DVB-T на Косову
Hvatao sam RTV 21 preko alb.odašiljača na frekvenciji 754 MHz(dvb-t),povremeno hvatam alb.digitalni signal(muxove),udaljenost između Albanije i Dubrovnika je oko 200 km.
Reply
Alb.dig.muxevi su na ch:31,41,55,56,62,64,69.RTV 21(sa Kosmeta)se emitira u alb.muxu na ch 56(754 MHz),najviše ih je u dvb-t,rijedak je t2 signal(poput AGON ch).Signali dolaze sa odašiljača Dajt(sa planine Dajt,visoke 1613 m,istočno od Tirane).Iako je udaljenost između Dajta i Dubrovnika,preko 200 km,prošlo ljeto sam ga gledao u dobroj kvaliteti(propagacije),povremeno se mogu vidjeti i analogni programi iz Albanije(čak i zimi).
Reply
Izgleda da je ovo spisak koji idu u Dvb-t2 mrezi na Kosovu (juzno od Ibra) koliko sam uspeo da prevedem!!! Izgleda da se radi o platformi televizije TV 21 ,posto nema RTK 1!

[Image: DPWWq0Q.jpg]

http://www.imalbania.com/kosova/?p=738

Reply
Mislim da su to samo kanali te grupe. Nešto kao Pinkovi kanali kod nas.

Tarzan-Gugl prevod:

Quote:Као медијски сајт, после много питања које примамо кроз инбок нашег сајта, одлучили смо да вас посаветујемо шта треба да размотрите када купујете да нова ТВ (ЛЦД, пллазма).

Ово је одлучио да ти дам савет као резултат дигитално земаљско емитовање, која се дешава да неки не могу да се гледа канала ТВ21 платформи и КТВ (где сада сигнал није доступан за).

Приликом набавке телевизора, имајте на уму да је ваш нови телевизор буде ДВБ-Т2 и ХД. Ми цофтесе ТВ сте одлучили да купите поседује и једно и друго, онда без проблема моћи да имају приступ каналима који се емитују у дигиталну земаљску мрежу (где сигнал није доступан за тестирање).

Дигитални земаљске мреже канали могу се прочитати на цофтесе да повезивању телевизора на обичном земаљском антеном, смештен у крову куће / стана вашег.

Испод сам вам дати списак телевизије који се тренутно емитује на дигиталну земаљску мрежу на Косову Плаинс:

Ne znam šta im znači ovo çoftese. Deluje mi da to treba da bude uputstvo Confused
[Image: mzAebF3.gif]
Reply
Ali ovde pise spisak kanala koji se emituju preko digitalne zemaljske mreze!

Sto znaci da je TV21 izgradila svoju DVB-T2 mrezu!

Quote:NKM PODNOSI VLADI
STRATEGIJU ZA
PRELAZAK SA
ANALOGNOG NA
DIGITALNO EMITOVANJE 31.03.2015 -
Nezavisna Komisija za Medije (NKM) je danas podnela Vladi Republike Kosovo STRATEGIJU ZA DIGITALNO EMITOVANJE U REPUBLICI KOSOVO. Proces sastavljanja Strategije je počeo pre nekoliko godina, a dokument podnet Vladi predstavlja rad NKM-e, u saradnji i savetovanju sa svim relevantnim institucijama i interesnim stranama. Sastavljanje Strategije je rađeno prateći postupak javne konsultacije, shodno zakonskoj obavezi, i opširnih konsulacija sa relevantnim domaćim i međunarodnim institucijama, i nacionalnom i regionalnom/ lokalnom medijskom industrijom. Ovom Strategijom NKM cilja ka uspostavljanju čvrstog i sveobuhvatnog pravnog osnova,
koji će omogućiti uspešnu realizaciju digitalizacije kao veoma bitnog nacionalnog projekta. Digitalizacija je rezultat tehničko-tehnološkog razvoja, koji sa sobom nosi i međunarodno definisane vremenske rokove koji se moraju ispoštovati. NKM ima za
cilj poštovanje definisanih rokova i uverena je da će ako se postigne odgovarajuća saradnja i koordinacija dužnosti, Kosovo uspešno proći krozo ovaj proces bez velikog kašnjenja, stvarajući mogućnost za građane Republike Kosovo da koriste kvalitetne usluge koje donosi digitalno emitovanje. NEZAVISNA KOMISIJA ZA MEDIJE

Izvor; http://www.kpm-ks.org/?mod=njoftimet&id=893&gjuha=2

Reply
Prema informacijama sa neta (odnosno facebook stranice Info Media - Kosova) sa Golesa su jos od prosle godine aktivna tri mux-a. Jedan je od RTK-a sa programima:
RTK HD, Rrokum HD, KLAN Kosova, TVSH, RTK 1, RTK 2, RTK 3 i RTK 4,

drugi od RTV-a 21 a treci od Agon channela.

Slike:
[Image: 1610785_813822708662126_7677914803409183949_n.jpg]

[Image: 10574278_814773848567012_4241747068015544408_n.jpg]

[Image: RTK_46_UHF.jpg]

[Image: KTV1.jpg]

[Image: KTV_2.jpg]

[Image: KTV_3.jpg]

Izvor: https://www.facebook.com/IMK.INFOMEDIAKOSOVA?fref=photo
Reply
Мислим да се ови мултиплекси могу ухватити и изван Косова, али не знам да ли је неко пробао.
Reply
Ne mogu ni u nekim delovima KiM. Zubin Potok 0 %! Pre mesec dana!

Reply
Ja sam sa Goleša u Novom Pazaru samo na jednoj lokaciji uspeo da uhvatim KFOR radio. I nijednu više frekvenciju sa te lokacije. Ovaj signal mora da je toliko slab čim ne može da prođe ni u Zubinom Potoku.
Reply
Sto bi pokrivali taj deo kada znaju da ih niko nece gledati,a da postavljaju predajnike na severu Kosova prosli bi kao predajnici mobilne telefonije Ipko, goriiii vatra..... [emoji95] [emoji95] [emoji2]

Reply

Forum Jump:

Users browsing this thread: 1 Guest(s)