Predlozi za unapređenje ponude i premeštanje kanala isključivo u digitalnu ponudu
Ja sam Pink i Arenu samo dao kao primer....iako ja ne zivim tamo, niti gledam te kanale, ali znam sta se gde nudi i sta se emituje....Osim toga, znam ljude u mnogim kablovskim sistemima i tako je kako je...
Reply
@ cvile subotica

Vi ste ozbiljni u svojim razmišljanjima? Ruski, francuski, nemacki kanali da imaju prednost u odnosu na sportske i filmske!?
Reply
Ja se nadam da se samo sali. Nikada nece biti u nekom sistemu prioritet kanal RTL i PRO 7 a arena ili pink movies zapostavljen, pre ce biti ova dva poslednja nego svi nemacki, ruski, francuski i kineski zajedno....
Usput, ja sam video negde da si ti trazio od PTT KDS-a kanale tipa BBC World i Russia Today. Ako uzmes digitalnu tv, imaces tih stranih komercijalnih kanala i previse. (Sky News, ZDF, RTL, PRO 7, Arte, Russia Today itd.)
Reply
@ filipet

Ja se izvinjavam, iz vašeg posta proizilazi da sam ja tražio BBC World i Russia Today.Verovatno ste mislili na nekog drugog.
To su kanali koje ja ne bih verovatno ni memorisao, ne zanimaju me info TV kanali vlada raznih zemalja.
Reply
Таман посла. Наравно да знам шта је популарније, али исто тако знам да треба да се зна разлика између основног и додатних пакета канала. Основни је микс свега, а пеј пакет тематски скуп канала за оне који желе више нечега, бар по логици здравог разума.

Слажем се да на један RTL треба ићи 5 спортских или филмских канала, али не 10. Других 5 требају ићи у пеј пакет. (например)

Ако на пример све популарне канале ставимо у основну понуду, чему онда пеј пакети када их нико неће узимати ?

Наопако би било да сви кабловски оператери постану спортски сервиси, а да се све остало занемари, или можда, например, да "поштари" постану филмски сервис а "СББ-овци" спортски кабловски сервис у понуди канала, зар не ?

Знам ја за дигиталну понуду основног пакета, али и да кошта 250 дин. више месечно по застарелом ТВ-у без DVB-C тунера, а и мој конкретан предлог од 7 непотребних канала сам базирао на потребном опстанку неких канала у понуди у аналогном пакету канала у СУ, за оне који немају тренутно пара за дигитални основни пакет.

Јесам тражио RT i SKY NEWS и тражим и сада бар још RT у аналогној понуди, јер ми у СУ немамо него 1 енглеско-говорни информативни страни канал, а у НС и БГ бар два и то у аналогној понуди.
Reply
1. Izbaciti iz osnovnog digitalnog paketa sve one SD kanale koji se nude u HD rezoluciji. Van pameti je da neko ko se preplati na Arenu HD, mora da placa i Arenu SD u osnovnom digitalnom paketu. Eventualno uvesti npr. SD Arena paket a umesto nje u osnovni digitalni paket ubaciti neke druge kanale kojih nema u HD ponudi (ID, Nature, AXN, Boomerang, Sco-Fi, CBS, ...) ili proporcionalno smanjiti cenu osnovnog paketa.

2. Uvesti HD filmske/serijske kanale (HBO, Cinemax, FOX, ...) u jednom ili dva odvojena filmska paketa

3. Ubaciti SK HD i Eurosport HD kanale u istom paketu ili odvojeno od Arene Sport.

4. Tematski organizovati PAY-TV ponudu (Sportski, Filmski, Dokumentarni, Informativni, 18+, Muzicki, Deciji, ...). Nije posteno nametati ljudima da placaju jednu vrstu kanala ako zele da gledaju neku drugu.
Reply
To znači ako želim da gledam arenu u HD rezoluciji i platim je, onda onaj kome je dovoljan SD signal ili ima stari CRT TV ne treba da ima uopšte ARENE. Pa gde vam samo ovakve ideje padaju na pamet. Ja bih vam poklonio godišnju CATV pretplatu da sam na njihovom mestu. Vi ste korisnik kakav se samo poželeti može.
Reply
Kao jednu od opcija predlozio sam Arena SD paket za one koji nemaju HD televizore a da osnovna ponuda pojeftini ili da je zamene neki drugi kanali. Uostalom, postoji i Arena u osnovnom analognom paketu.

Editovao teddy: uklonjen nepotreban citat. Ne citirajte čitavu poruku koja direktno prethodi vašoj, jer se time nepotrebno otežava čitanje stranice, a sasvim je jasno da odgovarate na nju i kada nema citata. Takođe, u slučaju da je poruka na koju se odgovara duža, treba umesto cele poruke citirati samo rečenicu ili pasus iz nje na koji se odgovor odnosi i izbegavati prenošenje slika u citatu. Da biste izbegli automatsko dodavanje citata prethodne poruke, nemojte da kliknete na dugme Reply u njoj, već odgovor napišite u polju Quick Reply ili tako što ćete kliknuti na dugme New Reply.
Reply
@MKV
Пазите, за обичне грађане са малим телевизорима је довољан SD спортски канал, па плаћају мање, док је, на пример, за кладионице и кафиће, потребан HD канал због великих екрана, па тај луксуз, у екстра квалитету, треба и да плаћају као додатак основној претплати, или да направе дил са кабловским оператерима, ако је могуће, да се у кладионицама и кафићима плаћа и емитује само тај додатни пакет, што би се контролисало неким кодираним картицама, или слично.

С`тим у вези, треба да постоји, дакле, поред тематских SD пакета (филмски, музички, спортски, научни, дечји, 18+, ... ) и основне SD и аналогне понуде, један микс HD пакет, у ком ће бити канали за оне који користе велике екране у својим предузећима и радњама, односно за кафиће, кладионице, бутике, .... Ту би могли бити ARENA SPORT HD, SPORT KLUB HD, FASHION TV HD, ...

Наравно, савршено би било ако би неки емитери пристали да емитују своје HD канале по SD ценама, јер тада не би било потребе за SD каналом у понуди у тематском или основном пакету, јер би исти био замењен HD каналом у тематском или основном пакету, док би остао и у HD пакету, па нека приватник види да ли му више одговара да има само тај HD микс пакет, или нека друга комбинација пакета.
Reply
Osnovna ponuda neće sigurno pojeftiniti tako da je svaka kombinatorika suvišna. Slična je situacija i sa internet paketima kod svih provajdera. Mnogim korisnicima su i one minimalne brzine velike, zadovoljili bi se i sa mnogo manjim , ali svi pružaoci usluga CATV, INTERNET I MOB. TELEFONIJE žele da imaju zagarantovan priliv sredstava od svakog korisnika ( to je sad otprilike oko 1000 din, negde manje negde više). Sve preko toga je "mašala".
Reply

Forum Jump:

Users browsing this thread: 1 Guest(s)