DVB-T2 Pay-TV platforme u Srbiji (mts Antena PLUS)
(14. Feb 2015, 18:37)SuperVision TV Tesla Wrote: Da nezna neko hoće li u PayTv muxu da emituju ceo pinkov paket i DM SAT?
Ja mislim da ti nisi svestan sta si pitao?

Reply
Nadam se da neće ništa od toga.
Reply
Ma pitao sam zbog muzike,pinka folk 2 i DM SAT-a.
Reply
Садржај мултиплекса 3 (са плаћеним каналима) је још увек непознат, па није познато да ли ће се Пинкови канали или ДМ Сат ту емитовати. + 30 и више Пинкових канала сигурно не може да стане у 1 мултиплекс.
Reply
(14. Feb 2015, 18:56)PInformer Wrote: Садржај мултиплекса 3 (са плаћеним каналима) је још увек непознат, па није познато да ли ће се Пинкови канали или ДМ Сат ту емитовати. + 30 и више Пинкових канала сигурно не може да стане у 1 мултиплекс.
Ni ja ne mislim da će da ubace ceo pink,jer bi prekidalo signal sa tog multipleksa,ali može lako da bude DM SAT u to muxu.
Reply
(14. Feb 2015, 19:01)SuperVision TV Tesla Wrote: jer bi prekidalo signal sa tog multipleksa
?
[Image: 5urbzc.gif]
Reply
(15. Feb 2015, 00:59)Aleksandar Wrote: ?
Da stave ceo pink,koji ima 30+ kanala,od kojih mnogi u kablovskim sistemima emituju u MPEG 4,i uz njih još neke druge kanale,to bi gušilo taj MUX,i slika bi secala,bio bi signal lošiji... Zato ne verujem da će da ubace sve pinkove kanale.A i ne gledam pink previše,tako da ni ne moraju. Matori
Reply
Smanjiće bitrejt i staće svih 30-40 kanala. Sadržaj tih kanala i onako nije za gledanje.
Reply
(15. Feb 2015, 20:19)SuperVision TV Tesla Wrote: ,i slika bi secala,bio bi signal lošiji...

Slika ne bi seckala, to se ne dešava. Manifestacija manjka protoka se manifestuje pojavom neke vrste pikselizacije koja izgleda ovako:
[Image: 21_src.png]

Rešenje u nekim situacijama za ovaj problem je smanjenje rezloucije, uvođenje statističkog multipleksiranja ili što će tek zaživeti za servise koji ne zahtevaju procesiranje u realnom vremenu neka vrsta "dual-pass-a" kod h.264. Sky Italija koristi to za svoje kanale http://svgeurope.org/blog/headlines/ntt-...ky-italia/

Uglavnom, mislim da je jedan mux nedovoljan za Pay servis da bi bio konkurentan na sadašnjem tržištu. Možda, ukoliko bi s te strane nudio nešto dosad neviđeno i dosta kvalitetno.

Mi već sada imamo operatera koji pokriva čitavu Srbiju i za 500dinara nudi solidnu ponudu:
http://www.polarismedia.rs/cenovnik-paketa
[Image: 5urbzc.gif]
Reply
Ja mislim da će i taj pay paket imati svoje tržište. Najveća prednost je prenosivost kartice.
npr. pretplatiš se i držiš karticu u TV-u. Pođeš na posao poneseš. Imaš $$$ staviš tv u auto, pa deca gledaju da te ne smaraju dok voziš. Stigneš na vikendicu, ono i tamo radi.

E sad, matematika je surova.
Takva platforma je okrenuta ili siromašnijima ili onima koji već imaju neku kablovsku ali ima treba još nešto za posao/kola/vikendicu... Tako da cena mora da bude vrlo ograničena. Sa druge strane, mislim da ovde kvalitet ne igra ulogu, već ponuda.
Problem je vrlo skupo emitovanje, tako da bez nekih 100k korisnika ne mogu ni na nuli da budu, makar imali samo Pink paket i sl.
“Obrazovana osoba je naučila da se informacija gotovo uvek objavljuje da bi u najboljem slučaju bila nekompletna; vrlo često je netačna, služi usmeravanju u pogrešnom pravcu, neretko izmišljena, neiskrena je ili – sasvim pogrešna.”
Russell Wayne Baker
Reply

Forum Jump:

Users browsing this thread: 2 Guest(s)