Digitalizacija u Srbiji (rade 2 MUX-a i poneki analogni predajnik) - Šta dalje?
BBC već ima DVB-T2 mrežu u većem delu UK i oni su radili na razvoju DVB-T2 standarda, tako da je njihovo iskustvo svakako dobrodošlo.
Kako će se na DVB-T2 puštati EPG i Digitext - na ћирилици, latinici ili "осисаној" latinici? Ovo treće mi je najverovatnije zbog toga što mislim da će se u Srbiju uvoziti prijemnici za UK tržište.
Reply
Ne brini, biće firmware-a za to. Zzzzz
Reply
toliko priče a ništa konkretno. kad kažu da sve ide po planu, jel se to odnosi na onaj plan da se aprila sledeće godine gasi analogni signal i prelazi na digitalni, ili se tek tad pokreće ta pilot mreža kako kaže naziv topica?
Reply
Tesko da imaju sta da kazu, ne odvija se nista jos bar ne u mom kraju Smile , jos uvek je zima ima padavina nemogu obnavljati sad po snegu, sve stoji jos uvek, mislim da sad mogu samo da planiraju...
Reply
Izgradnja mreže će vjerovatno ići po planu(biće kašnjenja),a od plana da se ugasi analogni signal aprila sledeće godine će se najvjerovatnije odustati. Za godinu dana pogasiti analogne predajnike a još ni jedan digitalni nije uključen(biće do početka ljeta) je previše i za neku ozbiljniju evropsku zemlju a još je i predizborna godina.
Reply
naravno, izgradnja mreže digitalnih predajnika podrazumjeva i izgradnju visokih antenskih stubova za tu mrežu
Reply
Nema leba da u izbornoj godini teraju najsiromašnije slojeve (koji nemaju para za kablovsku ili IPTV) da odvajaju polovinu ili trećinu plate za kupovinu DVB-T2 prijemnika.
Reply
To da, ali nista ih ne sprecava da montiraju opremu a posebno objekte i stubove, stari stoje i rade, dok nove mogu naknadno da se bar montiraju. Neznam sta ce odluciti za visinu stubova ranije je bio oko 120-150m (neznam bas tacno) na Crnom vrhu. Kod nas je malo specifican teren, u pola grada se nevidi opticki Crni vrh.Kod mene je situacija da imam kosutnjacki vis koji je oko 300m zaklanja pogled, kada se popnem na taj vis tu je "Bukurovacko brdo" koje ima 500m , kada se na njega popne ima jedno drugo od oko 600m, pa tek posle njega sledi Crni vrh sa 707m, inace vidi se u severnim i zapadnim delovima grada.Bas je dobro doslo da se Rudnik dobro vidi upravo sa ovih mesta gde se nevidi C. Vrh tako da ce pokrivenost biti stvarno dobra. Ranije ovaj stub na C.Vrhu je izgledao krajnje "neprirodno" jer je bio jako visok video se jasno na preko 40km i vise, pogotovo kada se krene starim putem od Kragujevca do Beograda. Ondasnji stub kada bi se polozio horizontalno bio je duzi od duzine vrha planine C.Vrh pa je zato bilo neprirodno visoko dobro se secam. Bilo je osam spratova za UHF sistem dok Fm je bio jos slabiji nego sada, ali ta snaga UHF sistema je bila neverovatna parce obicne zice i ovakva zaklonjenost kod mene davalo je zamalo pa kristalnu sliku pre 99 , sada to se postize jedva loga 4 antenom i tunalijem pojacalom, verovatno ce ici sa 8 spratova cetiri smera, posto ovaj DVB-T2 ima 5KW RMS...
Reply
ima li kakvih najava o rekonstrukciji tornja na iriškom vencu
Reply
To nije priča za ovu temu, jer digitalni MUX1 i MUX2 će ići sa Čota
“Obrazovana osoba je naučila da se informacija gotovo uvek objavljuje da bi u najboljem slučaju bila nekompletna; vrlo često je netačna, služi usmeravanju u pogrešnom pravcu, neretko izmišljena, neiskrena je ili – sasvim pogrešna.”
Russell Wayne Baker
Reply

Forum Jump:

Users browsing this thread: 1 Guest(s)