DVB-T на Косову
@pjafici,

jel stvarno ima logike to oko lišća ili su pojačali signal sa Kopa u međuvremenu?
mislim, ono je još tu samo što je opalo. Smile
Reply
Зелено лишће уноси велико слабљење, а могуће да је у међувремену подешен СФН на муху 2.
Бит 2 је убељиво најбољи СТБ за пријем реф.сигнала, али неподешен СФН зна да му
буде  већи проблем него код других пријемника.
Reply
(25. Jul 2015, 23:46)superfly Wrote: Posle bezuspešnih pokušaja sa Amiko mini combo i Bear uređajima da uhvatim u Zubinom Potoku signal, večeras mi je uspelo da uhvatim programe iz prvog multipleksa sa Kopaonika. Jačina signala je 56% i slika je sasvim gledljiva bez seckanja. Ovog puta mi je upalilo sa Synaps BIT2 mašinom, antenu sam samo naslonio na terasu i usmerio je ka brdu odakle dolazi reflektovan signal sa predajnika, koji je udaljen oko 40km odavde.
MUX2 kanale nisam uhvatio jer je nešto slabiji signal.
Apdejtujem informacije čim ih budem imao Smile

[Image: 20150725_231456.jpg]
[Image: 20150725_232309.jpg]
[Image: 20150725_232102.jpg]

drugar,daj neki parametar gde si kupio Synaps BIT2,gde ti je antena okrenuta. treba mi za Rezala da postavim drugaru. probao sam sa x wave i mucio muku.
Reply
Moze li neko iz vaseg kraja potvrditi da hvata na 34-om kanalu 15 programa ?

Reply
Radi taj 34 ch sa Pancicevog vrha. Kanali sa Mux 1 i Mux 2 u jednom.

Reply
Hvala Majore

Reply
Kakvo ce stanje biti sa DVBT2 posle dogovora o pozivnom broju +383.Mozda ce to dati veci upliv tv signala npr. sa Kopaonika,ili montiranje predajnika na severu,mozda i na jugu

Reply
Nikakav dogovor još nije postignut oko pozivnog broja, a ako se nešto i dogovore to nema nikakve veze sa DVB-T2 Srbija.
LG42LA660S+ Synaps THD-2858
Sony Bravia KDL32R415BBAEP
Antena Iskra DTX-92F + Pojačalo Terra AB011 + rotor

Predajnici: Čot - Subotica - Kikinda - Szentes - Chavoly - Szeged

Reply
Ako je to sve stvar kompromisa da bi Srbija usla u EU onda je zadatak Srbije da ne ometa dobijanje pozivnog broja.Za uzvrat bi mogli traziti nesmetano informisanje Srba severno od Ibra,a zasto ne i juzno.Sve u aranzmanu kompromisa i u vezi tablica,energetike,telefonskih operatora,moze se dodati i medijskih sloboda(mada su dali srpski kanal u Pristini)
Moram sam sebe da ispravim,jer u predhodnom postu to bi licilo na paralelne strukture.A zna se da smo usli u proces potpune nezavisnosti Kosova,gde se striktno kaze da sa drzava Srbija mora povuci i sa telekomunikacijama,energetikom,drzavnom upravom gde spadaju i tablice,opstine,sudovi.Za uzvrat ce dobiti kao neku asocijaciju srpskih opstina koja nista ne znaci.To bi funkcionisalo kao neki sabor,poselo kulturno umetnickog drustva nista vise od toga.Gde bi se sastajali i negovali jezik i tradiciju,a o pridnadleznostima nema govora.Pogotovu politicke i pravne prirode.To ostaje da se odigrava u Pristini.Isteravanje medijske Srbije obelezeno je davanjem Srbima drugog programa Tv Pristina odnosno Kosova(RTK2)

Reply

Forum Jump:

Users browsing this thread: 1 Guest(s)