Antenski stubovi u DVB-T2 mreži
Evo, po preporuci dvbt manijaka odlučih se da otvorim ovu temu koja će nadam se biti interesantna.

Za početak, na kojim lokacijama će još biti obnavljani stubovi, za crni vrh (jagodina) su nejasne informacije, zatim besna kobila, vršac, tornik. Možda nije dio teme, zanima me i da li je za dvbt-2 mrežu mogao biti iskorišten toranj na iriškom vencu kada bi se naravno obnovio.
Reply
Ova tema je vrlo vajna-sa stanje stubovima zavisi 90 % pokrivnje-I da pitam Besna kobila radi perfektno u Radomir -BG 66 intenzitet 100 kvalitett Dali znate kolegi sa kakva snaga radi taj mux na 59 kanal
Reply
Oko 5KW ERP-a.
Reply
A zasto ne ide sa 50Kw kako je u sadasnjoj fazi planirano?Da li imas informaciju ka'ce?
Reply
Kad naprave stub i uhf antenski sistem kao sto je bio pre bombardovanja.
Reply
pravi odgovor
Reply
zna li neko kako napreduju radovi na novom stubu na jastrebcu, dokle se stiglo.
Reply
(25. Jan 2014, 16:33)Hansel Wrote: Juče sam slučajno imao priliku da kratko pričam s čovekom iz ETV-a
zna li s kada ce biti završen stub na jastrebcu

Editovao teddy: skraćen nepotreban citat čitave poruke, pošto se ne odgovara direktno na nju, već samo na činjenicu da je korisnik imao kontakt s nekim iz ETV-a.
Reply
[email protected] 09 kvt-sta je- EPR ili mocnost samog predainika podavana na antenski sistem Smile
Reply
mihajlod Wrote:zna li s kada ce biti završen stub na jastrebcu

Nadaju se bar do jeseni, kažu sve je plaćeno (platila EU), a izvođač kasni, kao i za neke druge lokacije.

@palman
Ako sam te dobro razumeo, pitaš za razliku ova dva pojma - to je bolje da objasni neko od boljih znalaca od mene, ja znam samo da je ERP snaga koju zrači antena predajnika, i da ona nominalno može biti značajno veća od snage samog predajnika. Jasno mi je da, ako je antenski sistem npr. usmeren, da se u jednom smeru može zračiti više nego što bi se zračilo u svim smerovima (pa da se tako snaga predajnika množi nekim koeficijentom), ali malo mi teže ide drugo rezonovanje (zračenje u svim smerovima, a nominalno veći ERP od snage samog predajnika) - koje "zapinje" kod zakona o održanju energije. No, kažem, nisam to proučavao, mada me zanima, možda će neko imati strpljenja da objasni (ako već negde na Forumu nije objašnjeno). Smile
Reply

Forum Jump:

Users browsing this thread: 1 Guest(s)