Prijem digitalnih signala iz susednih zemalja
U Beogradu nije moguc prijem hrvatskih digitalnig signala.
Pokusavano je na vise lokacija i sa odlicnom opremom. Nije vredelo.
Do daljnjeg zaboravite na tu mogucnost.
Da ponovim jos jednom, niti cela Backa nema svuda idealne uslove za dobar prijem, a kamoli nesto dalje ili juznije.
Radio Fokus zajedno sa piratskom mrežom "Radio Balkan" na nizu nelegalnih frekvencija na sramotu drzave - 1159. dan.
Reply
Sa uskopojasnim antenama i niskošumnim pojačalima možda bi se uhvatio tračak signala ali mislim da neće biti dovoljno jak da proizvede makar i kockice.
Reply
Sta ja znam....ja sa Tunalijem imam dobru saradnju,zasad me nije izneverio....koristim ga i za analognu i za dvbt....programi su odlicni...al cim se povezr jos jedna antena...eto gubitaka sa na obe antene..
TV prijem :
IPTV mt:s osnovni paket 
DVBT2 Falcom T2400 

Mesto: 25km severno od Sombora ka Subotici, Vojvodina, Srbija
Reply
Pa i ja sam imao onaj 950 (jedan VHF + jedan UHF) još od devetog marta
do pre neku godinu kada su mi nadzidali zgradu (još jednom zgradom Ranting )

Ima baš veliko pojačanje, ali filter mu nije nikakav, pa sam vezao.

1. za VHF zbog prejakog signala radio stanica, antena Gorenje 3413 na Gorenje filter skretnicu, pa u pojačalo spojeno samo "vruć kraj" koaksijalca

2. za UHF Gorenje 4591 direktno u pojačalo, normalno vezano.

Kad ti antena uđe u neki vrlo jak signal overi ceo band.

To je bilo ranije, sada i ne znam kako ide... imam sobnu i čekam Dvb-T2 Kolutam očima
“Obrazovana osoba je naučila da se informacija gotovo uvek objavljuje da bi u najboljem slučaju bila nekompletna; vrlo često je netačna, služi usmeravanju u pogrešnom pravcu, neretko izmišljena, neiskrena je ili – sasvim pogrešna.”
Russell Wayne Baker
Reply
Ma kakvi turski, neznam vrse poneki fungciju ali su losi, sada rade malo drugacije, nestavljaju nikakve kalemove samo prilagodjenje sa 300oma na 75 ako je potrebno sve sama SMD elektronika imate i kod nas dobrih neznam prodaju li jos ranije sam uzimao od njih davno je bilo...

http://www.dipol.co.rs/excellence1.htm

proizvodi

http://www.dipol.co.rs/products.htm
Reply
Pozdrav svima Smile

Shto se prijema DVB-T signala u Somboru tiche kod mene je stanje ovako. Na krovu imam dve Loga 3 antene jednu okrenutu prema Iriskom Vencu, a drugu prema Belju. Dok je RTS isao sa Venca slike je bilo samo posle 8h popodne do mozda 1h ujutru. Signal RTS-a mi je totalno neobjashnjiv bio pa bi tako preko dana bio na nekih 25% jacine i 0 kvalteta, da bi predvece lagano pocelo da raste i onda bi odjednom skocio na 70% jacine i 100% kvaliteta. Oko ponoci bi ponovo poceo da opada. Kad je sa Venca preseljeno na Crveni Cot stanje se popravilo pa bi i tokom dana znala da se pojavi slika, al bi bilo puno dropovanih piksela naravno u vecernjim satima sve bi radilo odlicno.

Od kako sam kineski pojacavac zamenio sa turskim Tunali RTS fercera 65% signal, 100% kvalite non stop. Jeste da je kod mene necuvena guzva oko tog 31 kanala, jer Prva ide na 29, na 30 je Avala, a na 32 su Madjari.

Shto se prijema iz HR tiche prvo sam hvatao Mux A i Mux B sa Belja dok Mux D koji je ishao iz Osijeka nisam uspevao da uhvatim, od kako i Mux D ide sa Belja i njega primam. Po snazi signala Mux D mi je sad najjaci pa Mux B i tek na kraju Mux A. Jednom prilikom sam uhvatio propagacije sa Psunj-a ili Papuka, ali to je bilo vrlo kratko i posle toga je nestalo.

Iz Madjarske isto povremeno uhvatim neshto, al poshto mi nijedna antena nije usmerena prema Madjarskoj jacina signala i kvalitet jako variaraju, ali posto moj risiver svejedno ne moze da prikaze madjarske kanale nije mi ni od neke velike vaznosti to trenutno.

Risiver koji koristim je Technisat DigiPal 1

[Image: technisat_digipal_1.jpg]
Reply
activated1...jes ti tacno iz So,ili iz nekog mesta u okolini?
TV prijem :
DVBT2 Falcom T2400 

Reply
Bash iz Sombora Wink
Reply
eee...pa mi smo komsije onda... Smile
TV prijem :
DVBT2 Falcom T2400