Упаривање даљинског управљача за ТоталТВ с телевизором
Ево мене опет...пошто ови из ТоталТВ нису нешто претјерано ажурни са одговарањем, хтједох овдје да питам.

ЛИНК ЗА ДАЉИНСКИ - СТРАНИЦА БР. 3

Као што на линку пише - пређите на трећу страницу.

Елем, овај даљински, као што се види на слици, има при врху неколико команди резервисаних за телевизор. Међутим, никако не могу проконтати како да то оспособим. Упутство за употребу ни слова о томе. (Линк води ка упутству за употребу). Има ли какав фазон? Претпостављам да функционише као код универзалних даљинских управљача.

Дакле, зна ли ко шта с тим у вези?

Унапријед благодарим
fiat iustitia et pereat mundus

Reply
Sve sto stoji na ttv web stranici (u vezi daljinskog upravljaca) je tacno objasnjeno kako i sta. U koliko nece totalov daljinac da reaguje s televizorom, onda tv nije primaran za to.

P.S: Za ovo znam posto ugradjujem, kad ljudi zamene stari SD za HD,... zovnu me pa im to nastelujem da radi...
Reply
Evo ovako, usmjeri daljinski prema televizoru zatim istovremeno pritisnuti na daljinskom dugme "guide" i dugme "ok" , drzati dok se ne upali crvena lampica, kada se upali pustiti ova dva dugmeta i stisnuti dugme ch+ ali ono gore za tv ne ovo za promjenu kanala na risiveru i drzati to dugme dok se tv ne ugasi kada se ugasi pritisnuti ok da se memorise.ako ne rade sve funkcije od tv ponoviti dok se ne dobiju sve funkcije.nadam se da nisam bio komplikovan.
Reply
Ja sam imao problema koristeći ovu metodu držanja CH+ dok se tv ne ugasi. Iako gotovo trenutno po gašenju prestanem da držim taster i potvrdim sa ok, daljinac je već preskočio na sledeći 'kod' i nikako mi nije polazilo za rukom da uparim daljinac sa samsung tv-om. Umesto neprekidnog držanja, probao sam metodu 'jedan po jedan' (kratki pritisci sa pauzama od recimo sekund ili dva). Prvi put kad se tv ugasio sam potvrdio i sve je šljakalo savršeno. Kontam da neki televizori imaju blago kašnjenje u izvršavanju komandi sa daljinca a u mom slučaju je to kašnjenje bilo taman toliko da dok se tv ugasi daljinac je već prešao na sledeći 'kod'.
Reply
Kada memorisete kod na gore opisani nacin da bi ste znali koji je kod uradite sledece, opet istovremeno stisnuti guide i ok i kada se upali crvena lampica onda stisnuti dugme input i lampica ce trepnuti pokazujuci koji je kod, npr.kod mene je kod 252 lampica trepne dva puta pa mala pauza pa pet puta pa pauza pa opet trepne dva puta, znaci potrebno je samo izbrojati treptaje lampice.ima i nacin da se rucno unese kod kada znate koji je,kada ste jednom memorisali i zapisali kod i potrebno ga iz bilo kog razloga ponovo memorisati evo nacina.pritisnuti guide i ok i kada se upali lampica pritisnuti dugme tv i upisati kod u mom slucaju pritisnem 252 i nakon toga pritisnuti ok nakon cega ako je sve uredu uradjeno lampica ce dva puta trepnuti sto znaci da je kod memorisan.
Reply
Quote:Sve sto stoji na ttv web stranici (u vezi daljinskog upravljaca) je tacno objasnjeno kako i sta. U koliko nece totalov daljinac da reaguje s televizorom, onda tv nije primaran za to.

P.S: Za ovo znam posto ugradjujem, kad ljudi zamene stari SD za HD,... zovnu me pa im to nastelujem da radi...

Није ништа објашњено. Као да нисам провјеравао. Гдје то?

Quote:Evo ovako, usmjeri daljinski prema televizoru zatim istovremeno pritisnuti na daljinskom dugme "guide" i dugme "ok" , drzati dok se ne upali crvena lampica, kada se upali pustiti ova dva dugmeta i stisnuti dugme ch+ ali ono gore za tv ne ovo za promjenu kanala na risiveru i drzati to dugme dok se tv ne ugasi kada se ugasi pritisnuti ok da se memorise.ako ne rade sve funkcije od tv ponoviti dok se ne dobiju sve funkcije.nadam se da nisam bio komplikovan.

Хвала - савршено је функционисало. Само сам морао поступити како је "bandovic" написао. Када држим CH+ док се ТВ угаси, даљинац је већ прескочио на сљедећи.
fiat iustitia et pereat mundus

Reply
(13. Feb 2014, 11:40)Kohlhaas Wrote: Није ништа објашњено. Као да нисам провјеравао. Гдје то?

Sve od funkcija ima objasnjeno od pocetka i kraja. Musteriji na LG – LCD 3D Full HD nije bilo potrebno nista ekperimentisati. Na crveno dugme (on/off) se gasi zajedno tv i HD risiver, a jacina zvuka moze i za tv i risiver. Ok je to da se eksperimetise, ali znam u praksi kad se to radi a dodje se u situaciji da se nesto manifestuje u obliku malog kvara i sl. ako si nesto budzio na svoju korist bez njihovog pitanja, to ce te kostati dodatnih troskova. Posle nema ljutnje i pljuvanja da Total ne radi kako treba. On ti da svu opremu na koriscene po ugovoru i sve dok ti traje taj ugovor ti si obavezan da ga ispostujes svidelo se tebi ili ne, jer si voleo da imas ttv, niko te nije primoravao. E kad ti istekne ugovor mozes raditi sa tom opremom sta ti je volja. Smile
Reply
Gde tačno na Totalovoj stranici stoji uputstvo o tome kako upariti daljinac s televizorom?

Daj link na dokument i navedi njegovu stranicu.

Čovek nije tražio objašnjenje čemu koje dugme na daljinskom služi, već kako da natera daljinski da sarađuje s televizorom.

Dakle, ovako nešto, samo za Total TV:
http://open.telekom.rs/iptv/Content.aspx...360&id=699

2 Kohlhaas:

Na slici u PDF uputstvu prijemnika nema dugmeta Guide na daljinskom. Jesi li pritiskao dugme EPG ili neko drugo?
Reply
Tera te me da odem kod coveka da Vam snimim kako to radi.

P.S: Ja se po ovim upustvima ( http://www.totaltv.tv/upload/document/ba...DVB-S2.pdf ) pridrzavam, a van toga necu da odstupam, svidelo se nekom ili ne.
Reply
Ne znam čega se pridržavaš, kad tu nema ničega o uparivanju.

Moguće je da se komande prenose HDMI kablom, ali to onda tako treba navesti.

Gornji način koji je koyot opisao omogućava da se televizorom upravlja i ako nije povezan HDMI-jem.
Reply

Forum Jump:

Users browsing this thread: 1 Guest(s)