HRT
Quote:Repriza prve sezone serije "Laži mi"...

Od ponedjeljka, 01.08. u 23 sata na HTV2 ponovno ćemo moći gledati prvu sezonu dramske serije "Laži mi".

[Image: lie_to_me_s1.jpg]

Samuel Baum, autor serije "Dokaz krivnje", i izvršni producenti serija "24" i "Prikraćeni" donose nam seriju "Laži mi", uzbudljivu dramu inspiriranu znanstvenim dostignućima dr. Paula Ekmana, renomiranog stručnjaka koji raspoznaje znakove ljudskog lica, tijela i glasa i razabire istinu od laži u kriminalističkim istragama.

"Laži mi" je uzbudljiva serija o bivšem policajcu, stručnjaku nadarenom za raspoznavanje govora lica i tijela svojstvenih laganju. "Ljudski detektor laži" udružuje snage s kliničkom psihologinjom i osniva detektivsku agenciju za razotkrivanje zločina.

[Image: Lie-to-Me-Wallpapers-lie-to-me-4790836-1280-1024.jpg]

Dr. Cal Lightman (Tim Roth) otkriva istinu proučavajući ljudska lica, tijela, glasove i govor. Slegne li osoba ramenima, zakrene ruku ili podigne gornju usnu, on zna da je izrečena laž. Analizirajući izraze lica, može prozreti stvarne osjećaje - od skrivenih zamjerki do spolne privlačnosti i ljubomore. Lightman je svjestan da je njegova znanstvena metoda istodobno blagoslov i prokletstvo.

Svjedok je obmana svojih prijatelja i obitelji, čije se ponašanje ne razlikuje znatno od raznoraznih stranaca i kriminalaca. Kao vodeći svjetski stručnjak za otkrivanje prijevara, Lightman proučava izraze lica i nesvjesne pokrete tijela da bi razotkrio ne samo laži, već i njihove uzroke.

Lightman je na čelu tima stručnjaka Agencije Lightman koja pomaže državnim organima reda, tajnim službama i lokalnoj policiji u rješavanju najzahtjevnijih slučajeva. Dr. Gillian Foster (Kelli Williams), nadarena psihologinja i Lightmanova suradnica, uzima u obzir sve činjenice i protuteža je njegovoj posvećenosti detaljima.

Iako toga možda nije svjestan, za uvid u ljudsko ponašanje potrebne su mu njezine smjernice i zapažanja. Glavnog Lightmanovog istražitelja Elija Lokera (Brendan Hines) doista smeta ljudska sklonost laganju, stoga primjenjuje ono što naziva "radikalnom istinom".

Zbog toga što uvijek govori ono što misli, Eli često plaća visoku cijenu. Najnovija članica agencije Ria Torres (Monica Raymund) jedna je od rijetkih nadarenih istražiteljica na području razotkrivanja prijevara. Posjeduje urođenu, neuvježbanu pronicljivost zbog koje je snaga na koju treba računati.

Autor: ITVR, 29.07.2011. 18:30
Reply
Quote:Nova sezona "Ružne Betty" na HTV-u

Omiljena vječna antitrendseterica Betty Suarez opet je s nama, i napokon je mlađa urednica! Nagrađivana serija nastavlja se famoznom četvrtom sezonom koja je i ovaj put snimana u New Yorku.

[Image: The-Cast-of-Ugly-Betty-ugly-betty-8178280-1024-655.jpg]

Prošle sezone Betty se našla u neugodnoj poziciji. Njezin sjajni rad u programu usavršavanja mladih urednika rezultirao je promaknućem na poziciju zamjenice glavnog urednika.

Ali, tu je postojala kvaka. Morala je raditi za svog bivšeg dečka koji nije bio presretan zbog načina na koji je njihova veza završila. Uz novi posao, Betty shvaća da se mora dotjerati kako bi i njezin izgled odražavao novu poziciju na poslu, ali u srcu je i dalje naša voljena "ružna Betty".

