Stanje DVB-T2 mreže: vesti o problemima i kvarovima predajnika
Jastrebac na 33,ne moze da se otvori na mom risiveru od veceras.Predajnik sigurno radi jer gde god okrenem antenu na anaognom 33 je sneg,a kad usmerim antenu prema MAG TV iz Obrenovca,jedva da se ta TV vidi kao sto je i bilo svih ovih dana od kako je krenuo T2 na 33ch.Verovatno nesto podesavaju oko SFN-a.Ima li neko slicnu situaciju na 33 Jastrebac-Goc-Gorica(po planu??)
Reply
Predajnik na Hisaru nije deo DVB-T2 mreže, pa je vest o njegovom isključenju prebačena u odgovarajuću temu:
http://www.rtvforum.net/thread-142-post-...l#pid85772
Reply
(21. Nov 2013, 22:52)hertzoje Wrote: Verovatno nesto podesavaju oko SFN-a

Imas li ok prijem Ovcara 56k,kakav ti je signal na 32k sa Maljena?
Reply
E ovako.Zadnjih sat vremena sam lepo izvrteo antenu za 360' i sve je isto sto se tice prijema i stanja na muxevima na onim koje mogu da uhvatim.Generalno moram da se zezam malo vise sa Tupiznicom zbog analognog Sunca ali je signal ok.Isto vazi i za Kopaonik zbog Rumuna a ima i nekih nasih analognih koji smetaju.E sad sta je sa Jastrebcem(i ostalih na 33 ako rade,jer nemogu to da proverim,jer niti sam profesionalac iz ove oblasti,niti imam instrumente da to proverim) na 33 nemam pojma,uglavnom risiver pokazuje da nema ni signala, ni kvaliteta.Predajnik(predajnici)sigurno radi.Maljen ako je proradio nisam mogao da uhvatim.SAT TV je suvise jak.Probao sam vise puta sa preziznim usmeravanjem antene i za ostale najavljivane predajnike koji treba da prorade iz zapadne Srbije,ali nista.Zlatno pravilo(bar sto se tice T2 signala):TEK KADA JE POTPUNI SNEG NA ANALOGNOM PRIJEMNIKU NA ODREDJENOM KANALU NA KOME EMITUJE I DIGITALNI MOZE SE OCEKIVATI I PRIJEM TOG DIGITALNOG SIGNALA(naravno mora biti potrebnog nivoa sto zavisi jos od mnogih faktora).Ovo su moja samo iskustvena saznanja.Pozvacu ETV da vidim sta ce oni da kazu po ovom pitanjuWink
Reply
Nešto se dešava sa Jastrepcem sasvim sigurno.
“Obrazovana osoba je naučila da se informacija gotovo uvek objavljuje da bi u najboljem slučaju bila nekompletna; vrlo često je netačna, služi usmeravanju u pogrešnom pravcu, neretko izmišljena, neiskrena je ili – sasvim pogrešna.”
Russell Wayne Baker
Reply
(22. Nov 2013, 22:25)dvb-t manijak Wrote: Nešto se dešava sa Jastrepcem sasvim sigurno.

Pa sta mistifikujemo.Ako neko zna nek nam kaze.Ovde se za kojekakve manje -vise banalne stvari raspredaju polemike,a kad je nesto konkrektno nigde nikoga.Neko se vec jutros javio na forumu kako prima signal sa Goca na 33.Pa hocemo li ovako do besvesti sa rekla-kazala....Kod mene od juce ne moze da se otvori signal na 33 i ti je suva cinjenica...
Reply
Ne mistifikujemo ništa. Da imam bio kakvu informaciju, ja bi napisao.

Kažu ljudi da Goč radi, negde sam video da u Nišu radi i Gorica na 33.
Znači problem je na samom Jastrepcu.
Eto, toliko znamo, ako neko zna više...

U stvari, znamo i da su na tamo radovi i da ima problema i sa analognim predajnicima.
“Obrazovana osoba je naučila da se informacija gotovo uvek objavljuje da bi u najboljem slučaju bila nekompletna; vrlo često je netačna, služi usmeravanju u pogrešnom pravcu, neretko izmišljena, neiskrena je ili – sasvim pogrešna.”
Russell Wayne Baker
Reply
Analogni RTS2 na 27 je skoro za 5,a jedino sto jos mogu da izvucem sa Jastrebca a da se ne emituje jos sa neke lokacije je Prva na 55ch,jedva se prikazuje ali se ipak vidi bez obzira sto mi je iza ledja B92 sa Kosmaja na istom kanalu.E da na 53 u velikoj interferenciji je slika na Prvoj,ali je ton drugaciji,mislim da je RT Krusevac,a na 52 sa jedva gledljivom slikom i zvukom Belle Amie,a mislim da i Pink na45 hvatam sa te pozicije iako ide i sa Avala.Samo nema digitale na 33,a full snega od 90'-270'
Reply
Da ne spamujemo više! Očigledno da ima nekih problema sa SFN mrežom Jastrebac-Goč-Gorica, i da je problem, najverovatnije, na Jastrepcu.

Analogni predajnici me ne zanimaju, ali sam čuo da ima problema tamo (npr. RTS1 na 05 ima zvuk ma +6dB, kockanje slike i još neki)
Russell Wayne Baker
Reply
Tako je.Ocigledno je nesto.. Smile
Reply

Forum Jump:

Users browsing this thread: 1 Guest(s)