Stanje DVB-T2 mreže: problemi sa slikom, zvukom, teletekstom, EPG-om...
Pošto od pokretanja proširene mreže nijedan nedostatak u vezi sa kvalitetom emitovanja nije ispravljen, otvaram ovu temu kako bismo na jednom mestu imali evidenciju svih nedostataka koje ljudi iz ETV-a treba da dovedu u red, po ugledu na slične teme koje imamo u pojedinim potforumima posvećenim operaterima kablovske TV.

(26. Nov 2013, 03:04)teddy Wrote: Prošlo je više od 10 dana od puštanja signala, a apsolutno nijedan problem sa signalom s Avale nije rešen:

- isprana slika na Pinku i Happyju
- vrlo nizak nivo zvuka na Studiju B uz rad samo levog kanala
- nedostatak teleteksta na RTV, a sada i na Prvoj
- pogrešna 16:9 signalizacija na Studiju B
- fiksna signalizacija formata, iako pojedine stanice neke emisije emituju u 4:3, a druge u 16:9

Nedostatak EPG-a je takođe primetan, ali se bojim da će to još neko vreme biti viša matematika za ETV-ovce.

(27. Nov 2013, 02:33)Arthur C.Clarke Wrote: Gledaj ovako,moja ocena kvaliteta dvb-t2 programa:

RTS 1 - OK (mrtve boje)
RTS 2 - OK (mrtve boje)
RTV 1 - OK
RTV 2 - OK
RTS HD - OK (mutna slika pri prenosu sa satelita,boje ok,za nijansu losija slika nego preko kabla)
RTS digital - OK (velike varijacije u kvalitetu emitovanog materijala)
PRVA - OK (losiji kvalitet,nizi bitrejt nego preko kabla)
B 92 - (bitno losija slika nego preko kabla,povremeni problemi sa sinhronizacijom)
Studio B - (ocajan kvalitet slike i zvuka)
Happy - horor
Pink - horor

Sto se tice analogije oduvek sam imao sve kanale perfektno cak i vise od toga...Wink

Molim korisnike da ubuduće o ovakvim stvarima pišu samo u ovoj temi.
Reply
Ja mogu da dodam da do juče (od tada ne znam) s Tupižnice nije išla signalizacija datuma i tačnog vremena, kao ni provizorni EPG.
Reply
Studio B konačno dobio ispravnu signalizaciju formata, sad je 4:3.

Što se tiče zvuka, on nije doveden u red, i dalje radi samo levi kanal. Ni ostale brljotine nisu ispravljene.
Reply
Ja sam prijavio to sa Studiom B na:

Quote:Priјаvа kvarova i smеtnji
adrеsа Knеzа Višеslаvа 88, 11000 Bеоgrаd
tеlefon +381 11 254 43 58
email [email protected]
http://etv.rs/contact

Rekoše da će biti rešeno Češ češ
[Image: 5urbzc.gif]
Reply
(27. Nov 2013, 21:02)teddy Wrote: Nedostatak EPG-a je takođe primetan, ali se bojim da će to još neko vreme biti viša matematika za ETV-ovce.
Evo probe (simulacije) na Prvoj sa Cota i testu sa Avale...Cool
Reply
Baš lepo. Drago mi je što su me tako brzo demantovali i nadam se da će ga uskoro pustiti za sve kanale.

Za sad ide samo s ošišanom latinicom.
Reply
Haha, sutra od 11 do 12.30 Opstanak! :D

Samo, i kada proradi, bojim se da će sve to biti zakucano kao do sada na teletekstima -- kad se dese iskakanja, nikome na pamet ne pada da ažurira (pa smo imali onu čuvenu "Planetu majmuna" na Totalu, a ono -- prenos skupštine). Čak sam video da se EPG ne ažurira ni kod Bugara ("BG on Air"), očekivao sam tamo veću pedantnost.
Reply
Pa zašto epg nije tačan su krive naše tv stanice koje ne poštuju svoju satnicu. To je i sa RTS2 i nepredvidivim prenosima skupštine. EPG se obično ucitava za 2 nedelje u napred i kešira u prijemniku, tako da naravno da niko neće korigovati svaki čas EPG za Pink koji je najgori po tom pitnju. Što se ažuriraja tiče, to bi trebalo da ide automatizovano, kada prodje vreme upisane za tu emisiju, jednostavno će nestati. Što se dijakritika tice ja bih emitovao 2 verzije sa različitim jezičkim identifikacijama npr. pod 'eng' tzv. ošišanu, a pod 'srb' ISO.
[Image: 5urbzc.gif]
Reply
Na prvoj sa cota je epg od rts 1, kao i na testu sa avale.
Reply
Ma, na testu sa Avale je nešto što bi samo moglo da liči na EPG za RTS.

@Aleksandar
Zar ne bi trebalo da bude omogućeno emiteru da ažurira svoj EPG? Pa ako im je stalo do gledalaca, držaće ga ažurnim. Ali dobro znamo da gledaoci služe samo kao elementi za pumpanje piplmetara, tako da ćemo na to još čekati.
Reply

Forum Jump:

Users browsing this thread: 1 Guest(s)