Njezin status u "Modeu" ima svoju cijenu. Daniel, kojemu je nekoć bila pomoćnica, izgubljen je bez nje dok se pokušava nositi sa smrću svoje voljene supruge Molly, a Marc St. James, Wilhelminin odani pomoćnik, pokušava je na svakom koraku potkopati, zavideći Betty na promaknuću budući da je i on bio potencijalni kandidat i smatra da ga je više zaslužio.

[Image: ugb_s03_704x396_03.jpg]

Povrh toga, Bettyn bivši dečko Matt sada joj je šef budući da je njegov otac glavni "Meadeov" ulagač. Matt ne može zaboraviti prošlost i izaziva kaos u Bettynom profesionalnom životu. U međuvremenu, Claire Meade shvaća da je prilično sigurna na čelu tvrtke... zasada... za razliku od Wilhelmine koja je u prošloj sezoni izgubila pravo na "Meadeovo" prijestolje.

Willie je odlučna u tome da nađe Connora koji je tvrtku odveo u bankrot, a uz to kod kuće skriva tajnu. "Meadeova" recepcionarka Amanda preispituje svoju budućnost u tvrtki. U Queensu, Bettyn nećak Justin ima problema s uklapanjem u školi, a Hilda se boji da se njezin sin udaljava od nje. Ignacio je savjetuje da svi roditelji to moraju proći s djetetom tinejdžerom.

Od 10.kolovoza moći ćemo pratiti četvrtu, ujedno i posljednju sezonu "Ružne Betty" radnim danima na HTV2 oko 15 sati.

Autor: ITVR, 30.07.2011. 12:51

-----------------------------------------------------------------

Quote:VREDNO PRIZNANJE ZA LJUBIŠU SAMARDŽIĆA
„Miris kiše na Balkanu“ vole gledaoci i u Hrvatskoj

V. Đurić Đura | 30. 07. 2011. - 02:02h

DUBROVNIK - Poznati glumac i reditelj Ljubiša Samardžić ovih dana se odmara u Dubrovniku sa suprugom Mirjanom. Ovaj popularni bračni par već godinama odlazi na Dubrovačke letnje igre kako bi gledali pozorišne i muzičke projekte svojih prijatelja iz regiona.

[Image: 162971_zabsamadzic_f.jpg?ver=1311963503]
Ljubiša Samardžić sa suprugom u Dubrovniku

Ljubiša Samardžić trenutno uživa u pažnji koju mu priređuju hrvatski mediji zbog emitovanja serije „Miris kiše na Balkanu“ na HRT-u.

Ljubiša i Mirjana tradicionalno odsedaju u ekskluzivnom hotelu „Ekscelzior“, koji je u vlasništvu njihovog dobrog prijatelja, bivšeg automobilističkog asa Gorana Štroka, koji je 2000. godine otkupio i renovirao ovaj hotel i koji je svoju slavu stekao još u vreme bivše Jugoslavije. Prošlu godinu u Dubrovniku Samardžić je proveo radno, snimajući neke scene za seriju „Miris kiše na Balkanu“.

- Trenutno sam na kratkom odmoru u Dubrovniku. Moram priznati da sam iznenađen kako su ovde, u Hrvatskoj, ljudi dobro primili moju seriju „Miris kiše na Balkanu“. Serija koja govori o jednoj međuratnoj sefardskoj porodici na programu je Hrvatske televizije u udarnom terminu, svake srede od devet uveče. Komentari publike i kritike su fantastični. To je prva serija nekog autora iz Srbije koja se zvanično prikazuje na HRT-u posle 22 godine. Polaskan sam time što su mi pridali toliko pažnje i učinili mi takvu čast. Mislim da je u pitanju moj minuli rad u bivšoj Jugoslaviji, kada su me kao glumca zaista obožavali u čitavom regionu. Jako mi je stalo da se kulturni prostor bivše Jugoslavije ponovo poveže i drago mi je da moja serija doprinosi tome - rekao nam je raspoloženi Ljubiša Samardžić.

Inače, „Miris kiše na Balkanu“ je serija nagrađena sa „World Premiere Prize“ na Avanci 2011.

