Gledanost u SAD
Dok X Faktor u Balkanu se promovira kao 'najveci show ikada', u SAD deshava se ovo:

http://www.huffingtonpost.com/2013/09/12...14706.html
Reply
Najgenijalnije od svega je to sto je Masterchef koji je navodno trebao dobit vjetar u ledja prikazivanjem NAKON premijere X Factora zapravo imao veci rating od samog X factora :D

Da ne spominjem to da je CBS sa big brotherom koji nikada nije bio poseban hit show uspio pobijedit FOX u direktnom okrsaju sa X Factorom. Totalni flop.
Reply
Pad je evidentan ali 6.2 miliona gledanost je i dalje dosta solidno za Ameriku....

http://tvbythenumbers.zap2it.com/2013/09...er/202292/
Reply
Nije uopste solidno. American Idol je imao 14-15 miliona gledanost u prosloj sezoni i to se smetalo kao neuspeh. Ovo sa X Faktor je apsolutna propast.
Reply
@Reese...pogledaj link...samo ih je America's Got Talent oduvao juce, koji uopste nisu u njihovom terminu, sa svim ostalim programima mogu da se nose....
Reply
Big Brother, Masterchef, The Million Second Quiz, America's Got Talent i Camp su programe koje su del iz letne sezone u Americi i ovo je njihova standardna gledanost, koja je manja jer rejtinze (u ceo televiziski svet) padaju u period maj-septembar.

The X Factor je deo iz jesenske sheme FOX-a i ovakva gledanost je jednostavno neprifatliva za ovako velika franshiza.
Reply
Nema mesta panici, imam dojavu da su angazovali Amara Gileta za drugu epizodu! :D
Reply
Nešto ne funkcioniše u USA. Ne znam o čemu se radi, gledao sam prvu epizodu i dobra je. Prebacili su akcenat sa mentora na takmičare, Kelly je super, Paulina je simpatična, Demi ja AAAAA <3 , a Simon je Simon. Mislim da šta god da uradi, xf u Americi nikada neće zaživeti kao u Britaniji gde je u sezonama Simon/Cheryl/Dannii/Louise uništavao, a i sada je veooma dobra gledanost.
Reply
Britanski X factor je bio i ostao najbolji X factor na svetu i i dan danas ima fenomenalnu gledanost. Jedino je ovaj x factor napravio svetske zvezde medju kojima su Leona Lewis, Alexandra Burke, Olly Murs, Little Mix, One Direction, Cher Lloyd.

Iz poslednje sezone tu se izdvajaju James Arthur, Union J, Lucy Spraggan

Sto se tice Americkog retko ko je uspeo da postigne znacajni uspeh. Jedino koga sam u poslednje vreme video jeste 5th harmony svi ostali su otisli u zaborav.

Stvarno ne znam sta se to desava sa americkim x factorom pogotovo sto ima sve predispozicije da proizvede odlicne pevace ali im nesto ne ide.
Verovatno ce ih ukinuti nakon ove sezone, a simon ce preci na neki novi projekat ili odgajanje deteta.
Reply
A kako se kreće American idol u Americi? Da li je on gledaniji od X factora?
Reply

Forum Jump:

Users browsing this thread: 1 Guest(s)