Gledanost kablovskih kanala
Da, History Channel se pretvorio u materijalno korisnu istoriju. Američki fazon, samo da se nešto proda/kupi, zaradi... da se vrti lova. Takve su im uglavnom sve emisije (mada je meni recimo Pawn Stars gledljiv). Jedva da postoji nešto na tom kanalu što se bavi pravom istorijom.
Reply
(18. Oct 2013, 08:40)teddy Wrote: Uglavnom, mogli bismo da se vratimo na temu.
[Image: mzAebF3.gif]
Reply
Još jedan slajd iz Lozovićeve prolećne prezentacije, čisto da demantujemo one koji tvrde da je sport najgledaniji žanr na kablu. Naprotiv, nije ni među prva tri.

[Image: Pd7qDKg.png]

Izvor: http://www.danas.rs/upload/documents/201...elsen.pptx
Reply
Stalna borba između "Ultre" i "Minimax"-a:

[Image: gledanost.png]

Takođe iz prezentacije.
Reply
Taj slajd je prenet još u junu.
http://www.rtvforum.net/thread-2449-post...l#pid67602
Reply
(01. Dec 2013, 14:07)teddy Wrote: Naprotiv, nije ni među prva tri.

Već je na dalekom četvrtom mestu Glare . Razlika između drugog i četvrtog je toliko mala da čisto sumnjam da sport ne uspeva da se ponekad ugura u prva tri.

Biće zanimljivo videti posledice igranja Zvezde i Partizana u Evroligi.
[Image: mzAebF3.gif]
Reply
Udeli Cinemanije u gledanosti rastu.

Ivan Karl, urednik Cinemanije Wrote:Zadovoljan sam što je [Cinemania] prošlog meseca ostvarila rezultate koji spadaju njen istorijski maksimum od kada je pokrenuta pre desetak godina.

Ceo intervju: http://www.rtvforum.net/thread-2820-post...l#pid98376
Reply
(01. Dec 2013, 14:07)teddy Wrote: Još jedan slajd iz Lozovićeve prolećne prezentacije, čisto da demantujemo one koji tvrde da je sport najgledaniji žanr na kablu. Naprotiv, nije ni među prva tri.

sad sam video ovu temu.

ne demantujem Smile
ali pokusavam da ocenim zasto su deciji toliko gledani.

iskreno iz neke opservacije zakljucujem da ti kanali nisu toliko realno gledani koliko su statsticki gledani...zasto to mislim..
roditelji cesto ukljuce deci deciji kanal dok oni nesto rade a pitanje je da li deca to uopste gledaju ali kanal stoji na tv-u i piplmetar registruje.

takodje tu dolazimo i do dela vaspitanja gde je modernim roditeljima lakse da ukljuce tv nego da se igraju sa decom.

tako da je neko moje misljenje da su moguce drugi tipovi programa mozda i relano gledaniji (gledalac uz program) ali ovo stoji u "prazno".

bilo bi zanimljivo videti statistiku decijih kanala prema uzrastu.
Ne svadjaj se sa budalom. Prvo te spusti na svoj nivo, a onda te dotuce iskustvom...
Reply
Pa uglavnom se gleda serijski,filmski i dokumentarni program.
Muzike ima mnogo pa su ljudi zasiceni a sport ko sport.
Informativni program se slabo gleda jer ljudi jedino vole dnevnik RTS-a u pola osam.Inace ja volim da pogledam Al Jazeeru.
Na Discovery sam juce gledao "The Real Hustle",veoma zanimljivo.
[Image: l9iq2Qq.png]
Reply
Kad spomene muziku.
To mi nikad nije bilo jasno.
I prosecan muzicki uredjaj ima kvalitetniji zvuk od televizora.
Zasto ljudi gledaju muzicke kanale?
Neka ukljuce radio ili puste neki CD / mp3
Ne svadjaj se sa budalom. Prvo te spusti na svoj nivo, a onda te dotuce iskustvom...
Reply

Forum Jump:

Users browsing this thread: 1 Guest(s)