BLIC

jes malo offtopic
Reply
Za vest o "Mirisu kiše" si mogao da staviš u temu o toj seriji Smile .
[Image: mzAebF3.gif]
Reply
Quote:OD 19. RUJNA

"Otkrijte drugačiju jesen!" - predstavljena jesenska shema HRT-a!

V.d. glavne urednice HTV-a Gordana Mrđen 5. rujna 2011. iznijela je Programskom vijeću novu shemu koja počinje 19. rujna.

Naglasak je stavljen na uspostavljanje ravnoteže između različitih sadržaja i vremena njihova prikazivanja.

U prijepodnevnim satima na Prvom programu HTV-a prevladavaju emisije jednostavnije forme – od servisnih informacija i uključivanja u jutarnji život u Dobro jutro Hrvatska do putopisnih i igranih serija. Istodobno na Drugom programu prikazuju se emisije iz Dječjeg programa.

Poslijepodne obilježavaju emisije namijenjene različitim dobnim skupinama, među kojima i one za stariju populaciju (Treća dob i Drugo mišljenje). S Hrvatskom uživo i vijestima u 17 h ulazi se u predvečerje koje počinje vrlo uspješnom emisijom Osmi kat (prema ocjeni gledatelja kroz fokus grupe, emisija koja je imala isključivo izvrsne ocjene za koncepciju, produkciju, uređivanje i vođenje) i nastavlja se igranom serijom prije Dnevnika u 19.30. U isto vrijeme na Drugom su programu emisije za djecu i mlade.

„Prime time“ - serije, politički i društveni programi

Termin između 20 i 23 sata počinje dramskim serijama, kvizom ili glazbenom emisijom. Slijede politički i društveni programi (Puls Hrvatske ponedjeljkom i Otvoreno utorak-četvrtak), emisije o gospodarstvu (Svijet profita), Europskoj uniji (To je Europa), kulturi (Pola ure kulture) i emisija koja potiče humanitarno djelovanje (Misija). I dalje ćemo gledati vanjskopolitički magazin Paralele, ali i tjedni magazin Oko globusa. Nakon Dnevnika 3 i Vijesti iz kulture predviđeni su kulturološki sadržaji (dokumentarni i europski filmovi).

U isto vrijeme na Drugom su programu, uz prijenose sportskih događaja, igrane serije (upravo je otkupljena slavna američka serija Žica -The Wire), filmovi i emisije za mlade (glazbena emisija Hit TV, Animatik - emisija o umjetničkoj animaciji i animiranim filmovima, Traumatologija koja prati ekstremne sportove te emisija u kojoj se svojim filmovima predstavljaju mladi hrvatski autori).

Večernji program vikendom u znaku je iznimno vrijednih i atraktivnih proizvoda HTV-a (dramska serija Loza, Hrvatski kraljevi, Ples sa zvijezdama…) kao i niza premijernih igranih filmova te filmskih klasika.

S emitiranjem nastavlja kultni HTV-ov talk show Nedjeljom u 2.

Emisija OTVORENO emitirat će se tri puta tjedno, od utorka do četvrtka, bavit će se jednom aktualnom temom. Voditelji i urednici emisije bit će Mislav Togonal i Hloverka Novak-Srzić. Namijenjena je javnoj raspravi u kojoj će sudjelovati značajne osobe iz javnog života a obrađivat će aktualne društvene i političke teme. Prema rezultatima istraživanja, ¾ ispitanika fokus grupa izjasnilo se da bi ponovno željeli gledati emisiju Otvoreno.

Vanjskopolitički magazin OKO GLOBUSA tjedni je pregled najvažnijih događaja u svijetu autorice Elizabete Gojan. Dio tema bit će posvećen i značajnim zbivanjima u regiji.

Dokumentarno-informativni serijal TO JE EUROPA autora Damira Matkovića daje priliku našim gledateljima da sami provjere kako žive građani u Europskoj uniji. Glavni junak emisije je gledatelj HTV-a koji traži odgovor na svoje pitanje vezano za EU, a kamera prati njegov put do odgovora.

