Pošta NET paket: televizija i kablovski internet
U Bgd sam i sa obzirom da je u zgradi uvedena PTT KDS pretpostavljam da ne mogu izabrati drugog provajdera – pa bih uzeo KDS Televizija i kablovski internet 2 Mb (2048/256) 1.800din

1. Da li je bolje mesecna ili godisnja pretplata?
2. Ima li nekih dobrih akcija?
3. Da li razvode kabl u stanu I mogu li 2TV?
4. Da li je ovaj paket dovoljan za razgovor preko Skype?
5. Koji se modem dobija I gde se on instalira? Meni je potreban bezicni signal.
6. Na sta treba obratiti paznju prilikom kupovine paketa/instalacije?
Reply
Ja sam uzeo paket TV+Net 10mbit za 2100.

1. Kako misliš "godišnja pretplata"? Nisam video to.
2. ...
3. Mislim da za dž uvedu, a treba da se doplati razvođenje, ako se dobro sećam. Mogu 2 TVa.
4. Audio - da; video - ne baš.
5. Ja sam dobio neki bežični Compal.
6. ...
Reply
(24. Jan 2014, 18:50)jason2004 Wrote: 6. Na sta treba obratiti paznju prilikom kupovine paketa/instalacije?

Najbolje bi bilo da odes kod nekoga u tvojoj zgradi/ulazu i na licu mesta proveris kako mu internet funkcionise. Ja imam ugovor na 10/1 Mb/s a u praksi brzina je oko 2/1 MB/s. Ako u tvojoj zgradi njihov kablovski internet funkcionise kao u mojoj, proporcijom lako mozes da izracunas i vidis da ugovorenih 2Mb/s u praksi iznosi oko 400 Kb/s.

Ako zelis da koristis Skype sa prenosom slike (kamerom), u mom slucaju nekadasnjih 0,5 Mb/s upload-a bilo je nedovoljno. Ja sam lepo video u cuo sagovornika, ali njemu se slika koju je primao od mene zamrzavala ili trzala uz poruku pri dnu ekrana da je internet veza prespora.
Reply
(24. Jan 2014, 18:58)ZoNi Wrote: Ja sam uzeo paket TV+Net 10mbit za 2100.

1. Kako misliš "godišnja pretplata"? Nisam video to.
2. ...
3. Mislim da za dž uvedu, a treba da se doplati razvođenje, ako se dobro sećam. Mogu 2 TVa.
4. Audio - da; video - ne baš.
5. Ja sam dobio neki bežični Compal.
6. ...
1. Mislio sam na 12meseci ugovor :-)
3. Koliko se placa razvodjenje?
5. Gde je najbolje postaviti bezicni modem i koji razvodnik treba za 2 TV + modem? Da li oni daju taj razvodnik?
Reply
U zgradi dobijam najvise wifi signal od komsija HG 520, HG 530 i TP-Link-ova? Odakle oni ako je u zgradi Posta KDS? A Compal nemam u signalima...
Reply
HG520 i 530 su ADSL ruteri. Nemaju nikakve veze s kablovskom.

Lako je moguće i da je većina tih TP-Linkova takođe za ADSL. To možeš sam da izguglaš na osnovu modela.
Reply
Ako je kablovski internet toliko spor - da li je onda bolje uzeti njihov drugi paket kablovska TV + ADSL?
Reply

Forum Jump:

Users browsing this thread: 1 Guest(s)