Prijem digitalnih signala iz susednih zemalja
Jedine dve drzave koje imaju digitalni TV signal blizu Srbije tj. signal koji prelazi nase granice su Madjarska i Hrvatska pa je Backa i deo Srema u najpovoljnijem polozaju za prijem digitalnih signala bilo iz Hrvatske, bilo iz Madjarske. Jako malo slucaja je evidentirano da signal iz Hrvatske baca do blizu ili oko Novog Sada, poznato je da ni cela Backa nema u celini prijem digitalnih kanala iz susedstva, a niko do sada nije zabelezio prijem digitalnih signala juzno od Save ili Dunava.

Radio Fokus zajedno sa piratskom mrežom "Radio Balkan" na nizu nelegalnih frekvencija na sramotu drzave - 1159. dan.
Reply
U Kragujevcu moze da se uhvati DVB-T ihz Hrvatske???
Zagreb je zakon po polozaju, sto se tice DVB-t-a, imaju svoje, imaju slovenacke, madjarske, austrijske, ponegde italijanske, imace bosanske....

Da li moze negde u BG-u da se uhvati neki mux iz Hrvatske? Ja ne znam nikoga ko hvata, mada ljudi uglavnom imaju kablovsku, pa mozda nece ni da se bakcu...
Ja u Sremcici mogu da gledam samo ove nase sa Avale.
Reply
Quote:U Kragujevcu moze da se uhvati DVB-T ihz Hrvatske???
Ne veruj svemu sta se napise Smile
Radio Fokus zajedno sa piratskom mrežom "Radio Balkan" na nizu nelegalnih frekvencija na sramotu drzave - 1159. dan.
Reply
U pitanju je naselje koje je ekstremno visoko nalazi se na padinama Crnog vrha, kad bi dosli na to mesto bilo bi vam potpuno jasno, znate li da tu COT ide jace od lokalnih radio predajnika, drugar je gledao yagi i neki model mislim grundigovog prijemnika ja sam u njegovoj kuci snimio ovo

https://www.youtube.com/watch?v=a7qik8hIm7s

Kada letos dodje na odmor iz Austrije da vidim da uradim neki snimak toga.

Da dodam setih se to je mesto gde nijedan TV kanal nije prazan cak sta vise ima preklapanja sa svih strana, Tu sam prvo put video odlican signal RTS 1 na UHF podruciju neznam koji kanal to sam zaboravio i da pitam, taj kraj pogotovo oni visi od lokacije koju sam snimio su se hvalili bas se secam da imaju Madjarske hrvatske, BiH cak i Austrija to je verovatno propagacija, pricali seljaci gore sto puta,Znaci analogni kanali su bili tada u pitanju. Namestam antenu negde on kaze a kod mene gore pa se hvali itd... Ja nemam ni Avalu jbg.
Reply
Ja samo cekam bosance,mada cisto sumnjam da cu moci da imam ikakav prijem...ako treba...ugradjujem Loga antenu sa 500 elemenata :D
TV prijem :
IPTV mt:s osnovni paket 
DVBT2 Falcom T2400 