Regionalni program dobiva potpuno novi koncept. U projektu će biti uključena kompletna dopisnička mreža HTV-a u Hrvatskoj. Od ponedjeljka do petka emitirat će se Regionalni dnevnik na Drugom programu u 18 sati. Sastojat će se od dva dijela. U prvih 20 minuta pokrivat će se svi najvažniji događaji i teme koji se tiču naših županija. Regionalni dnevnik gledat će cijela Hrvatska, a u sklopu njega bit će i regionalna prognoza koja će, uže nego u ostalim informativnim emisijama, pokrivati prognozu po regijama. U drugom dijelu, od 18.20 do 18.30, gledatelji će moći gledati Županijske panorame koje će se emitirati iz studija HTV-a u Zagrebu, Splitu, Osijeku, Rijeci, Bjelovaru, Čakovcu te Zadru i Šibeniku i u kojima će gledatelji moći vidjeti regionalne događaje i teme.

DRAMSKE SERIJELoza (scenarist: Vlado Bulić, redatelji: Dario Pleić i Goran Rukavina) dramska je serija u kojoj se kroz obiteljsku intrigu oslikava suvremena gospodarsko-politička stvarnost. Provodi i sprovodi (scenaristi: Branko Ružić i redatelji: Vinko Brešan i Goran Kulenović ) humoristična je serija koja komičnim zapletima i raspletima odražava našu stvarnost, a Stipe u gostima u četvrtoj sezoni jednako će osvajati publiku svojim duhovitim dijalozima i situacijama (scenarist: Ognjen Sviličić, redatelji: Dražen Žarković i Ištvan Filaković).

HRVATSKI KRALJEVI
– igrano-dokumentarno-obrazovni projekt autora Domagoja Burića prikazuje najranije i po mnogočemu najzanimljivije razdoblje hrvatske povijesti od doseljenja Hrvata do kraja vladarske dinastije Trpimirovića u 11. st. U seriji je korištena najmodernija kompjutorska 3D tehnologija te raskošna kostimografska i scenografska izvedba koje pridonose uspostavljanju uzbudljive slike hrvatskoga srednjovjekovlja.

SVE U 7 novi je kviz rađen prema formatu Risking it all, emitirat će se dva puta tjedno. Koncipiran je na postavkama suprotnim od popularnog Milijunaša.

BITKA ZA VUKOVAR dokumentarna je serija koja u 10 epizoda prikazuje tragediju grada heroja, njegovih stanovnika i branitelja u Domovinskom ratu. Ovu seriju HTV emitira u povodu obilježavanja 20. godišnjice pada Vukovara.

VRTLARICA, autorska emisija Kornelije Benyovsky-Šoštarić, afirmira aktivan odnos prema prirodi i bavljenje vrtlarstvom te podiže svijest o očuvanju okoliša.

ANIMATIK je serija emisija o umjetničkoj i festivalskoj animaciji unutar koje se, uz razgovore relevantnih gostiju u studiju, prikazuju animirani filmovi. Ovaj sadržaj u skladu je i s preporukama europskih institucija koje potiču proizvodnju animiranih programa zbog važnosti toga segmenta na umjetničkom, gospodarskom i kulturnom planu.

Ove sezone gledatelji HTV-a uživat će u velikim filmskim ostvarenjima. Možemo se pohvaliti uistinu sjajnim filmskim programom. Među ostali na HTV-u ćete gledati King's speach, Slumdog millionaire, The queen.

Na male ekrane stiže i nova sezona serije „Nijemi svjedok“. Hvaljena serija "Prljavi seksi novac" vraća se s drugom sezonom.

Obožavatelji vrhunskih TV serija zasigurno će doći na svoje jer će HTV ove godine prikazati hvaljenu dramsku kriminalističku seriju "The Wire".

Nastavlja se i prikazivanje serije Bez traga, Dr. House ulazi u 6. sezonu, Tračerica u 2., a prikazat ćemo i 8. sezonu serije 24. Očekuje vas i 2. sezona Lark Risea do Candleforda.

