Problemi sa DVB-T2 prijemnicima
(15. Feb 2015, 19:43)anacorn Wrote: Evo ga ispravljeno je i video sad može da se pogleda ovde:

Imas roto antenu a ukljucio si napajanje antene na risiveru, zasto?
Vrati risiver na fabricka podesavanja:

Vaćanje na fabrička podešavanja
Ova opcija omogućava resetovanje risivera na fabrička podešavanja, što briše sve sačuvane kanale.Iazberite Load Factory Settings u Tools meniju i pritisnite Ok. Tražiće vam se da unesete PIN kod.Unesite tačan PIN kod 1234 (DEfaUlT PiN-fabrički PiN: 1234). Prozor za potvrdu će biti prikazan.Izaberite Yes za povratak na fabrička podešavanja
Reply
(16. Feb 2015, 13:49)mkkk Wrote: Imas roto antenu a ukljucio si napajanje antene na risiveru, zasto?
Vrati risiver na fabricka podesavanja:

Vaćanje na fabrička podešavanja
Ova opcija omogućava resetovanje risivera na fabrička podešavanja, što briše sve sačuvane kanale.Iazberite Load Factory Settings u Tools meniju i pritisnite Ok. Tražiće vam se da unesete PIN kod.Unesite tačan PIN kod 1234 (DEfaUlT PiN-fabrički PiN: 1234). Prozor za potvrdu će biti prikazan.Izaberite Yes za povratak na fabrička podešavanja

E, sad tu je problem... kada ukucam kod 1234 ništa se ne dešava samo se skloni ona mala kockica i ništa... nema potvrdnog pitanja za vraćanje na fabrička podešavanja. Shock
Reply
Zbog čega je uključena pejdžer opcija?
Reply
(17. Feb 2015, 11:26)Tv manijak Wrote: Zbog čega je uključena pejdžer opcija?

Pa jel ne treba da bude?
Reply
Da li se ono pištanje sa snimka i dalje čuje?Pejdžer opcija služi za zvučni signal prijema signala,pa se verovatno zbog toga čuje taj zvuk.Pre vraćanja set-top boksa na fabrička podešavanja,isključi pejdžer opciju,pa javi da li se taj zvuk i dalje čuje.
Reply
Konačno sam resetovao na fabričke vrednosti, uključio napajanje antene (samo tako je dao snignal), isključio pager i opet isto. Raste signal do 88% pa se onda popne na 89% a zatim pada na 46- 47% pa 11% i opet ide do 88 kao na početku. Ali nekad sa tih 11% ide i do 13 pa pada na 2 i onda na nulu, pa opet raste do 88% Šta bi ovo moglo biti da li rade na Čotu ili ne valja prijemnik?
Reply
Da li se pištanje sa snimka i dalje čuje,nakon isključivanja pejdžer opcije?Da li se signal gubi u potpunosti da na ekranu piše da nema signala?Varijacije jačine signala su nažalost normalna pojava u slučaju Stronga(mada ne ovako nagle kao kod tebe).Problem je možda u tome što ne dobijaš signal bez uključenog napajanja antene,koje bi u tvom slučaju trebalo biti isključeno.
Reply
(17. Feb 2015, 13:03)Tv manijak Wrote: Da li se pištanje sa snimka i dalje čuje,nakon isključivanja pejdžer opcije?Da li se signal gubi u potpunosti da na ekranu piše da nema signala?Varijacije jačine signala su nažalost normalna pojava u slučaju Stronga(mada ne ovako nagle kao kod tebe).Problem je možda u tome što ne dobijaš signal bez uključenog napajanja antene,koje bi u tvom slučaju trebalo biti isključeno.

Ne čuje se više ono pištanje. Da izbacuje plavi uzvičnik i piše da nema signala.
Reply
Da li se kanali malo pojave malo nestanu ili ne?Da li si uradio automatsko ili ručno skeniranje?
Reply
(17. Feb 2015, 13:22)Tv manijak Wrote: Da li se kanali malo pojave malo nestanu ili ne?Da li si uradio automatsko ili ručno skeniranje?
Stalno ih ima, ali koče a signal raste i pada. Bolje bi bilo da ja i to snimim jer se ne može lako opisati. Radio sam samo automatsko skeniranje kao i kada sam doneo uređaj i kada je sve bilo kako treba!

Upravo sam uradio i ručno skeniranje i opet je isto!
Reply

Forum Jump:

Users browsing this thread: 1 Guest(s)