FTA kanali na digi risiveru
Imam digijev Hyundai risiver. Da li mogu da pomerim antenu i da gledam FTA kanale sa nekog drugog satelita.
Reply
Može ukoliko ne želiš gledati Digi više ili ti je istekla pretplata.
[Image: 5urbzc.gif]
Reply
Doneo mi je jedan covek digijev risiver (ovakav na slici) da mu ubacim parametre za digi risiver jer zeli da ima (FTA) domace muzicke kanale...
Posto ima klasican LNB konvertor za samo jedan satelit, zbog muzickih kanala morao sam Eutelsat 16A da izaberem...

Frekvencije za (satelitske) kanale Eutelsat 16A: http://sc.kingofsat.net/pos-16E.php

Parametri za Eutelsat 16A za ''HYUNDAI DIGI Resiver''
Ime satelita - po zelji..
Visok L.O - 10.600 GHz
Nizak L.O - 09.750 GHz
DiSEqC - #2
DiSEqC ---
Orbita - 000.0 E

''HYUNDAI DIGI Resiver''
[Image: TwWCDLS.png]

Reply
Zar Digijevi risiveri nisu ograniceni na njihove kanale?
[Image: l9iq2Qq.png]
Reply
Nisu, mozes gledati sve slobodne kanale, isto kao na total tv-u.
Reply
Ne moze valjda sa novim softverom koliko sam upoznat. Samo one kanale koje su obi stavili na listu. I Digijeva antena ce mu praviti probleme sa 16e ako sa njom gleda taj satelit, ja gledam i redovno nemam signala za Kopernijus, Svet plus... Dodje samo.kad je lepse vreme, a ostalo mi nekako steka... Doduse ja imam 2LNB, jedan za astru jedan za Eutelsat pa mozda zato, i korostim neki fta risiver cisto da podmirim ukucane sa jos dvadesetak dodatnih kanala pored onih zemaljskih.
Reply
Ovaj ''HYUNDAI DIGI Resiver'' se dobro pokazao za FTA kanale, a Humax - Digi se nesto nije pokazao dobro za FTA .
Reply
Da li je dovoljne velicine Digi tanjir 70-80 cm,za prijem sa Eutelsat 16
Negde sam citao kao da je minimum 90 cm antena za Eutelsat
Reply
(23. Jan 2014, 22:47)aca91kv Wrote: Ovaj ''HYUNDAI DIGI Resiver'' se dobro pokazao za FTA kanale, a Humax - Digi se nesto nije pokazao dobro za FTA .

Da li postoji mogucnost da mu se vrati stari softver jer imam jedan sa novim softverom?
[Image: l9iq2Qq.png]
Reply
(30. Apr 2014, 17:28)Fiser Wrote: Da li je dovoljne velicine Digi tanjir 70-80 cm,za prijem sa Eutelsat 16
Negde sam citao kao da je minimum 90 cm antena za Eutelsat
Što veća antena to bolje, dakle 90cm bi bio solidan izbor. Pogotovu ako sa jednom antenom hoćeš prijem više od jednog satelita (Eutelsat 16 +Astru ili Eutelsat 16+Hot Bird). Sve ispod toga je rizik jer kod oblačnog i kišovitog vremena dolazi do gubitka prijema jednog dela kanala sa tog satelita. Ako imaš prostora na krovu-terasi nabavi čak 100-120cm antenu i mirno spavaj. Ako ne, onda je minimum 90 cm.
Reply

Forum Jump:

Users browsing this thread: 1 Guest(s)