RDS sistem
Pira RDS koderi su veoma dobri i rade savrseno... Cak mnogo bolje od nekih sa cenom od 1000€.
Ne kudi konja kojeg nisi jahao.
Reply
(29. Dec 2013, 21:00)Arthur C.Clarke Wrote: Posto seljaci i budaletine (vlasnici radio stanica) vole da u kolima gledaju kako ide tekst, oni forsiraju
devijaciju RDS pilota (unoseci ogromnu promaju i sum) kako pri voznji (variranju prijema)
nebi doslo do gubljenja teksta, poenta je u tome...Thumb down

ma šta mi napriča.... Facepalm

(29. Dec 2013, 21:00)Arthur C.Clarke Wrote: Da ne ulazim u kalitet samih RDS kodera
koji se kupuju http://www.pira.cz/rds/ i ne prolaze tehnicki prijem ni pod razno,ali koga briga za to,samo se lova valja
šta konkretno ne valja pa ne prolaze tehnički prijem? ko je to radio tehnički prijem RDS kodera? ko te je slagao? ili .... Mr Green

Editovao teddy: skraćen prvi citat.
Reply
xaxa tehnicki prijem RDS kodera ko ga radi baba Mileva !!! i da li doticni zna sta se podrazumeva pod pojmom tehnicki prijem radio stanice ??? Kad to pojasni tad neka komentarise..
Reply
(02. Jan 2014, 23:39)Cika Sima Wrote: Pira RDS koderi su veoma dobri i rade savrseno... Cak mnogo bolje od nekih sa cenom od 1000€.
Dovoljno je uporediti Dastov,Imtelov ili onaj od D.Radenkovica sa ovim pa ces cuti koliko je ''zvizdanje to jest sum'' jaci kod ovog
a pri istoj devijaciji RDS pilota !

Quote:Ne kudi konja kojeg nisi jahao.
Jahao sam ga prvi (pre 12 godina) i mogu ti reci da je taj Ceh odlican programer a nesto losiji elektronicar.
Prvi moduli (stampane ploce,lemljenje) su mu bli jako losi,pretpostavljam da je u medjuvremenu to sredio ali oduvek mu je najveci nedostatak bio
u kvalitetnim filterima ! Matori
Tada su neki primerci cak generisali bocne opsege na predajniku...Thumb down

(03. Jan 2014, 01:29)sav taj pink Wrote: ma šta mi napriča.... Facepalm
Ajd promeni emotikon... bice interesntnije! Wink

(03. Jan 2014, 02:27)MEDIA Wrote: zna sta se podrazumeva pod pojmom tehnicki prijem radio stanice ???
Gledao sam ko i sa kakvom opremom radi ''tehnicki prijem'' ,mogu ti reci da u odnosu kako se to radi na zapadu-ovo je crtani film...ROFL
Reply
Zanimljivo mi je da nijedna lokalna i regionalna radio stanica iz Valjeva nema RDS! Koliko vidim RDS je poprilicno cest u Srbiji, ali Valjevci se drze po strani po ovom pitanju.
DVB-T2 Pećina, Maljen, Rudnik, Avala, Crveni Čot
Sky Star 2 satelitska kartica

Reply
Pretpostavljam da celo Valjevo koristi istog coveka za prodaju / servis / postavljanje predajnika pa iz tog razloga... prisustvovao sam jednom prilikom kada je vlasnik jedne lokalne stanice izricito odbijao kvalitetan RDS koder (ugradjen u exciter i uracunat u cenu!) jer je cuo da to smanjuje domet... ;-)
Reply
Ево ситуације у Пиротском округу:
Тануки из Пирота на 88.9 је некада користио RDS (и на њему емитовао рекламе), али сада више не користи. Његов ривал, Плус радио, је убрзо након промене фреквенције пустио RDS, али он показуке Puls уместо Plus. Општинске станице у ПИ округу (осим Радија Цариброд, који има RDS) га немају. Регионални радио Белами има RDS, као и све националне станице.
Reply
(03. Jan 2014, 19:56)Arthur C.Clarke Wrote: Dovoljno je uporediti Dastov,Imtelov ili onaj od D.Radenkovica sa ovim pa ces cuti koliko je ''zvizdanje to jest sum'' jaci kod ovog
a pri istoj devijaciji RDS pilota !

Zvizdanje tj kuvanje se javlja kad RDS nije sinhronizovan sa stereo koderom, i nema nikakve veze sa rds-ovima koje si nabrojao. Kad ih sinhronises sa pilotom iz stereo kodera, nema kuvanja (zvizdanja)...

Cak i kad nije sinhronizovan, ako je devijacija RDS-a propisna, nece da kuva...

Jedno kviz pitanje. Jel znas koliko treba da bude devijacija rds-a a koliko stereo pilota?
Reply
(23. Jun 2014, 12:34)Cika Sima Wrote: Zvizdanje tj kuvanje se javlja kad RDS nije sinhronizovan sa stereo koderom, i nema nikakve veze sa rds-ovima koje si nabrojao. Kad ih sinhronises sa pilotom iz stereo kodera, nema kuvanja (zvizdanja)...
Hoces da stavimo sve to na spektralac pa ako si ti u pravu ja tebi 100€ a ako ne onda ti meni ? Zviždanje

Quote:Cak i kad nije sinhronizovan, ako je devijacija RDS-a propisna, nece da kuva...
Jel sladju ili gorču ? Mr Green

Quote:Jedno kviz pitanje. Jel znas koliko treba da bude devijacija rds-a a koliko stereo pilota?
Nemam pojma...Mr Green
Reply
Једно време локални радио ГОГИ из Г.Милановца имао је RDS. Био је једини радио у граду који је имао а задњих пар година нема.
 TV LG 32LB561U

Antena. Loga 2

DVB T2 Predajnici: Ovčar, Rudnik i Kopaonik        
Reply

Forum Jump:

Users browsing this thread: 2 Guest(s)