Bogat sportski program

Nedjeljom popodne nastavlja s emisijom Olimp. Srijedom prenosimo nogometnu Ligu prvaka, četvrtkom Euroligu. Na HTV-u ćete gledati i Davis cup, Rukometnu ligu prvakinja, Rukometnu ligu prvaka, hokej - Ebel ligu, Svjetsko prvenstvo u gimnastici, Svjetski kup u gimnastici, Svjetski skijaški kup, kvalifikacije nogometne reprezentacije za Euro 2012., Snježnu kraljicu, Europsko prvenstvo u nogometu, Olimpijske igre u Londonu…

HRT.hr
Reply
Čini mi se zanimljiv ovaj "Regionalni dnevnik" što će se emitirati na HRT2. Vidjet ćemo! Smile
Reply
Quote:Bogat sportski program

Ovo me bas nasmijalo. :D Ono sto je nekada bila odlika pogotovo Drugog programa HTV-a jeste bio bogat sportski program. Gledajuci najavu za ono sto se ocekuje dodje ti da oplaces podnaslov. A kako je to nekada bilo, eh eh.

Cak i najbolji komentatori koji su krasili HTV su se razbjezali kud koji mili moji a ideja o formiranju HTV 3 Sport kanala je pala u vodu pod pritiskom komercijalne konkurencije.

Na srecu, vremena su se promijenila u korist ljubitelja sporta, pa tako danas sa Sport klubom i Arenasportom zatvoris krug svojih potreba. Thumb up
Reply
To je i sasvim logično da HRT ne može po pitanju sporta izgledati danas jednako kao prije 15 godina kada na cijelom HR tržištu nije postojao niti jedan hrvatski komercijalni kanal sa nac. koncesijom ili pak hrvatski kablovski kanal. Problem je više u ljudima što još uvijek očekuju isti taj HRT od prije 15 godina sa jedne strane, a sa druge strane očekuju i sve ove današnje tematske kanale da životare uz njega. To naprosto ne ide tako. Danas na HR tržištu ima dovoljno kanala da svatko radi svoj posao, HRT da se što više i više okreće svojoj javnoj ulozi (francuska, talijanska, španjolska i ine lige to nikako nisu), a da sa druge strane sportski kanali dobiju svoj dio kolača koji zaslužuju.

Tako da mislim da HRT još uvijek ima bogat sportski program jer prenosi gotovo sve velike susrete od javnog interesa Hrvatske. Iako i tu mora biti mjesta za druge igrače Smile
Reply
Kao sto je MAX TV liga :D Salu na stranu a da ostane u saljivom svjetlu. Prije nekih 15-dana, zadesih se u jednoj kafani u okolini Omisa, kad dvojica sportski potkovanih baja komentarisu kako ce pobogu morati otici na Poljud gledati Ajduka jer HTV pi...a im materina ne prenosi vec prenosi ona srpska Arena... Pa kud ce Ajduk na srpsku Arenu, sad necu ni otici pogledati ni di Splita, isprsio se drugi. Koliko nebuloza su uspjeli izvaliti u tih 10 tak minuta poprilicno glasne spike bilo je da napises roman Facepalm

