. Blush Izvinjavamo se, mnogo se izvinjavamo! Mr Green

HDTV promo iliti nezvanični mux C je ugašen pre nedelju dana.
Znači polako oslobađaju mux D da bi tu moglo da stane još tri nove televizije, mislim. CMC, Sportska TV i još jedna, valjda.

Kapital Network se vraca na DVB-T u Mux D Wink
Reply
neeeeeeeeeeeeeeeeeeeee Shock necu da mi na 33 bude OS TV...pa ja to ne mogu uhvatit.... sad su ga nasli dirat kad su ga prebacili na Belje... Thumb down
Smorio sam se posle zadnjih komnetara Facepalm
Al bolje sportska nego Osijek Wow
p.s. pozz sa komsiju iz Sivca i sve ostale,sa pesmom od Sase Miranovica-Drugovi....hahah :D
TV prijem :
IPTV mt:s osnovni paket 
DVBT2 Falcom T2400 

Mesto: 25km severno od Sombora ka Subotici, Vojvodina, Srbija
Reply
Kod mene, okolina Doboja, moguce je uhvatiti iz hrvatske regije D2 MUX A na 23., MUX B na 39. i MUX D na 58. kanalu. Iz regije D1 na 38. kanalu mi signal ometa FTV, na 44. kanalu Slobomir tv, a na 21. kanalu ometa TVTK, mada navece i ujutru nekad i moze da se gleda MUX D na 21. kanalu. Kad su jake propagacije mogu se uhvatiti i madjarski MUX-evi na 52. i 67. kanalu.
Reply
...valjda ovde spada:
Quote:Romania unveils new DTT plan
The Romanian government has indicated that it would like to get the country’s transition to digital broadcasting back on track by awarding six multiplex licences. ZF and Financiarul report that the Ministry of Communications (MCIS) has prepared a draft bill that would see the first of these multiplexes, allocated to FTA public channels, cover 60% of the population and 50% of Romanian territory by March 31, 2012. The multiplex would simulcast with analogue services up to January 1, 2013. The five remaining multiplexes would be awarded through a competitive tender organised by the regulator ANCOM, with the licence for one being awarded before January 1, 2013, followed by three after this date and the last after June 17, 2015 following the complete ending of analogue transmissions. At present, some 17% of Romanian TV homes rely solely on analogue terrestrial services. Last year, Romania took the surprise step of putting back its ASO by three years to 2015, thereby stopping a tender for what would have been its first two multiplexes dead in its tracks.
Broadband TV News CEE
“Obrazovana osoba je naučila da se informacija gotovo uvek objavljuje da bi u najboljem slučaju bila nekompletna; vrlo često je netačna, služi usmeravanju u pogrešnom pravcu, neretko izmišljena, neiskrena je ili – sasvim pogrešna.”
Russell Wayne Baker
Reply
(01. Feb 2011, 11:55)Predrag Wrote: U Beogradu nije moguc prijem hrvatskih digitalnig signala.
Pokusavano je na vise lokacija i sa odlicnom opremom. Nije vredelo.
Do daljnjeg zaboravite na tu mogucnost.
Da ponovim jos jednom, niti cela Backa nema svuda idealne uslove za dobar prijem, a kamoli nesto dalje ili juznije.
Pa ne bih se slozio bash...sinoc, Karaburma, Samsung 40c650, antena mrezasta "Cehinja" na rotatoru, opusteno uhvacena Doma, RTL2-hrv., HRT3 i HRT4, stabilno bez kockanja, a inace ne znam da li na tom tv-u mogu da vidim jacinu signala.

Reply
Uhvatio si MUX B.
Propagacije?
Radio Fokus zajedno sa piratskom mrežom "Radio Balkan" na nizu nelegalnih frekvencija na sramotu drzave - 1159. dan.
Reply
Na Samsungovim televizorima informacije o signalu obično se nalaze u dijagnostičkom meniju.

Je l' imaš stalan prijem?
Reply

Forum Jump:

Users browsing this thread: 1 Guest(s)