DVB-T2 Pay-TV platforme u Srbiji (mts Antena PLUS)
Mogu da se kladim da će u tu priču oko pay platforme na nekom od budućih muxeva prvi uleteti SBB pa čak i Telekom Srbija. To im je mogućnost da zahvate deo "kolača" onih gledalaca kod kojih ne mogu da se probiju kablom. Dakle, pre svega manja mesta i gradovi i naročito seoska domaćinstva po brdima i gudurama. Realno, ove dve kompanije (što god mi mislili o njima) jedine imaju u ovom trenutku finansijsku moć da tako nešto urade. Ne verujem da će se pojaviti neki treći operater toliko snažan da uleti u ovu priču osim ako se ne stavi klauzula u nekom od budućih tendera da postojeći veliki kablovski operateri nemaju prava učešća za pay mux, što je malo izvesno. No bez obzira na sve, pay mux je u ovom trenutku daleka budućnot u Srbiji.
Reply
SBB nije u toj prici.
“Obrazovana osoba je naučila da se informacija gotovo uvek objavljuje da bi u najboljem slučaju bila nekompletna; vrlo često je netačna, služi usmeravanju u pogrešnom pravcu, neretko izmišljena, neiskrena je ili – sasvim pogrešna.”
Russell Wayne Baker
Reply
Pa vec postoje DTH platforme, Total TV zavrsava posao SBB-u za takve korisnike bez problema.
Reply
Ipak, to bi bilo lepo, imati veći izbor.
In theory, there is no difference between theory and practice, but in practice, there is. Đavo
Reply
Mozda i neki manji operater? Posta, Kopernikus?

LG 40LF631v,SBB D3i,Skynet fiber net 60/30, 
LG G2,Vip Nova 3,
Dell Inspiron N5110,Intel i7-2670QM/6GB/1TB/GT525 1GB
Reply
'bar dan.. Moj prvi post na ovom forumu..Hvala vam svima na mnogo korisnih informacija koje ovde razmenjujete.

Elem, zanima me moze li iko da da malo precizniji odgovor u vezi buducnosti dvb-t2 payTV platforme + 4G interneta u Srbiji.

Moji matori zive u neposrednoj okolini Beograda (vikendica u selu kod Barajeva) i nemaju ni kablovsku niti telefon (paricu). Dobijanje nove telefonske parice je poluizvesno, samo ukoliko nadjem koga u Telekomu da potplatim jer drugacije ocigledno ne ide, medjutim i tom slucaju cekalo bi se ko zna koliko i pitanje je da li bi moglo da se izvede jer su u okolini brojni "dvojnici".
Mozda zvuci jako ruralno ali to je na 20km od Beograda gde vecinu zitelja cine penzosi-vikendasi koji bi rado gledali tv a njihova deca rado bi koristila internet Smile. A i placali bi nije da ne bi (ovo pominjem jer je neko vise puta napomenuo da nema potrebe za paytv jer niko to ne bi placao). Trenutno velika vecina tamo ima Total-tv...
Medjutim, kako ja ovih dana njima kupujem novi TV i svakako cu uzeti neki sa oprobanim DVB-T2 risiverom, da li mi se isplati da cekam neko vreme pre nego puste jos kanala na digitalnom emitovanju ili da i ja potpisujem Total TV ugovor. Njih bi zadovoljilo nekih 20tak kanala, ali ovo sto se sada emituje je stvarno smesno. Sa druge strane meni ce mnogo znaciti da imam tamo dobar internet.
Dakle, jel neko moze da da prognozu, makar okvirnu, kada ce u srbiji poceti emitovanje 20+ dvb-t2 kanala i kada ce poceti 4G internet paketi da se prodaju?

Znam da je pitanje takvo da na njega nemaju odgovor ni u ministrastvu ni po operaterima ali bih da cujem neku vasu procenu. Tj da li je red velicine pola godine-godinu ili dve-tri godine sto se u Srbiji obicno zavrsi polugotovo za 7 godina?
Naravno da ovo nije "Prokop" i naravno da je svakom normalnom u interesu da to bude sto pre jer treba da donese cist kes u budzet ali opet Srbija i efikasnost...
Reply
Welcome

Drugi i treci mux bi mogli da zazive u najboljem slucaju krajem 2015 ili u toku 2016 god. a LTE 4G za 2-3 godine,
prvo urbane sredine (gradovi) pa tek onda ruralna podrucja.

Ako bi se nesto od ovoga pokrenulo ranije od moje procene...bio bi veoma iznenadjen ! Cool
Reply
Svi mobilni operateri imaju mrezu spremnu za LTE, na nekim mestima je to samo jedan klik daleko. Treba da se ukljuci. Ceka se regulativa. LTE krece 2015. garantujem.
Reply
(12. Sep 2014, 19:15)poglavica Wrote: na nekim mestima je to samo jedan klik daleko.
Mislis to ozbiljno ili se salis? Nesvest
Reply
A da li neko zna ima li na tržištu risivera/televizora koji bi podržali DVBT-2 PayTV (ja ne primetih do sada) i ako ih ima - koliko koštaju? Evo, Klark, da li bi tvoj Sony mogao da podrži ovu opciju?
Reply

Forum Jump:

Users browsing this thread: 1 Guest(s)