HTV vise ni izbliza nije sto je bio, pogotovo sa sportskim programom pa stoga ovaj naslov sada u poredjenju sa ranijim vremenima zvuci smijesno. Ako imas u vidu samo frku koja je u javnosti susjedne mi Hrvatske ispala oko rukometnog prvenstva kada je jedan veliki sportski dogadjaj od javnog interesa Hrvatske odradio RTL, pa preko toga da na HTV-u vise nema ni Formulu 1 koja se na HTV-u gledala i van granica Hrvatske, Ligu sampiona dijele sa Novom TV, nema evropskih fudbalskih liga, do toga da su se desili takvi radikalni i losi rezovi u sportskoj redakciji, sada ovakav podnaslov zaista zvuci smijesno. A to da HTV treba ispunjavati funkciju javnog servisa - to niko ne spori. Samo sto on to nije ni sada - i sada vise lici na komercijalnu televiziju koja se tuce sa RTL-om oko domacica. Facepalm
Reply
Formula1 nema što raditi na HRT-u. Nemaju niti europske nogometne lige. Tako da je to ogromni plus što je odletjelo iz rasporeda, nikako ne sramota. Liga prvaka je također komercijalni sadržaj, no tu barem igraju HR klubovi, jedna/dvije utakmice, dio sezone - nebitno, tako da se to još može progurati. Što se tiče rukometa, tu također ja ne vidim ništa sramotnog što je pripalo RTL-u. Godinu dana ranije (2008) održalo se europsko prvenstvo u nama toliko nedostižnoj Norveškoj, da li je netko pitao tko je tamo radio tv prijenos? Komercijalna televizija TV2! Zaista velika "sramota" za NRK! 2009 je bilo svjetsko u Hrvatskoj, prava je dobio komercijalni RTL, dve godine kasnije je ponovno bilo svjetsko u Švedskoj - prava je ponovno dobila komercijalna televizija TV4! U razvijenom svijetu se ovo zove normalno zdravo TV tržište gdje svi TV kanali imaju jednake šanse dođu da do nekog velikog sportskog susreta. Donedavno toga u Hrvatskoj nije bilo jer su pojedini igrači imali duplo veća primanja sa svih mogućih i nemogućih izvora, od pomoći koju im je vlada davala, do reklama. Danas, mogu reći NAPOKON, polako to prestaje. HRT više nije stroj koji guta sve pred sobom već ima ograničen limit i novim zakonom koji je nedavno potpisan ga se sve više steže da bude javni servis a ne komercijalni program. Naravno da još uvijek ima na puno toga za poradit, no sa vremenom sve će doći na svoje, bitno da se krenulo i da HRT (pa sukladno tome i HR tržište) ne izgleda više onako kako je izgledalo prije 15 godina. I to je već veliki plus.

I nikako se ne slažem da HRT i RTL ciljaju na istu publiku. Može se naravno ići zlobno tražiti najgore točke u njegovom programu i svašta iskopati kontra HRT-a, no broj emisija javnog/edukativnog karaktera na HRT-u je oduvijek bio velik i obje komercijalne televizije ne proizvedu ga toliko u 5 godina emitiranja koliko HRT-u u jednoj sezoni. Sa druge strane, ponovno naglašavam, to ne znači da je HRT imun na emisije komercijalnog sadržaja, no nešto je jednostavno lakše promijeniti, zamijeniti domaćim, a nešto daleko teže i skuplje. No sa vremenom će sve doći na svoje, bitno da se krenulo Thumb up
Reply
Formula 1 ima sta raditi na BBC-u, recimo.Thumb up

Nego, ne kontam te. Ko je pominjao sramotu? Ja sigurno ne, pogotovo zato sto isto mislim da je jako dobro sto su se komercijalne televizije ukljucile u trku oko prenosa sportskih dogadjaja od nacionalnog interesa. I ne samo oko prenosa sportskih dogadjaja od nacionalnog interesa nego sportskih dogadjaja uopste, samo sto uoci rukometnog prvenstva odrzanog u susjednoj Hrvatskoj, hrvatski puk nenaviknut na takvo sto ranije, slozio je pravu igranku tipa: jao pobogu kako ce to izgledati ako nije na HTV-u.

I to je sve naravno dobro. Npr. Koliko puta mi je bolje bila uradjena Svjetska liga u vaterpolu u Nisu na Arenisport, potpuno drugaciji format nego sto bi to uradio RTS. Pa i najsvjeziji primjer: DAVIS kup – Arenasport ili RTS. Meni licno – Arenasport. Nije to bila poenta, vec konstatacija da je sada sportski program HTV – daleko od bogatog. Ko zna, da je komercijalna konkurencija dopustila pokretanje sportskog HTV 3 programa mozda uopste ne bi kucali na ovu temu, jer vjerujem da bi to bio jako dobar kanal. Ali to se nije desilo, a i redakcija se osula. Tako da, sada imamo to sto imamo. Thumb down

Sto se pak tice komercijalnosti HTV-a, itekako i dalje vise lici na komercijalnu tv kucu negoli na javni servis. Znaju to dobro i u komercijalnim televizijama, pogotovo onim sa nacionalnom koncesijom.Wink
Reply

Forum Jump:

Users browsing this thread: 1 Guest(s)