Mesto: 25km severno od Sombora ka Subotici, Vojvodina, Srbija
Reply
Uzalud čekaš,po sopstvenom planu trebaju preći na digitalno emitovanje do 31. decembra 2011.,čak postoji na njihovom dtt forumu sat koji odbrojava koliko je još ostalo, a trenutno ne postoji nikakav digitalni predajnik koji emituje signal a još im preostaje 11 mjeseci. Thumb down
Prvi digitalni predajnik je bio uključen od strane RTRS(Javni Servis RS) krajem decembra 2009. kao eksperimentalni program , da bi ekspresno bili kažnjeni visokom novčanom kaznom faraona (RAK) iz Sarajeva,pa je signal ugašen.
Slučaj će se riješiti na sudu jer je RTRS odbila da plati visoku kaznu.
Emitovano je u MPEG-2 formatu,koji je najbolje rješenje zbog malog broja stanica,manjih ulaganja u opremu i niskog standarda građana.
Trenutno je jedan takav prijemnik oko 20 do 30 evra,a istim je moguć prijem hrvatskih programa. MPEG-4 trenutno košta od 50 evra pa na više.
Prema planu o prelasku na digitalno emitovanje izabran je MPEG-4 standard,a frekvencije iz alotment zonu Majevica(9,25,31,53,55, 60,65,68)su prilično slične onim na sjeveru Srbije(mađarske, pojedine za Suboticu,Sombor) a predviđene frekvencije za prva 2 MUX-a za prelazni period ,ako ih i bude, su 65 i 68 kanal. Na 65.kanalu već je prisutan digitalni signal iz Mađarske.
S obzirom koliko su "ažurni" ovi iz RAK po pitanju neusklađenosti frekvencija ne treba se baš nadati. Sad
Oni su nakon jedne prijave o smetnjama nekih predajnika na okolne frekvencije i frekvencije emitera iz iste države koji imaju dozvolu odgovorili: "Agencija nije u obavezi da štiti ostale nosioce dozvola, odnosno da štiti ostale frekvencije, navedene u žalbi, na gore navedenom području."
To znači da ako jedna stanica emituje na npr. 5.kanalu a druga na 69. kanalu,preostali dio spektra može slobodno biti popunjen njihovim smetnjama Stars Naklon
Šta očekivati onda od digitale ako u Hrvatskoj koja je mnogo sređenija po ovom pitanju a već ima mnogo problema i digitalni signal ne ide predviđenom snagom prema sporazumu u Ženevi.
Đavo
Reply
(31. Jan 2011, 18:24)dx-916 Wrote: Šta očekivati onda od digitalne ako u Hrvatskoj koja je mnogo sređenija po ovom pitanju a već ima mnogo problema i digitalni signal ne ide predviđenom snagom prema sporazumu u Ženevi.
Đavo
mogu se kladit....da ce oni poceti emitovati digitalni prijem mozda nesto samo malo ranije nego mi...
TV prijem :
DVBT2 Falcom T2400 

Reply
o.O hmm DVB-T iz Hrvatske u Beogradu? Da li bilo ko zna nekoga kome je to uspelo. Ja nemam DVB-T tjuner u tv-u, a koristim kablovsku tako da nisam imao mogucnost da eksperimentisem. Nekad sam na lokaciji Zarkovo u Bg mogao bez problema analogno da hvatam HRT1 i HRT2 a neki komsije cak i RTL Hrvatska i Novu tv. Ovo pitanje postaje sve vise interesantno jer vecina kablovskih operatera ''zatamnjuje'' odnosno kodira signal hrvatskih kanala kada idu sportski prenosi i strane serije i filmovi. Zar je moguce da ni sa nekim jakim pojacavacem to ne bi bilo moguce u kombinaciji sa dobrim DVB-T tjunerom? Češ češ
Reply
Vredi pokusat uzeti sto vecu Logu....Tunali pojacavac...postaviti ga sto blize anteni.... antenu podici sto vise....jer u Bg zna smetati puno zgrada.... i onda pokusati skenirati.... Ako se analogno hvatalo,moze i digitalno....
TV prijem :
DVBT2 Falcom T2400 

Reply
(01. Feb 2011, 00:18)alexsandar Wrote: Vredi pokusat uzeti sto vecu Logu....Tunali pojacavac

Hmmm
za Logu manje-više, samo treba uzeti one UHF, a za Tunali nisam baš siguran.
Iako ne postoje "digitalni" pojačivači, poželjno je se koriste oni malošumni.
Mislim da ovi Turci nisu od takvih, jer oni imaju veliko pojačanje (svega, pa i "šuma")

Mada ovo pričam onako zdravorazumski, nemam baš neko iskustvo sa Dvb-T prijemom.

“Obrazovana osoba je naučila da se informacija gotovo uvek objavljuje da bi u najboljem slučaju bila nekompletna; vrlo često je netačna, služi usmeravanju u pogrešnom pravcu, neretko izmišljena, neiskrena je ili – sasvim pogrešna.”
Russell Wayne Baker
Reply

Forum Jump:

Users browsing this thread: 1 Guest(s)